SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Diakon 18 maja 2006, 19:06
Ja biorę zoloft od 3 dni. Nie wyobrażam sobie jak jakiś lek może pomóc natręctwach, czy może odsunąć złe myśli?? :?:

Re: asentra

przez Asentre 22 maja 2006, 07:01
asia.g napisał(a):Asentra towarzyszyła mi od początku walki z nerwicą. Lekarz mi ją przepisał kiedy moje ataki były najcięższe. Brałam ją pół roku i czułam się w miarę dobrze, tzn. nie miałam już silnych ataków . Zdarzały się sporadyczne lęki, ale do wytrzymania.Po odstawieniu po półrocznym zarzywaniu około 4 miesięcy czułam się dobrze. radziłam sobie bez żadnych leków. Niestety po tym czasie znowu zaczęłam się bardzo źle czuć i na nowo brałam Asentrę. Wraz z braniem asentry zaczęłam chodzić na terapię i za namową lekarza po 3 miesiącach znów zrezygnowałam z leków zdając się tylko na leki doraźne - w razie ataku ( relanium, ziołowe).Nie biorę asentry od lipca i na razie jest okey. Doraźnych tabletek nie wzięłam ani razu, jedyne co to piję meliskę kiedy coś zaczyna się dziać. Po drugim odstawieniu asentry po ok. dwóch tygodniach czułam się bardzo osłabiona - nie mogłam wyjść z domu. Myślę, że był to skutek odstawienny, ale już po tym było dobrze. Reasumując muszę stwierdzić, że mi osobiście asentra pomogła przetrwać najcięższe chwile.Nie pomogła mi się pozbyć lęków ,ale dała mi na tyle siłę abym mogła już sama walczyć aby wyleczyć się z nerwicy.

Ja równiez brałam przez kilka miesięcy. Trudno mi powiedzieć czy była poprawa - w zasadzie chyba czułam się tak samo. Ale skutków ubocznych tez nei odczułam. Teraz znowu zaczęłam brać ten lek i dowiedziałam sie, że będę musiała go przyjmować conajmniej rok. Mój nowy lekarz powiedział, że dopiero wtedy można stwierdzić, czy rzeczywiście działa, czy nie. Że 4-5 miesięcy to za krótko :shock: . Nie wiem. Nie myśle tylko łykam. Boję się. :evil: A najgorsze, że narobiłam głupot i przez to leki narastają. Paranoja...

przez NcL 22 maja 2006, 22:59
witam bralem zoloft 7 dni musialem go odstawic bo chcialo mi sie zygadz.. ale czulem sie swietnie on pomaga w zlym mysleniu tzn po paru dnia normlanie odlaczaja sie te netretne mysli przynjamniej ja tak mialme pozbylem sie na 2 -3 tyg zlych mysli
NcL

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NcL 22 maja 2006, 23:04
ja bralem leki,jadlem odzywki Treca :) i wszystko ladnie szlo ;] hehe 3m sie
NcL

przez basja 18 cze 2006, 23:47
witam:)
czy ktos mógłby mi powiedzieć mi coś więcej o stimulotonie? albo wskazać miejsce gdzie mogę szukać informacji o tym leku.
Bardzo potrzebuję informacji o tym leku, o jego dzialaniu, jego skutkach ubocznych...
Mojemu przyjacielowi został przepisany ten lek, lecz on tak naprawde nic o nim nie wie. Chcę mu pomoc, lecz najpierw chce wiedziec jak najwiecej o tym leku.
Problem polega jednak na tym, że zaczyna go brać bez kontroli lekarza, który mu to przepisał.. a poszedł do rodzinnego i wyprosił przepisanie...jakoś węwnętrznie czuje sie niespokojna, nie podoba mi się to, chciałąbym mu wytłumaczyc, żeby wrócił do lekarza, ale musze miec argumenty i nic nie chce robic na siłe..
pozdrawiam i prosze o odpowiedz :)
Basia

przez Wera 05 lip 2006, 12:38
Czy na początku leczenia Zoloftem mogą się nasilać natrętne mysli, bo u mnie to nastapiło. Nie wiem czy jest to normalne?pozdrawiam

przez Angelika 06 lip 2006, 21:12
Ja tez mam przepisany Zoloft :D zaczynam go brac od jutra rana-oprocz niego mam stilmox-na noc na lepszy sen.No to nic odezwe sie jak na mnie te leki zadzialaly za jakis czas,ok? :D :D :D
Angelika

przez jowita 06 lip 2006, 23:01
witaj!mnie tez kiedys przepisano zoloft,ale wykupiłam odpowiednik czyli asentre bo zoloft był drogi,ja nie mam zastrzezen do tego leku,pozdr :!:
Może zawsze trzeba najpierw przejsc przez piekło......by zrozumiec czym naprawde szczeście jest.....

przez Wera 07 lip 2006, 09:45
U mnie wystąpiły szumy uszne chyba po Zolofcie, czy ktoś też miał taki skutek po tym leku, pozdrawiam

przez jowita 07 lip 2006, 10:27
szum w uszach to ja miałam bardzo czesto ale napewno nie po lekach tylko to na tle nerwowym jest raczej spowodowane
Może zawsze trzeba najpierw przejsc przez piekło......by zrozumiec czym naprawde szczeście jest.....

powiekszone zrenice

przez Angelika 07 lip 2006, 16:55
Czy to jest normalne jak sie zaczelo zazywac np zoloft,pls apiszcie cos na ten temat.
Angelika

przez Wera 09 lip 2006, 12:14
Mam pytanie do osób, które zażywają Zoloft, ile trwały u Was skutki uboczne? Ja najpierw zażywałam 1/4 50 mg przez tydzień potem 1/2 50 mg przez nastepny tydzień i jeszcze nie czuje się najlepiej, pozdrawiam :)

przez Angelika 09 lip 2006, 12:15
czesc Wera ja tez zazywam zoloft od 3 dni i nie czuje poprawy wrecz przeciwnie jestem hypoaktywna i leki ciagle mam.

[ Dodano: Nie Lip 09, 2006 12:16 pm ]
zaczelam od polowki zoloftu tzn 25 mg
Angelika

przez Wera 09 lip 2006, 12:31
Witaj Angeliko ja jeszcze zazywam Cital 20 mg( juz prawie juz rok). Mnie tez męczą lęki i czuję się tak dziwnie psychicznie. Od czasu do czasu wspomagam się Lexotanem ale nie chcę brać za często bo to lek uzależniający, pozdrawiam :)

Sortuj wg