SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez khaleesi 21 lut 2014, 20:06
lunatic, jak wygląda ta wysypka? Przeglądając Twoje posty widzę, ze tylko piszesz o skutkach ubocznych wygląda to na klasyczną hipochondrię. Skoro testy alergiczne wykazały,że nie jesteś uczulony to są tylko Twoje wkręty po przeczytaniu ulotki
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez lunatic 21 lut 2014, 20:09
khaleesi,
cos Ty sie z Ksiezyca zerwała czy co? :shock:
czy masz jakies urojenia schizofreniowe i Ci sie wydaje ze jestesmy w gabinecie, Ty jestes lekarz a ja pacjent?
pojecia nie masz o moim leczeniu, o moich objawach i mi diagnozujesz hipochondrie??? Wez Ty sie opamietaj troche

przez khaleesi 21 lut 2014, 20:10
lunatic napisał(a):Tańczący z lękami,
hehe dzieki, kiedys robiłem takie testy, nic nie wyszło, juz biorę w tej chwili, miesiąc po odstawieniu leków i zacząłęm kilka dni temu slabnąć coraz bardziej z dnia na dzień, próbuje jeszcze raz sertralinę ale w bardzo małej dawce, zobacze od jakiej dawki pojawi się wysypka, narazie po bardzo małej dawce tylko bóle stawów
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 21 lut 2014, 20:11
khaleesi, lunatic nie ma alergii pokarmowej, np. na orzechy czy na kurz, ale jest uczulony na jakiś składnik tego leku lub na substancję czynną o nazwie sertralina, cholera wie, ale to nie znaczy, że sobie wkręca. Ja mogę wpierdzielać orzechy ale na coś uczulony również jestem, bo mam wysypki od czasu do czasu. Można być uczulonym również na sierść zwierząt a konkretnie na ich łuszczący się naskórek, temat rzeka...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez khaleesi 21 lut 2014, 20:12
lunatic napisał(a):khaleesi,
cos Ty sie z Ksiezyca zerwała czy co? :shock:
czy masz jakies urojenia schizofreniowe i Ci sie wydaje ze jestesmy w gabinecie, Ty jestes lekarz a ja pacjent?
pojecia nie masz o moim leczeniu, o moich objawach i mi diagnozujesz hipochondrie??? Wez Ty sie opamietaj troche

z wenus. bardzo zabawne. Zadajesz pytanie to Ci odpowiadam jak ja uważam. Wcale Cię nie diagnozuje.

Skoro masz to co piszesz to zmień lek.

A skoro nie wykonałeś testów to zrób je. Proste
Mistrz Avatara

przez Tańczący z lękami 21 lut 2014, 20:13
lunatic, zrób morfologię krwi (kosztuje 10zl) przed leczeniem i po jakimś czasie na leku lub inne oznaczenia IgE bodajże, ale ekspertem nie jestem
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez khaleesi 21 lut 2014, 20:15
lunatic napisał(a):czy masz jakies urojenia schizofreniowe

Urojenia schizofreniczne jeśli już :P. Nie nie mam takiej diagnozy. Człowiek chce ci pomóc i doradza a otrzymuje taka odpowiedz 8)

Tańczący z lękami, to od samego początku piszę o tym niech wykona testy ale założyłam, ze już je zrobił.
Ostatnio edytowano 21 lut 2014, 20:16 przez khaleesi, łącznie edytowano 1 raz
Mistrz Avatara

przez lunatic 21 lut 2014, 20:16
napisze jeszcze raz bardziej wyraznie bo co po niektózzy maja problem ze zrozumieniem
na 10 leków które brałem w zyciu mam wysypke jedynie po sertralinie i bole stawow tez tylko po sertralinie, nie biore sertraliny to nie mam ani wysypki ani bolów stawów

