SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez MalaMi1001 20 lut 2014, 10:13
violet_hair_ nie stresuj się. Jeśli to Twój pierwszy antydepresant możesz tak reagować. Ja po pierwszej tabletce wenlafaksyny rzygałam jak kot i miałam jazdy nie z tej ziemi. Musisz to przeczekać. Jeśli jednak objawy będą się utrzymywały jeszcze kilka dni powinnaś chyba jednak zgłosić to lekarzowi, może to lek nie dla Ciebie.

przez Osa1 20 lut 2014, 10:23
violet_hair tez miałam zły dzien , ale szkoda sie rozdrabniac w tym temacie , Wczoraj przeczytalam w necie ze depresja zwiększa ryzyko zawału 4 krotnie,

co o tym sądzicie , bo ja powiem wam spac nie mogłam.

przez Psychotropka`89 20 lut 2014, 10:58
violet_hair_, spokojnie... Ja przez 6 pierwszych dni z łóżka praktycznie nie wychodziłam taka słaba byłam i helikopter jak po paru mocnych piwach. To minie. Ja jak zwiększyłam dawkę, to nie odczułam większych skutków ubocznych. Jeśli do 2 tyg. uboki nie miną, to może ten lek faktycznie Ci nie służy ale do tego czasu zacisnęła bym zęby i brała dalej. I tak już długo wytrzymałaś, lada dzień i będzie lepiej! :smile:

CórkaNocy, ja w ulotce Setaloftu nie doczytałam się niczego o nowotworach. :shock: Wydaje mi się to baaardzo mało prawdopodobne. Zresztą teraz to wszystko jest rakotwórcze. W żarciu mamy tyle syfu, że szok, spaliny, smogi, papierosy, syfska woda, itd. Serotonina z tego wszystkiego to najmniejsze zło. ;)

Osa1, może i zwiększa ale na to jest jedna metoda: NIE CZYTAĆ za wiele na necie. :D Ja jak miałam ostrą nerwicę żołądka, "zdiagnozowałam" sobie na podstawie netu wrzody, nowotwór żołądka, lub przełyku, refluks, zespół jelita drażliwego i cholera wie co jeszcze. Oczytałam się i było coraz gorzej. Po setalofcie i mircie wrzody, rak i refluks zniknęły jak ręką odjął. :lol:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 20 lut 2014, 11:21
Psychotropka`89,
w badaniach nie wykazano działania rakotwórczego sertraliny, były natomiast badania które wykazały jej działanie przeciwnowotworowe w niektórych przypapdkach

przez smutna82 20 lut 2014, 11:29
Violet hair,ja co prawda biore co innego,ale mialam podobnie na początku brania.
mialam jakby zdretwiale cialo,ręce,nogi,twarz.
jak dotykalam,to praktycznie nic nie czulam
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez lunatic 20 lut 2014, 11:31
violet_hair_,
powinno minąć do 2 tygodni

przez violet_hair_ 20 lut 2014, 11:32
Psychotropka`89, dzięki za odpowiedź, no ja dziś też z łóżka nie wychodzę, strasznie nieprzyjemne te uboki...

To chyba wszyscy robili - czytali w necie wszystkie możliwe choroby. Ja nawet testy rozwiązywałam na podstawie objawów i później wychodziło mi z 5 różnych chorób. Faktycznie trzeba wykluczyć biologiczne czynniki bo od tego zaczela moje pierwsza pani psychiatra. Np chorobę tarczycy - u mnie tak bylo i wiem że tu na forum u kogoś też. I dopiero jak to się wyleczy to można sprawdzać czy dalej ma się depresję czy nie. U mnie była dalej bo za dużo nerwów i stresu w życiu. A potem to już nie ma sensu szukać chorób bo wszystko będzie pasować a nie będzie prawdą.

Moja psychoterpeutka mówi że ludzie tak robią bo fizyczne choroby są dla nas namacalne i jakby łatwiej nam z nimi walczyć. Idziemy do lekarza po lek i zdrowiejemy. Psychika jednak wymaga więcej pracy i to już do nas zbyt trudne...

-- Cz, 20 lut 2014, 10:35 --

lunatic cała wieczność

smutna jak się teraz czujesz?
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez lunatic 20 lut 2014, 11:38
violet_hair_,
nie ma za bardzo innego wyjścia, jedyne co moznaby zrobic to zaczynac od bardzo malej dawki to wtedy byłoby to mniej nasilone, ale znowu zanim by sie osiagneło takim sposobem leczniczą to by to trwało i trwało

przez smutna82 20 lut 2014, 11:54
Violet hair na pewno lepiej,niż przed braniem leku...
jednak do dobrego samopoczucia troche brakuje.
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez violet_hair_ 20 lut 2014, 16:57
smutna82, to dobrze że lepiej, widzę że jesteś na początku terapii farmakologicznej , poza tym coś robisz (psychoterapia)?

lunatic, beznadziejnie, i tak zaczęłam od 25...psychiatra powiedział, że jeśli będę źle się czuła dalej po tyg to mam nie zwiększać dawki tylko zostać przy 25, ale czy to ma sens?
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez Psychotropka`89 20 lut 2014, 17:06
violet_hair_, wg mnie nie ma sensu. Uboki mogą być do 2 tygodni! Wejdź już na dawkę 50mg. Gorzej nie będzie. Mnie też bardzo męczyło ale jakoś wytrzymałam.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez lunatic 20 lut 2014, 17:06
violet_hair_,
dzialanie p/depresyjne jest od 50mg

przez violet_hair_ 20 lut 2014, 17:21
To dziwne, że kazał mi tak to wydłużać - więcej dni gorzej...
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez lunatic 20 lut 2014, 17:30
violet_hair_,
chodzi o działania uboczne, przy zmianie z 25 na 50 powinny byc mniejsze niz jakby sie zaczelo od razu 50

-- 20 lut 2014, 16:32 --

nawet przy 1/4 by były, trzebaby zaczynac od 1/8 zeby były minimalne ale to by trwało nie wiadomo ile zanim by sie do 50 dojechało od 1/8

-- 20 lut 2014, 16:34 --

ja zaczynałem kiedyś ten sam lek raz od całej dawki a raz od 1/8, była spora roznica w dzialaniach ubocznych, przy 1/8 było to samo co przy całej tylko o wiele mniej nasilone i takim sposobem doszedłem do całej przez jakiś czas praktycznie bez działąn ubocznych

Sortuj wg