SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez lunatic 17 lut 2014, 21:53
Steviear,
jeżeli już masz stałego lekarza to inna sprawa, mi bardziej chodziło o stytuacje gdy idzie sie do nowego lekarza a ten sie pyta co dac, miałem juz taką sytuacje i to nie raz, to działa potem na podświadomość, ze tak jakby sama sobie lek wybralaś i może nie działać, natomiast jeżeli widzisz pewność i zdecydowanie lekarza w tym co robi to inaczej podchodzisz do leczenia tym co Ci zapisze

przez Steviear 17 lut 2014, 22:22
lunatic, A wtedy to tak. W sumie nie zauważyłam tej różnicy.
Może nie widzę pewności ani zdecydowania ale wiem,że krzywdy nie chce mi zrobić i mnie to wystarczy.
Steviear

przez violet_hair_ 17 lut 2014, 23:09
Psychotropka`89, dzięki za pocieszenie :) na jakim etapie jesteś teraz? u mnie 3 dzień i z rana szczególnie gorzej się czuję, dziś słabość ogólna, brak skupienia i chwilowe uciekanie świadomości, no i momenty dezorientacji i poczucie nierzeczywistości, muszę się pilnować żeby nie wpadać w panikę bo też ze mnie panikara, poza tym na razie się nie wysypiam...

kurczę trochę czuję się niepewnie przed "wskoczeniem" na większą dawkę, dwa razy uboki? :/
violet_hair_*4w5*INFJ*

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 17 lut 2014, 23:10
violet_hair_,
przy zwiększaniu dawki mniejsze niz przy wchodzeniu w lek

przez violet_hair_ 17 lut 2014, 23:13
lunatic, uff to mnie pocieszyłeś :)
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez lunatic 17 lut 2014, 23:20
to jest logiczne, przy zwiekszaniu dawki jest mniejszy skok zmiany poziomu serotoniny niz przy zaczynaniu leku

przez violet_hair_ 17 lut 2014, 23:23
masz rację :)
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez lunatic 17 lut 2014, 23:48
violet_hair_,
to moje porownanie do escitalopramu było zbyt pochopne, niepotrzebnie to pisałem ze jest gorszy

-- 17 lut 2014, 22:50 --

jedna osoba mi na to zwróciła uwagę i miała akurat racje w tym przypadku

przez Psychotropka`89 18 lut 2014, 09:56
violet_hair_, ja biorę sertrę od października jakoś. Czułam się na prawdę źle 5-6 dni. Później było coraz lepiej. Po 2 tygodniach w ogóle nie miałam skutków ubocznych. To jest do przeżycia. Wierzę, że dasz radę, bo tak jak mówię, skoro ja dałam radę, to Ty tym bardziej. :lol: Pomyśl sobie, że to jeszcze tylko pare dni, tyle już wytrzymałaś... szkoda marnować tego czasu, który już za Tobą, prawda? ;)
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez violet_hair_ 18 lut 2014, 12:05
Psychotropka`89, jasne, nie zamierzam rezygnować, na razie daję radę, więc dlaczego miałabym przestać :) I jak teraz się czujesz? Jakie masz rokowania?
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez Psychotropka`89 18 lut 2014, 13:29
violet_hair_, Czuję się znacznie lepiej. Jak widzisz pod moim opisem mam niezły mix lekowy i ciężko mi powiedzieć co jest zasługą sertry, a co mirty. Od 2 dni odstawiłam całkiem lorazepam <niezłe kur...two za przeproszeniem :? >, w 1. dniu miałam jakieś duszności, mdłości, niepokój, ale nie były to ataki paniki. Jak zaczynałam się napędzać, to sama do siebie mówiłam: to tylko Twoje porąbane nerwy, nic złego się nie dzieje, mogę oddychać, to tylko takie wrażenie, spokojnie.... I tym sposobem udaje mi się ten shit odstawiać.

Wracając do sertraliny. Odkąd ją biorę ani razu nie zdarzyło mi się wpaść w panikę, ani rozpłakać. Nie żebym była jakąś beksą, ale zdarzało mi się pożreć z mężem, robiła się we mnie zapora i ciche dni gotowe. Teraz też zdarza mi się huknąć ale po chwili robię słodką minkę, przytulam się i mówię "przepraszam". Życie jest za krótkie na takie durne fochy. Zaniknął u mnie taki głupi upór, który był częstym powodem naszych cichych dni, bo nie umiałam przeprosić. Duuużo mniej się zamartwiam, nie jestem już tak pamiętliwa i zrzędliwa, zrobiłam się troszkę obojętna. Oczywiście wobec męża jest ok, czy w pracy z dzieciaczkiem, którym się zajmuję. Chodzi o to, że trudniej mnie wyprowadzić z równowagi, jestem bardziej optymistycznie nastawiona do życia. CHCE MI SIĘ. Zanim podjęłam leczenie miałam wolne i gniłam w łóżku, nie posprzątane, nie ugotowane, ja w pełnej depresji i z podejściem: po co sprzątać i tak zaraz się zasyfi... po co gotować, i tak się za parę godzin to wysra... :lol: Teraz jest zupełnie inaczej. Mam więcej energii do życia.

O rokowaniach bd mogła napisać w połowie marca, bo wtedy mam kolejną wizytę u psychiatry i postanowimy co dalej z lekami, dawkami, itd.

Suma sumarum; uważam, że sertra bardzo mi pomaga ale jej WIDOCZNE dla mnie plusy zaczęły się dopiero po 2 miesiącach zażywania, jak nie dłużej. Rozkręca się niestety długo ale później żyjesz mottem: miej wyje...ne, a będzie Ci dane. :twisted:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez miko84 18 lut 2014, 14:02
Pamiętaj, że bierzesz ją z mirtazapiną a to zmienia postać rzeczy.
miko84

przez Psychotropka`89 18 lut 2014, 14:09
miko84 napisał(a):Pamiętaj, że bierzesz ją z mirtazapiną a to zmienia postać rzeczy.

Dlatego też napisałam, że nie wiem do końca co jest zasługą obecnego stanu ale przed włączeniem mirty już odczuwałam wyżej wymienione zmiany. Dołączyłam mirtę, bo zależało mi na przytyciu głównie.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez 8michal8 18 lut 2014, 14:36
Ponad 3 miesiące na sertralinie. Muszę przyznać, że w końcu jako tako podziałała na samopoczucie. Niestety ciągle powoduje u mnie lęk i niepokój, wiem że to jeden ze skutków ubocznych ale czy po takim czasie jest szansa, że to jeszcze minie czy już ten skutek uboczny będzie mi towarzyszył cały czas? Z tego powodu musiałem już zejść z 200 mg na 100 mg. 200 fajnie działało, ale z kolei wtedy lęk już całkowicie nie do wytrzymania. Co sądzicie?

Sortuj wg