-- 21 lut 2014, 19:18 --

i miałem tak samo 5 lat temu jak ją wtedy brałem, byłem cały przebadany łącznie z kliniką onkologii bo takie było podejrzenie tez po tych objawach które po niej miałem, i to nie był moj wymysł tylko lekarza zeby mnie tam wysłac

przez khaleesi 21 lut 2014, 20:18
lunatic, a testy alergiczne nie wykonasz na Sertraline? W ogóle jakiej odpowiedzi oczekujesz od nas skoro my nie mamy ani wysypki ani bóli stawów :bezradny:
Mistrz Avatara

przez lunatic 21 lut 2014, 20:21
khaleesi,
ja pytałem czy ktoś miał tego typu objawy a nie zeby mi ktoś stwierdzał bez jakichkolwiek podstaw co jest u mnie ich przyczyną, bo tego przez rok czasu kiedyś nie umieli lekarze nawet stwierdzić mająć wszystkie badania przed sobą a Ty chcesz mi to zdiagnozować po przeczytaniu paru moich postów? :twisted:

-- 21 lut 2014, 19:22 --

khaleesi napisał(a):lunatic, a testy alergiczne nie wykonasz na Sertraline?

ooo, i to coś co moze w czyms pomoc, musze sie dowiedziec :D

przez khaleesi 21 lut 2014, 20:23
lunatic, w ogóle Cię nie diagnozuje tylko piszę jakie są możliwości. Alergia lub wkręt. I wiesz, że nikt nie miał takich skutków ubocznych więc pozostaje Ci albo zmienić lek albo zażywac i mieć to co masz obecnie. A lekarzowi mówiłeś?
Mistrz Avatara

przez aptasia 21 lut 2014, 20:25
lunatic, ponieważ śledzę historię Twojej "przygody" z sertraliną pozwolę sobie wyrazić swoją opinię.
Też się źle czułam po sertrze i trwało to pare miesięcy, wiesz bo Ci pisałam. Że śpię, że mi słabo, że mam zawroty głowy... no i po tylu miesiącach minęło.
Obawiam się niestety, że możesz być nadwrażliwy lub mieć alergię na sertrę. :(
Mnie lekarka ostrzegała właśnie przed takimi objawami, mówiąc, że wskazują na alergię i wtedy powinnam odstawić lek.
z 2giej strony, jeśli to alergia, powinny pomóc leki p. histaminowe lub sterydy, nie wiem tylko jak to jest z interakcjami.
ja czasem biorę loratadynę na alergie i nic mi nie jest po sertrze. Spróbuj i zobacz czy objawy miną, jeśli tak, tzn, że to alergia.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez khaleesi 21 lut 2014, 20:30
dream*, tym bardziej, ze na Sertralinie dużo osób na początku zle sie czuje.
Mistrz Avatara

przez lunatic 21 lut 2014, 20:35
W największym skrócie to było tak:
-ok 5 lat temu brałem pierwszy raz sertraline, pierwsze miesiące zadnych dzialan ubocznych a dzialanie lecznicze najlepsze ze wszystkich antydepresantow
- po paru miesiącach (4-6, nie pamietam) zaczeły sie: wysypka, bóle stawów, stany podgorączkowe, tachykardia, nadmierna potliwosć i najgorsze totalne otumanienie i sennosć
- trwało to rok i ciagle te objawy były poniewaz nikt nie umial ich zdiagnozowaz ze są od sertraliny, dopiero sam się kapnąłem jak zwiększyłem do 100 mg i gwałtownie kazdy z nich se wtedy nasilił, temp. podskoczyłą do 38,5stopnia

Zmniejszało się to po lekach przeciwalergicznych, ale Zyrtec itp były za słabe, brałem wtedy taki lek Telfast, wtedt był tylko na recepte, teraz chyba juz nie, ale tylko sie zmniejszało, łącznie z tym otumanieniem

Teraz jest to samo jak zaczynam sertraline juz od razu, tzn narazie tylko bole stawow i rozpalenie, wysypki jeszcze nie ale wzialem dopiero bardzo mala dawke i sie zastanawiam czy jezeli to sie pojawia od razu czy to nie bedzie to samo co kiedys i ze bedzie trwało ciągle, bo takie tez moga byc poczatkowe objawy uboczne kazdego SSRI któe przechodzą, mi kiedys sie pojawiły po kilku miesiacach od zaczecia leczenia i nie przeszły przez rok, teraz pojawiaja sie od razu i nie wiem co o tym myslec

dlatego zapytałem czy ktoś takie miał i czy mu potem przeszły
Ostatnio edytowano 21 lut 2014, 20:37 przez lunatic, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg