SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez violet_hair_ 22 lut 2014, 12:38
MałaMi dziś 8 dzień, pierwszy na 50mg
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez MalaMi1001 22 lut 2014, 12:43
violet_hair_ napisał(a):MałaMi dziś 8 dzień, pierwszy na 50mg

Ja na Twoim miejscu nie zwiększałabym leku do czasu aż nie ustabilizuje się dawka niższa, tzn nie złagodnieją skutki uboczne. W teorii nie powinny trwać dłużej niż 2-3 tygodnie, ale jest opcja, że lek jest po prostu nie dla Ciebie i czeka Cię zmiana na inny. Bez kombinowania weź jutro niższą, czyli 25mg i zobaczysz jak będzie. Nie ma sensu się katować, dawkę można zwiększyć w każdej chwili, a doskonale rozumiem uciążliwość skutków ubocznych. Organizm się przyzwyczaja, więc trzeba dać mu szansę. Poczekaj jeszcze jakiś czas na najniższej dawce, jak będzie bez zmian uderz do psychiatry z reklamacją ;)

przez violet_hair_ 22 lut 2014, 12:47
Zdania w tym temacie są podzielone i już sama nie wiem co lepiej robić. :( Okropieństwo...
violet_hair_*4w5*INFJ*

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 22 lut 2014, 12:50
violet_hair_ napisał(a):Zdania w tym temacie są podzielone i już sama nie wiem co lepiej robić. :( Okropieństwo...

heh tez to zauważyłem

przez violet_hair_ 22 lut 2014, 12:53
lunatic i bądź tu mądry...mam ochotę je***ąć tym o ścianę
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez lunatic 22 lut 2014, 12:55
ja bym został na 50 z prostego powodu, kazda nizsza dawka nie ma dzialania p/depresyjnego, wiec jak ktos bierze np 25 mg dwa tygodnie to ma ten czas stracony pod tym wzgledem bo jedyne co to przyzwyczai organizm w tym czasie do tej dawki i nic wiecej, nie bedzie dzialania bo za mało, a jak jest 50 to przynajmniej wiadomo ze na cos idą te meczarnie z ubokami bo to juz dawka działająca cokolwiek, a miedzy 25 a 50 pod względem nasilenia uboków raczej nie będzie przepaści
dawka jest dwa razy większa ale działanie leku nie jest dwa razy silniejsze, stąd działania uboczne nie beda dwa razy wieksze jakby sie komus mogło wydawać

przez miko84 22 lut 2014, 13:01
Słynne uboki SSRI. violet_hair_ nie pasowała Ci tianeptyna to masz :pirate: A tak na serio to musisz przetrwać, zbyt wczesna rezygnacja z leku nie jest dobra.
miko84

przez Steviear 22 lut 2014, 13:05
MalaMi1001 napisał(a):
Steviear napisał(a):Hej mam takie pytanie. Czy Sertralina wpływała jakoś na Wasze sny? ;)
U mnie są tak barwne,że się nie wysypiam ale nie wiem czy to wynik brania tego leku...

Tak, te leki mogą wpływać na treść snów. Są bardzo wyraziste, często na maxa pokręcone ale mnie się nie zdarzyło żeby były to koszmary. Takie science fiction nocne ;) Na sertralinie nie miewam snów, natomiast najciekawsze senne odloty miałam na escitalopramie. ;)

Dokładnie. Dobrze to określiłaś. Tylko u mnie to zawsze pojawia się motyw ucieczki.. : /
Tragedia z tym. Chcąc odpocząć, jeszcze bardziej się nakręcam :P
Moje życie jest mniej barwne, niż treść tych snów :hide: A może to ukryte marzenia,a tak naprawdę jestem masochistką?
Nie mam zielonego pojęcia. Ciekawe co na to powie lekarka :lol: Pewnie zarzuci sformułowaniem,że to normalne i każdy tak ma :D No raczej że każdy , jak przychodza do niej świry :pirate:
Na Esci nie pamiętam.. Ale spokoju raczej nie było :P
Steviear

przez MalaMi1001 22 lut 2014, 13:07
miko84 napisał(a):Słynne uboki SSRI. violet_hair_ nie pasowała Ci tianeptyna to masz :pirate: A tak na serio to musisz przetrwać, zbyt wczesna rezygnacja z leku nie jest dobra.

Nie jest dobra, ale działanie przeciwdepresyjne będzie średnie wśród zawrotów głowy i ciągłych mdłości. Co do działania przeciwdepresyjnego nie jest tak, że niska dawka nie działa, 9mg sertry hamuje wychwyt serotoniny w 50%, więc spokojnie można przeczekać najgorsze uboki w mniejszej dawce.

przez lunatic 22 lut 2014, 13:09
MalaMi1001 napisał(a):Nie jest dobra, ale działanie przeciwdepresyjne będzie średnie wśród zawrotów głowy i ciągłych mdłości. Co do działania przeciwdepresyjnego nie jest tak, że niska dawka nie działa, 9mg sertry hamuje wychwyt serotoniny w 50%, więc spokojnie można przeczekać najgorsze uboki w mniejszej dawce.

Czas dzialania p/depresyjnego akurat zbiega sie mniej wiecej z zakonczeniem skutków ubocznych. Co do hamowania tego wychwytu to prawda, z tym ze do jakiegokolwiek efektu potrzeba jest co najmniej 80% blokady wychwytu a nie 50.

-- 22 lut 2014, 12:10 --

Wikipedia juz tego nie podaje ale mozna znaleźć badania gdzie indziej na ten temat

przez Psychotropka`89 22 lut 2014, 13:14
violet_hair_, ja bym dawki nie zmniejszała. Jeszcze parę dni i powinno być lepiej. Jeśli do 2 tygodni dalej będzie źle, to musisz zapytać psychiatrę co dalej.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Av4444 22 lut 2014, 13:17
A po jakim czasie zaczeliście odczuwać takie konkretne działanie leku?

przez miko84 22 lut 2014, 13:21
Uważam, że lek może zadziałać w dawce 25 mg a nawet 5 mg. Różna będzie natomiast siła tego działania przeciwdepresyjnego. Osobiście wolę zaproponowane podejście - wyższa dawka od razu i przetrzymanie skutków ubocznych, bo tak skraca się ogólny czas leczenia. Ale niektórzy nie dają rady na wyższych dawkach, wtedy stopniowe podwyższanie jest lepsze niż całkowite odstawienie leku.

Av4444 minimum po 2 tygodniach.
miko84

przez lunatic 22 lut 2014, 13:24
miko84 napisał(a):Uważam, że lek może zadziałać w dawce 25 mg a nawet 5 mg. Różna będzie natomiast siła tego działania przeciwdepresyjnego.

Było badanie gdzie podawali niższe dawki SSRI blokujące ponizej 80% wychwytu serotoniny i efekt był taki jak w przypadku placebo,nie było zadnego działania, jak je znajde to wysle link

Sortuj wg