SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez CórkaNocy 22 lut 2014, 23:14
a czy sertra w dawce 50 mg, działa źle na libido i ogólnie na pozytywne emocje jak wenla? bo na wenli to bywało różnie :/ i obawiam się, że znowu tak może być
CórkaNocy

przez Psychotropka`89 22 lut 2014, 23:18
CórkaNocy, sama sertra mnie osobiście zmniejszyła libido, ale po dołożeniu mirty <a po Twoim opisie wnioskuję, że też ją bierzesz>, wszystko wróciło do normy. Tak więc nie masz się o co martwić. ;)

violet_hair_, zawsze do usług. :D
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez lunatic 22 lut 2014, 23:21
mniej zobojętnia niż wenlafaksyna i inne SSRI

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 22 lut 2014, 23:24
ja już brałam wenlę z mirtą i ona mi nie poprawiała, jedynie wellbutrin pomagał, ale nie będę tego dokładać ze względu na lęki
to głupio, że też zmniejsza, bo w skrajnych przypadkach to nic mi nie sprawia przyjemności
CórkaNocy

przez ladywind 22 lut 2014, 23:27
CórkaNocy, jesli chodzi o libido to zmiejsza i u mnie, na samopoczucie zas nie narzekam, tylko biore w wiekszych dawkach niż Ty. A ogolnie jak sie czujesz na tym zestawiku?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 23 lut 2014, 00:22
sertrę zaczynam od jutra, brałam ostatnio wenlę i jak zwykle byłam w ciemnych czterech literach,obecnie najbardziej mi lęki dokuczają, nawet xanax i hydroksyzyna nie pomagają mi, lęki trwają większość dnia, od kilku tygodni codziennie
CórkaNocy

przez ladywind 23 lut 2014, 00:26
CórkaNocy, no to Ci wspolczuje, ja na szczescie lęki mam juz za soba, a wiem jak to cholernie uprzykrza zycie i ogranicza.
powodzenia z setralina!
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez julusia 23 lut 2014, 00:34
CórkaNocy, powodzenia, mi sertralina pomogła :D
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

przez CórkaNocy 23 lut 2014, 00:38
dziękuję, mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej!
CórkaNocy

przez Psychotropka`89 23 lut 2014, 10:15
CórkaNocy, będzie lepiej, tylko cierpliwości dziewczynki, cierpliwości... ;)

CórkaNocy, czemu masz taką mikro dawkę mirty?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez miko84 23 lut 2014, 10:54
lunatic "Sub-Therapeutic Doses in the Treatment of Depression:The Implications of Starting Low and Going Slow"

"...General practitioners, moreover, tend to prescribe low, even sub-therapeutic, maintenance doses of antidepressants. Indeed, some patients report clinical improvements even while taking extremely low-dose medication. Several meta-analytic findings suggest a negligible clinical benefit of antidepressants over placebos for the treatment of mild-to-moderate depression; of note, both interventions improve depression ratings compared to no-treatment..."

http://razlab.mcgill.ca/docs/SubtherapeuticDoses.pdf

Akurat jak widzisz badania wykazują, że w przypadku lekko i średnio nasilonych depresji i lek i placebo powodują podobną poprawę. W ciężkich przypadkach depresji być może są potrzebne wyższe dawki by osiągnąć poprawę. Niestety w przypadku SSRI zachodzi prosta zasada - im wyższa dawka tym gorsze skutki uboczne.

Tu jest ciekawy artykuł z New York Timesa: http://www.nytimes.com/2002/09/17/healt ... -high.html

"Caution: That Dose May Be Too High"

"These findings by Georgetown University researchers, along with similar data from Europe, support longstanding concerns among some experts that drugs are being studied at excessively high doses to emphasize their effects, and then marketed at the same high doses to maximize profits.

Some experts say these patterns may contribute to the high frequency of serious and life-threatening drug side effects."
miko84

przez lunatic 23 lut 2014, 11:16
"some patients report clinical improvements even while taking extremely low-dose medication"
Tylko jaki odsetek oznacza to sforrmułowanie "some"

przez miko84 23 lut 2014, 11:22
Chodziło mi o to, że nie jest wykluczone, że niska dawka pomoże i nie każdy musi od razu wchodzić na wyższą. W lekkich i średnio nasilonych depresjach leki przeciwdepresyjne nie różnią się od placebo. Jest też sporo lekarzy którzy stosują dawki poniżej terapeutycznych z dobrym skutkiem, unikając przez to skutków ubocznych, bo jak już pisałem w przypadku SSRI zależność dawka - skutki uboczne jest bardzo wyraźna. Poza tym jak już o badaniach mówimy to akurat sertralina nie wykazuje zbytnio zwiększonej skuteczności np. powyżej 50 mg (nie mówimy o ZOK).
Ostatnio edytowano 23 lut 2014, 11:24 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez lunatic 23 lut 2014, 11:23
ja sam sie przyznaje ze chciałem coś takiego zrobić z sertraliną, myślałem ze skoro po całej dawce mam różne silne dolegliwości to pomyślałem ze jak zacznę od minimalnej to dojdę pomału do jakiejś mniejszej która będzie i coś działała i nie będzie tego typu efektów, to sie okazało ze nawet po 1/8 wszystko mnie boli i czuje sie jak zdechły pies, to jest wrecz niemozliwe zeby po tak małej dawce były takie objawy, nie miałem czegos takiego na zadnym innym leku

-- 23 lut 2014, 10:24 --

miko84,
a o tym to wiem ze im bardziej nasilone objawy depresyjne tym leki są skuteczniejsze, tylko dlaczego

Sortuj wg