SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez 8michal8 09 lut 2014, 11:48
Czy ktoś dorzucał do sertry trazodon? Wróciłem do 100mg i jest chyba lepiej. Chciałbym podbić samopoczucie i libido właśnie Triticco (mała dawka na noc żeby przy okazji lepiej spać) bo działało już u mnie kiedyś własnie na libido w miarę OK.

przez Tańczący z lękami 09 lut 2014, 11:58
ale jaki problem wówczas obniżyć trochę dawki, żeby nie czuć się aż tak dobrze? ;)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez korniszon 09 lut 2014, 12:16
Wydaje mi sie ze sertralina 0.25g byla dla mnie najbardziej odpowiednia.Przy 0.25mg moje emocje mam opanowane .Mam pytanie czy ktos moze ma jakies dlusze doswiadczenia z dawka 0.25mg sertraliny,serdecznie pozdrawiam
Sertralina 0.25mg + Trittico 50mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiół 09 lut 2014, 13:36
Właśnie wstałem, lęk nie jest tak silny jak wczoraj rano, nastrój dobry.

Pospieszyłem się, niepokój jest bardzo silny.
Popiół

przez miko84 09 lut 2014, 13:55
Popiół nie pocieszę Cię, bo ja na tym połączeniu co jestem, mimo upływu 10 tygodni lęk jest stale obecny. Jestem całkowicie niefunkcjonalny i stale się izoluję od ludzi i działań.
miko84

przez elfrid 09 lut 2014, 16:23
Popiół, miko84, mi też ostatnio dokucza poranny lęk. Zastanawiam się nad zwiększeniem kwetiapiny.
pregabalina, wenlafaksyna

przez barsinister 09 lut 2014, 19:40
zwiększenie kwetiapiny nie pomoże ci na lęki, chyba że ogólnie jesteś mocno pobudzony psychoruchowo
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez elfrid 09 lut 2014, 20:00
barsinister, lęk dokucza mi w związku z odstawieniem benzo - z cloanzepamu przeszedłem na klorazepat i to kwestia wtórna.
Chcę podnieść kwetiapinę do 450mg (1,5tbl XR), bo działa ona zupełnie inaczej niż LPD, tj. naturalnie i stabilizująco. Mam nawet wrażenie, że ostatnio poprawił mi się nastrój (z nijakiego trochę pod kreską do pozytywnego, wraca przyjemność z wykonywanych czynności, pojawiło się zainteresowanie codziennymi sprawami - takie zwyczajnie, spokojne). Jednocześnie kwetiapina nie glebuje, poza kilkugodzinną zamułką po zażyciu i dokuczliwą suchością w ustach. I ta inna jakość działania bardzo mi odpowiada. Ale mam wrażenie, że może być lepiej, stabilniej - w okresie dobowym to się jeszcze waha. Stąd chęć zwiększenia dawki. Normalne, że najpierw stara się wykorzystać działanie branego leku, a nie dokładnie kolejnego. Zwróć uwagę, że Ty jesteś na politerapii i bierzesz max dawkę lamotryginy. Ja z kolei chcę, żeby kwetiapina była moim głównym lekiem i oby jedynym (lamotrygina moim zdaniem słabo stabilizuje; w moim przypadku mógłby być to dodatek przeciwdepresyjny).
pregabalina, wenlafaksyna

przez Steviear 09 lut 2014, 20:06
W końcu sen się stabilizuje. Śpię jak idiota. Sny męczące ale są.
Mam tylko generalne stany WnW - Wkurwu na Wszystko .
Chyba nie da się temu zaradzić?
Steviear

przez Popiół 09 lut 2014, 23:28
miko84, nie wiem czy nie pospieszyłeś się z tymi max dawkami bo przy wspólnym potencjale tych leków to naprawdę dużo, no ale to Ty znasz najlepiej swój organizm więc tak spekuluję tylko.

Do manii mi jeszcze daleko ale fakt jestem predysponowany do czegoś w rodzaju hipomanii, bardzo ciężko przełożyć na słowa te odczucia ale jest to takie ciągłe podekscytowanie pomieszane z ogólnym niepokojem, jestem taki podminowany, przez cały dzień mam wilgotne dłonie a to nie jest dobry znak u mnie bo świadczy o tym że jestem w ciągłym stresie. Nastrój skoczył szybko do góry, pewność siebie też wzrosła delikatnie, z jednej strony jest to korzystne bo wyszedłem z łóżka, pojawiła się jakaś motywacja do działania.
Poranki są najgorsze, silny niepokój i nastrój bardzo depresyjny, taki dziwny ciężki do opisania, z upływem czasy w ciągu dnia następuje poprawa samopoczucia a wieczorem jest jego kulminacyjna pora.

Czekam wytrwale dalej, lęk wolnopłynący daje się we znaki ale jakoś zaciskam zęby i próbuję funkcjonować, nie chcę też benzo nadużywać bo to do niczego nie prowadzi, zresztą tranxene jest bardzo subtelne w działaniu.
Popiół

przez miko84 10 lut 2014, 11:09
Popiół zwiększyłem dawkę po 4 tygodniach. Wiem, że to dużo ale u mnie szału nie robi.

Wilgotne dłonie też mam na tym połączeniu, jest to u mnie wyraźny znak działania serotoninowego. U mnie nastrój niestety średni, działanie na anhedonię też prawie żadne (motywacji brak). Nasilenie lęku ciągle się utrzymuje, jest spore izolowanie się. Dobrze, że u Ciebie jest pewne działanie. Ja za tydzień zmienię mianserynę na mirtazapinę i zobaczę czy będzie działać lepiej.
miko84

Odp: SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Lu

przez Popiół 10 lut 2014, 15:03
Pamiętam że mirtazapina ładnie eliminowała u mnie potliwość dłoni tzn nie całkowicie ale było to wyraźne. Żałuję że nie wytrwałem na niej dłużej np. z 15 tyg. Niestety lęk bardzo dokuczał ale pod względem skutków ubocznych mirta to cukierki w porównaniu do ssri.

Dziś nie będę pił kawy zobaczmy czy pobudzenie i lęk będą mniejsze.
Popiół

przez miko84 10 lut 2014, 15:08
Szkoda, że mirtazapina nie działała u Ciebie na lęk. Ciekawe jak by się spisała np. w połączeniu z tianeptyną. Jak działa z SSRI przekonam się za tydzień kiedy zmienię miansę na mirtę.

Też nie znoszę skutków ubocznych SSRI...
miko84

przez khaleesi 10 lut 2014, 16:27
miko84, jak długo jesteś na dawce Sertralina + Mianseryna?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg