SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Tańczący z lękami 23 lut 2014, 14:35
elfrid napisał(a):miko84, kiedyś pisałeś o anhedonii na ssri, teraz z kolei o podniesieniu motywacji i energii psychicznej. To jak to w końcu jest.
Skoro tak dobrze jak napisałeś wyżej działała na ciebie mirtazapina, to czemu nie bierzesz jej solo.
Ja naturalną energię, a nie sztuczne pobudzenie, czuję dopiero po odstawieniu wszystkich antydepresantow, na kwetiapinie i lamotryginie (która, co ciekawe, w połączeniu działa inaczej niż solo i bardziej się sprawdza.

Rozumiem, że u Ciebie kwetiapina również nie sprawdziła się solo? Widzę, że przeprosiłeś się z lamotryginą, na którą tak narzekałeś i szeroko krytykowałeś na forum ;) Ważne, że działa a to dobry lek!
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 23 lut 2014, 15:17
Tańczący z lękami, kwetiapina sprawdziła się solo, jako stabilizator w zakresie równowagi nastroju, wyciszenia i działania przeciwdepresyjnego ( prawdopodobnie, bo w tym przypadku za wcześnie na wnioski ). Ale chyba jak każdy neuroleptyk działa istotnie hamujaco, stąd potrzeba leku, który wplynalby na spontaniczność, większą plastyczność w kontaktach międzyludzkich oraz większej motywacji. I biorąc cierpliwie lamotrygine po tygodniu od wejścia na 50mg widzę poprawę w tym względzie. Jednak pamiętam jak byłem na 200mg lamo solo i efekt stabilizujacy był mizerny, chociaż przez cały okres brania nie zaliczyłem objawów depresyjnych. Wniosek z tego mam taki, ze lamotrygina to lek dobry do połączeń z sedatywnymi stabilizatorami typu lit, depakina, kwetiapina i olanzapina. Za tydzień zwiekszam do 75mg potem do 100 i na tej dawce poprzestane. Zobaczymy jak będzie. Ale to kwetiapina jest w tym tandemie głównym lekiem i z czystym sercem mogę ją chyba już polecac. Po prostu nie chciałem i nie chcę przez dłuższy czas wracać do antydepresantow jako leków destabilizujacych nastroj, stąd pomysł z lamotrygina, która jest chyba jedynym "aktywizujacym stabilizatorem".
Zresztą sam wiesz, że czasami dwa leki dają łącznie lepszy efekt niż kazdy pojedynczy w max dawce. Nie dotyczy to tylko antydepresantow ale wszystkich psychotropow.
Nadal podtrzymuje, że dodanie kwetiapiny w leczeniu depresji do fluoksetyny, wenlafaksyny, sertraliny może pozytywnie wpłynąć na nastrój.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 23 lut 2014, 16:11
każdy lek sprawdza się na coś solo, ale na całość naszych chorób1 lek niestety nie wystarczy. SSRI też działają solo na depresję, ale na nadmierne pobudzenie trzeba coś innego dokładać, etc. Kwetiapina działa na stabilizację ale już nie do końca jak widzę u Ciebie na depresję. Stąd mój wniosek, że jednak nie sprawdza się solo w kontekście całego leczenia CHADU. Może kiedyś wymyślą mix połączeń 2 lub 3 leków, to byłby przełom...?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 23 lut 2014, 16:15
Nie wiem czy takie 2w1 byloby przełomem. Biorąc dwa leki zawsze ma się większą możliwość optymalizacji leczenia poprzez manipulowanie dawkami poszczególnych leków.
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 23 lut 2014, 16:19
Tańczący z lękami coś takiego to będzie wortioxetyna, SSRI + poszczególna manipulacja receptorami. Kolejna tedatioxetyna tej samej firmy - SNDRI + manipulacja receptorami. Myślę, że odchodzi się od pojedynczych mechanizmów i z powrotem wraca się do złożoności, czyli czegoś jak trójpierścieniowce czy MAO, próbując zwiększyć skuteczność przy jak najmniejszej liczbie skutków ubocznych. Depresja to zbyt złożona choroba by wystarczyło wszystkim "podbicie" serotoniny jak robią to SSRI.
miko84

przez lunatic 23 lut 2014, 16:28
wortioxetyna podobno juz w grudniu została dopuszczona do sprzedaży
Ostatnio edytowano 23 lut 2014, 16:30 przez lunatic, łącznie edytowano 1 raz

przez miko84 23 lut 2014, 16:30
W USA już jest ale u nas chyba jeszcze nie?
miko84

przez lunatic 23 lut 2014, 16:31
http://www.ema.europa.eu/docs/pl_PL/doc ... 159448.pdf
pisze ze od 18 grudnia została dopuszczona do sprzedazy w krajach UE
zapytam lekarza czy byłby to dobry zamiennik sertraliny, jezeli faktycznie jest juz dostępna

przez miko84 23 lut 2014, 16:40
Jak Cię tylko stać, w USA kosztuje 230 $ :pirate:
miko84

przez lunatic 23 lut 2014, 16:41
"Dostępne dane kliniczne nie wskazują jednak, aby lek ten przewyższał skutecznością stosowane obecnie leki przeciwdepresyjne"

-- 23 lut 2014, 15:42 --

może lekarz będzie miał bezpłatną próbkę

przez Marian_Paździoch 23 lut 2014, 16:44
To może za 15 lat będzie w polsce refundowana :D

Ja, Marian Janusz Paździoch, będę ją sprowadzał na swoje stoisko bazarowe i sprzedawał.
Marian_Paździoch

przez miko84 23 lut 2014, 16:55
Bezpłatną próbkę może mieć. Gorzej jak lek zadziała :pirate:
miko84

przez lunatic 23 lut 2014, 17:01
to pojde po drugą bezpłatną :D dawno temu miał bezpłatny Solian, wtedy chyba był drogi, mowil ze jak zadziala u mnie to nie bedzie problemu zeby dostać kolejne próbki

przez miko84 23 lut 2014, 17:06
No ja dostałem darmową agomelatynę jak wchodziła.
miko84

Sortuj wg