SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Zoloft - POMYLKA - co teraz?

przez linka 30 paź 2008, 20:34
Dostrzegam różnice, ale mnie osobiście nie dziwi w ogóle ze zdrowa psychicznie osoba zażywająca antydepresant nie poczuła żadnej zmiany:
-skutki uboczne mogą a nie muszą wystąpić
- co miała odczuć? Skoro była spokojna, rozluźniona i zadowolona z życia?
- opcjonalnie na niektóre nawet chore osoby (nerwica, depresja) niektóre leki nie wpływają w żaden sposób, ani nie polepszają ani nie pogarszają stanu więc na zdrową osobę po prostu nie zadziałały.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Stimuloton

przez Straybow 30 paź 2008, 22:44
Moja terapia Stimulotonem skończyła się na paru tabletkach, nie mogłem zupełnie zmrużyć po tym oka, spałem po dwie godziny na dobę i ogólnie czułem się w zły sposób pobudzony. Widocznie za bardzo neurotyczny jestem na to. :p
Straybow

przez linka 30 paź 2008, 23:09
Straybow, to są skutki uboczne które powinno sie przetrwać one mijają po kilku tygodniach...........
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Straybow 31 paź 2008, 00:28
uch, Linko, to dobrze że odstawiłem, bo kilku tygodni za cholerę bym nie wytrzymał, musiałbym wziąć urlop zdrowotny -- już te parę dni mnie dobiło i nie byłem w stanie zbyt wiele sensownego robić.
Straybow

przez SpawnLQX 31 paź 2008, 14:00
Straybow napisał(a):uch, Linko, to dobrze że odstawiłem, bo kilku tygodni za cholerę bym nie wytrzymał, musiałbym wziąć urlop zdrowotny -- już te parę dni mnie dobiło i nie byłem w stanie zbyt wiele sensownego robić.

Tygodni? U mnie kwestia adaptacji to byly 3 dni, z tym ze nie zebym nie mogl po tym spac...
Ale kiepsko sie czulem zwlaszcza pierwszego dnia, sertralina ma to do siebie ze powoduje niepokoj ruchowy ale swietnie radzi sobie z depresja i tylko z depresja, jak ma sie do tego fobie albo nerwice a psychiatra Ci to wciska nalezy kopnac go w buzie...

przez cassis 01 lis 2008, 20:34
a skóra mu się poprawiła ? :D

Re: Asentra (----->Asertin)

przez etien 01 lis 2008, 23:27
Anna R z tym seksem to masz rację ;)
Przyznaję, że od kiedy zaczełam brać ten lek to ogarneła mnie totalna oziębłość, a nawet jak w końcu przyszła ochota to możliwości ograniczone.
Ten lek mi pomagał, ale z powodów związanych właśnie z ograniczeniem możliwości seksualnych zmieniałam lek i od czterech dni biorę teraz coś innego.
Niesamowita, nieodgadniona i jakże samotna,
Niewzruszona, a jednak płacze…
Potrzebuje, choć się nie przyznaje,
Ona tęskni i chce…

Re: Asentra (----->Asertin)

przez Anna R. 04 lis 2008, 10:18
Aha i zapomniałam dodać, że Asentra nasiliła moje natręctwa ruchowe. Poszły na szczęście w kierunku czystości i sprzątania, więc się nawet ucieszyłam, bo z natury nie jestem zbyt porządna ;)

Tylko mój partner się śmiał, gdy 10 razy dziennie czyściłam ubikację.
Ale w domku był błysk, jak rzadko kiedy, więc można ten lek polecić bałaganiarzom :lol:
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez kastorka 04 lis 2008, 13:56
Minęło kilka dni, które były dla mnie ciężkie...... Obserwowałam męża i bałam się skutków ubocznych albo jakiegos rozchwiania emocjonalnego, a tu nic. Na szczęście.
Moge więc odpowiedzieć:
-skutków ubocznych z odstawienia nie miał
-podczas brania leku nie odczuwał żadnego pogorszenia/polepszenia stanu psychicznego, jedynie był bardziej zmęczony, mówił że wieczorem był potwornie zmęczony (nie musi to byc skutek leku)

śmieje się teraz ze mnie że leki które biorę to lipa......, albo mi dokucza że go faszerowałam lekami żeby szybciej zszedł.....
Generalnie wszystko jest w porządku.
pozdrawiam

Re: Zoloft

przez ursa33 10 lis 2008, 14:27
Brałam Zoloft przez parę lat. Miał działać na ataki paniki. Faktycznie było ich mniej ale nadal były. Po odstawieniu (objawy odstawieniowe dość przykre, poszukajcie na sieci "odstawienie ssri" jest na ten temat artykuł jakichś naukowców) jest małe pogorszenie. Zoloft nie wyleczy nikogo z panki, chyba, że się go będzie brało przez całe życie, to może będzie się trochę lepiej funkcjonować. Nie polecam.

Re: Zoloft

przez kasia000 10 lis 2008, 19:50
ursa33 a śpisz dobrze??
ja biorę seroxat 4 lata i cholernie boje sie bezsenności po odstawieniu...a ile lat brałąs zoloft? i jak z niego schodziłaś???napisz proszę!
kasia000

Re: Setaloft

przez namiestnik 12 lis 2008, 11:29
Tłumi doły - to dobrze przecież. Powiedz czego oczekujesz jeszcze?

przez Spadająca_Gwiazda 13 lis 2008, 17:03
Setaloft biorę od kilku dni zaledwie, wiec to na pewno za wcześnie na jakiekolwiek opinie na jego temat ale podzielę się tym jakie skutki zauważyłam do tej pory.
Biorę go zawsze na noc po to, aby przespać ewentualne skutki uboczne.
Rano kiedy się wstaję jestem bardzo rozbudzona, niecierpliwa i ten stan trwa do końca dnia. W pewnym sensie to trochę boli bo nogi chciałyby skakać biegać a mi sie nie chce :)
Nie chce mi sie spać, choć odrobinkę czuję taki przytłumienie ale bardziej skłonna jestem zwalić to na siedzenie w domu i to że mało tlenu mam niż na działanie Setaloftu.
Póki co doła jeszcze nie złapałam, mam tak jakby blokadę na smutne myśli, choć szczęśliwością tego nazwać nie mogę. Ot zwykły dzień jakich wiele.
Ciekawa jestem jak będzie za miesiąc
Spadam jak liść, spadam niczym gwiazda. Znajdując wiarę podążam tam gdzie Ty..

przez namiestnik 14 lis 2008, 03:12
Na noc doktor Tobie kazała?

Sortuj wg