SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez lunatic 16 lut 2014, 17:36
pika30 napisał(a):[b] Byłam u psychiatry zapytała mnie czy chcę zoloft, powiedziałam że nie, bo słaby i długo się rozkręca, to wypisałam mi seroxat, ale zanim wykupiłam receptę doszłam do wniosku że jednak chcę zoloft bo seroxatu się boje, więc załatwiłam sobie receptę na zoloft, wykupiłam go dziś i ... boję się łyknąć.. na ulotce tyle działań niepożądanych :( w tym nawet wyczytałam zawał :)

Nie może być czegoś takiego że lekarz się pyta jaki lek sie chce, tzn ze w ogole nie wie jak ma prowadzic leczenie, miałem z takimi styczność co tez mi sie tak pytali i dobrze na tym nie wyszedłem, a sertralina i paroksetyna się jednak róznia miedzy sobą

przez aptasia 16 lut 2014, 17:59
Tańczący z lękami napisał(a):ja również uważam, że aby zacząć leczenie trzeba być w miarę zdrowym, bo często ten początek (ok 2 tyg) jest dużo gorszy. Jak ktoś jest w naprawdę fatalnym stanie będzie mu jeszcze trudniej pokonać te farmakologiczne lęki

nom, o ile ktoś leczy lęki. Wielu ludziom z depresją raczej jest obojętne czy zabiją się sami czy zabije ich zawał serca po sertralinie który zdarza się raz na milion przypadków.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Tańczący z lękami 16 lut 2014, 18:53
dream*, lęk przed zawałem to a moim przypadku była chyba ostatnia myśl, ale lęki i napięcie somatyczne, mega stres, fatalna kondycja psychiczna o fizycznej nawet nie wspomnę a zarazem pobudzenie- masakra. Było ciężko w ch.j...i dopiero dołączenie innych leków wyciągnęło mnie na prostą. To był mój najcięższy nawrót a było to ponad rok temu. Dodam, że choroba zaatakowała, kiedy odstawiłem wówczas wenlę na kilka tygodni i wszedłem z powrotem na ssri.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Steviear 16 lut 2014, 18:58
lunatic napisał(a):
pika30 napisał(a):[b] Byłam u psychiatry zapytała mnie czy chcę zoloft, powiedziałam że nie, bo słaby i długo się rozkręca, to wypisałam mi seroxat, ale zanim wykupiłam receptę doszłam do wniosku że jednak chcę zoloft bo seroxatu się boje, więc załatwiłam sobie receptę na zoloft, wykupiłam go dziś i ... boję się łyknąć.. na ulotce tyle działań niepożądanych :( w tym nawet wyczytałam zawał :)

Nie może być czegoś takiego że lekarz się pyta jaki lek sie chce, tzn ze w ogole nie wie jak ma prowadzic leczenie, miałem z takimi styczność co tez mi sie tak pytali i dobrze na tym nie wyszedłem, a sertralina i paroksetyna się jednak róznia miedzy sobą

Ależ jest. No i dobrze,bo zdenerwowałabym się,gdyby lekarka wypisała mi coś wbrew mojej woli. Nie jestem ubezwłasnowolniona,by nie móc decydować o przebiegu swojego leczenia. Ona jest przecież tylko narzędziem.. Ma pomagać a nie działać na przeciw pacjentowi ( chyba że masz myśli samobójcze)
Steviear

przez lunatic 16 lut 2014, 19:13
Steviear,
Podam Ci jeden przykład. 10 lat temu brałem paroksetyne którą źle wspominałem. 3 lata temu zaczęły się u mnie silne ataki paniki. Lekarz dał paroksetynę, mimo ze mówiłem ze jej nie chce bo kiedyś brałem i nie działała dobrze, ale akurat na co innego wtedy miałem zapisaną.Lekarz był pewien ze w tamtym stanie i na objawy które w danym momencie zgłaszałem ten lek będzie najlepszy i nie sugerował się moimi twierdzeniami ze np. kiedyś super się czułem po sertralinie. I miał racje, ataki paniki bardzo szybko minęły. Wiec jezeli Ty twierdzisz ze sytuacja w której Ty decydujesz a nie lekarz jest lepsza to jedyne co to mozna tylko współczuć. Współczuć takich lekarzy, tez miałem z takimi do czynienia o czym juz pisałem powyzej.

-- 16 lut 2014, 18:18 --

Paroksetyna została zapisana wtedy tak jak to ujęłaś wbrew mojej woli, ale po tym się poznaje w miarę dobrych lekarzy, a nie ze się jeden czy drugi pyta, dac to czy moze próbujemy czegoś innego? To nie ma nic wspólnego z leczeniem a zabawą w chybił trafiił ludzkim kosztem

przez violet_hair_ 16 lut 2014, 23:15
Po nieudanej próbie z Tianeptyną od dwóch dni biorę Sertrę (Setaloft) w dawce 25mg (1-0-0). Po tygodniu mam zwiększyć do 50mg o ile poczuję, że organizm już się przyzwyczaił. Celowo nie czytałam ulotki bo za bardzo się sugeruję skutkami ubocznymi. Na razie odczuwam słabość, niestabilność, dezorientację, mam momenty że "nie wiem jak się nazywam" i lekkość mięśni. Czyli tak nijak. Staram się nie panikować i podejść do tego na spokojnie, ale nie jest łatwo. Denerwuje mnie brak koncentracji i kontroli, którą jak powiedział mój psychiatra, lubię mieć. Brak mi też cierpliwości, bo chciałabym zacząć już działać w swoim życiu a nie mogę :( Boję, że zrobię coś głupiego, nie wiem, nie wezmę leku, albo przedawkuję...jakieś chore myśli się mnie trzymają.
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez Tańczący z lękami 16 lut 2014, 23:33
violet_hair_, na pewno nie warto zwiększać za szybko dawki, jak mówił lekarz- trzeba dać organizmowi czas, aby się przyzwyczaił i tydzień to jest minimum a później można zwiększyć trochę. Dezorientację też mam często podczas wchodzenia na SSRI i niemal zawsze pewne kłopoty z pamięcią. To takie małe "piekiełko", przez które trzeba przejść. Dobrze, że w razie czego masz uspokajacze. Co do tych leków- lepiej brać je regularnie niż pobrać trochę, odstawić i znowu pobrać- regularność to podstawa tego leczenia, o czym zresztą sama wiesz.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez violet_hair_ 16 lut 2014, 23:49
Tańczący z lękami, psychiatra powiedział, że jeśli nie będę jeszcze się czuła dobrze to dawki mam nie zwiększać, co do pamięci to dziś mega się zastanawiałam jaki mamy dzień dobre 5min ;p mam nadzieję, że wytrwam...
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez marimorena 17 lut 2014, 00:57
mój lekarz twierdzi że dawka terapeutyczna zaczyna się dopiero od 50, więc na 25 nie ma co za długo siedzieć bo oprócz ubocznych nic nie da

przez Psychotropka`89 17 lut 2014, 09:32
violet_hair_, "pocieszę" Cię. Miałam też dość męczące uboki. :? Po 3-4 dniach na 25mg, mimo, że nadal źle się czułam, wskoczyłam na 50mg. Kolejne 3-4 dni się pomęczyłam i po tygodniu było już coooraz lepiej. Uboki były dużo mniejsze, rzadziej się pojawiały i były słabsze. Także wytrwaj kochana! Nie rezygnuj <szkoda tych dni, które masz za sobą, tydzień to zaledwie kilka dni!> i nie bierz za dużo. Przedawkowanie jest ponoć bardzo nieprzyjemne. Kołatanie serca, niepokój, nadpobudliwość, itd. Ja jestem okropną panikarą, a wytrzymałam, więc Ty tym bardziej sobie poradzisz!
Trzymam kciuki mocno! :smile: :great:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez lunatic 17 lut 2014, 09:43
marimorena napisał(a):mój lekarz twierdzi że dawka terapeutyczna zaczyna się dopiero od 50, więc na 25 nie ma co za długo siedzieć bo oprócz ubocznych nic nie da

tak jest w rzeczywistości, niektórzy zalecają zaczynać od razu od 50 zeby niepotrzebnie nie było dwa razy skutków ubocznych

przez lew 17 lut 2014, 16:59
Ja mam takie pytanie dla obeznanych w temacie. Czy to prawda, że w większych dawkach sertralina jest większym inhibitorem wychwyty zwrotnego dopaminy niż Wellbutrin?
Poszukiwanie odpowiedniego leku przypomina poszukiwanie świętego Graala lub kamienia filozoficznego.
F40.1
Paroksetyna 20 mg 1-0-0
Lamotrygina 50 mg 1-0-1
lew

przez miko84 17 lut 2014, 17:07
Eee, nie bardzo. Poza tym noradrenalina też działa dopaminowo (np w korze czołowej). Dopamina z sertraliny jest "zalana" serotoniną... a w bupropionie jest czyściutka, podlana noradrenalinowym sosem :pirate:
miko84

przez Steviear 17 lut 2014, 19:45
lunatic, Może masz rację. Jednak nadal żyję i trzymam się jakoś. Już kończę leki, zastanawiając się czy w ogóle warto je brać.
Jednak lekarzy się nie wybiera (pomijając prywatnie) Nawet bym nie chciała wszystkiego opowiadać nowej osobie- za dużo tego.. A moje opowieści mogłyby być mało wiarygodne, bo pamiętam niewiele a bardziej skupiam się na uczuciach( wywiad z lekarzem w trakcie jakiegoś okresu,kiedy potrzebowałam lekarza- wydaje mi się, że jest bardziej prawdziwy.
Poza tym nie mam pewności, czy inna osoba- gdyby zaczęła się mieszać w moje leczenie za bardzo- zmuszać mnie do czegoś tzn, to pewnie bym zadziałała buntem i nici z takiego- leczenia. :?
Steviear

Sortuj wg