SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Psychotropka`89 19 lut 2014, 20:38
violet_hair_, spokojnie... Też tak miałam. Uchylałam wtedy okno, parzyłam meliskę z miętą, starałam się spokojnie oddychać. Niestety tydzień mnie męczyło ale potem już na serio z górki. Na "pocieszenie" Ci powiem, że miałam więcej uboków niż Ty i jakoś poszło. ;) Zdecydowanie odradzam kawę, jakieś "pobudzacze" w stylu energy-drink i nie można jeść grejpfrutów, ani soku z nich. W sumie nie mam bladego pojęcia czemu, nie zagłębiałam się w tym temacie ale ponoć może wtedy dojść do wstrząsu serotoninowego. :shock: Żeby owoc, aż tak miał podbijać sertrę... Nie wiem co o tym mysleć ale wolę dmuchać na zimne i od tych okrągłych zabójców trzymam się z daleka. :lol:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez khaleesi 19 lut 2014, 21:04
Psychotropka`89, dziurawca nie wolno jeszcze przy Sertralinie pić ;)
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Psychotropka`89 19 lut 2014, 21:07
khaleesi, ooo właśnie... Jeszcze śmiercionośny dziurawiec. Jak mogłam zapomnieć. :twisted:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marian_Paździoch 19 lut 2014, 21:47
CórkaNocy, pewnie, że miałem ;) Normalna rzecz na początku. U mnie to trwa zwykle niecały tydzień. Lęki to nic, ale depresja była ostro nasilona przez 4-5 dni. Na szczęście minęło. Warto zacisnąć zęby na początku, potem lek rozwinie skrzydła.
Marian_Paździoch

przez Tańczący z lękami 19 lut 2014, 22:05
Marian_Paździoch, a jak się czujesz po odstawce serty?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez violet_hair_ 19 lut 2014, 22:28
Psychotropka`89, dziękuję za słowa otuchy :) dziś mam koszmarny dzień... Kawę już dawno odstawiłam bo zaczęłam się po niej bardzo źle czuć przy moich atakach. Ciekawe z tym grejpfrutem ale ok na wszelki wypadek też nie będę go spożywać i o dziurawcu chyba nawet w ulotce jest (choć ja nie czytałam ;p).
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez CórkaNocy 19 lut 2014, 23:44
już wiem dlaczego lekarz mi zabronił czytać ulotkę - choroba nowotworowa, zawał, Boże co za uboki :shock:

u mnie w rodzinie były nowotwory, więc ta głupia myśl, że mogę zwiększać ryzyko raka biorąc sertrę będzie mnie dręczyła :oops:
CórkaNocy

przez khaleesi 19 lut 2014, 23:48
CórkaNocy, ja to zawsze sobie wtedy myslę na coś trzeba umrzeć pal licho uboki :lol:
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez lunatic 19 lut 2014, 23:50
Sertralina jest jednym z bezpieczniejszych SSRI u pacjentów po zawale serca, nie wiem skąd informacja ze sama ma zawał wywołać

przez aptasia 19 lut 2014, 23:54
CórkaNocy napisał(a):już wiem dlaczego lekarz mi zabronił czytać ulotkę - choroba nowotworowa, zawał, Boże co za uboki :shock:

u mnie w rodzinie były nowotwory, więc ta głupia myśl, że mogę zwiększać ryzyko raka biorąc sertrę będzie mnie dręczyła :oops:

u mnie w ulotce nic takiego nie pisało, tzn o nowotworach... hm... :bezradny:
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez lunatic 19 lut 2014, 23:55
"Depresja u chorych "kardiologicznych" często nie jest leczona, co może wynikać z obaw lekarzy przed niepożądanymi działaniami leków przeciwdepresyjnych. Klasyczne leki przeciwdepresyjne obniżają ciśnienie tętnicze, cechuje je działanie cholinolityczne, a także kardiotoksyczne i proarytmiczne. Dlatego obecnie leki te u chorych z uszkodzeniem mięśnia sercowego stosuje się wyjątkowo. Nowe możliwości leczenia depresji u chorych na ChNS stwarzają nowe leki przeciwdepresyjne. Selektywne inhibitory wychwytu serotoniny są bezpieczniejsze niż trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, aczkolwiek obserwowano bradykardię wywołaną przez paroksetynę i fluoksetynę oraz niekorzystny wpływ tych leków na czynność lewej komory serca, a także wpływ paroksetyny na agregację krwinek płytkowych.[8,9] Sertralina, jak wynikało z wstępnych obserwacji,[10] jest pozbawiona takich niekorzystnych działań, a ponadto jest bezpieczna dzięki małemu ryzyku interakcji farmakokinetycznych. "

http://www.mp.pl/artykuly/14429#10

przez CórkaNocy 20 lut 2014, 00:00
khaleesi, oj, ale jak dla mnie wszystko tylko nie nowotwór :(
mam wykupiony sertagen i tam jest choroba nowotworowa w ubokach
CórkaNocy

przez khaleesi 20 lut 2014, 00:13
CórkaNocy, musiałabys byc jednym na miliard przypadkiem :lol: ale pomysl, ze skończyłyby Ci sie męczarnie :mrgreen: Znajdz plusy 8)
Mistrz Avatara

przez violet_hair_ 20 lut 2014, 09:51
Czy ktoś miał tak jak ja? Od wczoraj dokucza mi ogromna słabość. W nocy nie mogłam spokojnie zasnąć bo mną szarpało nie do wytrzymania. Czułam się dziwnie jak bym spadała a ciało stawało się coraz cięższe. Do tej pory mam małe czucie w nogach i rękach - wszystko jest takie mdlejące. Rano ledwo podniosłam się z łóżka i nie mogłam dojść do łazienki - nogi jak z waty a głowa ciężka i opadającą.

Dziś 6 dzień na 25mg. 8go mam zwiększyć do 50mg. Czy możliwe że ta dawka w ogóle dobrze nie działa tylko powoduje uboki? Mam jeszcze Tranxene, brać na te objawy jeśli będzie mi za ciężko?

Kurcze wiem że biadolę strasznie ale zwyczajnie się boję i nie wiem na ile moje samopoczucie powinnam znosić a kiedy zaczyna dziać się coś niedobrego? :(
violet_hair_*4w5*INFJ*

Sortuj wg