SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez madseason 04 lut 2014, 23:50
Ahma: ja kiedyś sama odstawiłam z dnia na dzień i nie wspominam tego zbyt ciekawie z powodu masakrycznego zjazdu jaki mnie trafił. Po kilku tygodniach dopełzłam do gabinetu zrozpaczona i dostałam straszny opieprz za sabotowanie leczenia.
drugi raz odstawiałam pod kontrolą lekarza, stopniowo, wiązało się to z zawrotami głowy i lekkim drżeniem ale bez większych problemów.
auf der verzweifelten Suche nach meinem wahren Selbst...

przez renee.madison 05 lut 2014, 00:52
Ahma, ja odstawiałam sama kilka lat temu (bez wiedzy lekarza) i muszę przyznać, że poza zawrotami głowy czułam się bardzo dobrze. Fakt, że nie odstawiłam sertry z dnia na dzień-przez 2 tygodnie co 3-4 dni schodziłam z dawki.
Niestety u mnie zbyt wczesne odstawienie spowodowało ostry nawrót choroby (po pewnym czasie, ale może jakbym słuchała lekarza byłoby inaczej) więc może lepiej pogadaj o tym z psychiatrą?
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez julusia 05 lut 2014, 01:14
Ahma, sama to lepiej nie odstawiaj a jak już koniecznie chcesz, to nie z dnia na dzień te 50 mg tylko bierz jeszcze przez tydzień po 25 mg. Ja tak miałam i prawie nie odczułam, że odstawiam, ale każdy ma inny organizm, więc trudno na 100 % powiedzieć jak byłoby u Ciebie.
renee.madison, a po jakim czasie brania odstawiłaś i po jakim czasie od odstawienia był ten nawrót ?
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez renee.madison 05 lut 2014, 11:04
julusia napisał(a): renee.madison, a po jakim czasie brania odstawiłaś i po jakim czasie od odstawienia był ten nawrót ?

odstawiłam po roku (mialam brać 2 lata), nawrot mialam po roku juz.
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez 8michal8 05 lut 2014, 13:40
Wczoraj był w miarę dobry dzień, już myślałem że zaskoczy w końcu a dziś znów źle + silne lęki, a to już 11 tydzień.

przez Lusesita Dolores 05 lut 2014, 13:59
madseason, renee.madison, julusia, dzieki , bede odstawiac stopniowo
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez 8michal8 05 lut 2014, 18:08
Nie no lęki i niepokój nie do wytrzymania dziś. I to w 11 tygodniu leczenia. Skończyło mi się benzo a lekarza mam dopiero za miesiąc. Mogę sobie jakoś pomóc? Dostanę w aptece bez recepty cokolwiek co mogłoby mi teraz pomóc? Wypiłem jakieś ziółka ale to oczywiście nie pomogło.

przez elfrid 05 lut 2014, 18:48
8michal8 napisał(a):Wczoraj był w miarę dobry dzień, już myślałem że zaskoczy w końcu a dziś znów źle + silne lęki, a to już 11 tydzień.

To już raczej sertralina nie wypali. Ja bym zmienił. Jeśli psychiatrę masz za miesiąc, idź do rodzinnego, powinien awaryjnie przepisać benzo. Może nawet niech ci zmieni LPD na bardziej przeciwlękowy np. trazodon, parosetynę, fluwoksaminę, doksepinę.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Psychotropka`89 05 lut 2014, 18:48
8michal8 , z tego co wiem, to w aptece bez recepty możesz dostać jedynie ziółka (na mnie kompletnie nie działają, uważam ich efekt za placebo). Ewentualnie kup kilka opakowań Aviomarinu. Prócz działań przeciw wymiotnych, uspakaja dosyć dobrze. Ale miesiąc to na tym nie pojedziesz... :? Musisz wcześniej iść do specjalisty... Dlaczego tak szybko wykończyły Ci się benzo? Brałeś zgodnie z zaleceniami? :?:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez 8michal8 05 lut 2014, 18:55
Psychotropka`89 napisał(a):8michal8 , z tego co wiem, to w aptece bez recepty możesz dostać jedynie ziółka (na mnie kompletnie nie działają, uważam ich efekt za placebo). Ewentualnie kup kilka opakowań Aviomarinu. Prócz działań przeciw wymiotnych, uspakaja dosyć dobrze. Ale miesiąc to na tym nie pojedziesz... :? Musisz wcześniej iść do specjalisty... Dlaczego tak szybko wykończyły Ci się benzo? Brałeś zgodnie z zaleceniami? :?:

Tak, zgodnie z zaleceniami. Miałem benzo po prostu mało.

-- 06 lut 2014, 09:53 --

Może po prostu 200mg to dla mnie za dużo? W pierwszym miesiącu brałem 100 i chyba nie było aż takich cyrków. Może wejść z powrotem na 100 zamiast odstawiać całkowicie skoro już tyle wytrzymałem?

przez miko84 06 lut 2014, 11:26
Lepiej tak zrób - zmniejsz dawkę do czasu wizyty lekarza.
miko84

przez sistermoon 06 lut 2014, 16:26
Cześć,
przepraszam, jeśli ten temat był już wałkowany, ale wydaje mi się, że i tak głównie wypowiadają się o nim mężczyźni... I nikt się raczej nie pochyla nad kobietami, dla których ta sfera życia też jest ważna.
Mam 20 lat, biorę sertrę (miravil) dopiero od tygodnia, 25mg dziennie - wiem, krótko i mało - ale zamierzam kontynuować.
Jestem dziewczyną, nie mam życia seksualnego jako takiego poza masturbacją. To moje pierwsze SSRI i już po kilku dniach zauważyłam ogromny spadek ochoty na cokolwiek seksualnego. Jestem w pierwszej połowie cyklu wiec mam nadzieję, że ewentualne rozregulowanie tego także miało wpływ na obecny stan... Bardzo chciałabym usłyszec opinię innych młodych dziewczyn, które brały leki z sertraliną. Czy po tych "podręcznikowych" 2 miesiącach mogę liczyć na powrót mojej poprzedniej hiperseksualności?
dzięki za każdą odpowiedź
sertraline 25mg

przez Steviear 06 lut 2014, 18:37
sistermoon, Cześć. Jestem w podobnym wieku. Też na 25 mg. Jakoś od 2 tygodni.
Czy spada ochota na cokolwiek? U mnie nie. A nawet bym powiedziała, ze jest tak samo.
Ja nawet chcę spadek. Tylko że tak nie za bardzo to wychodzi.

Dzisiaj w końcu normalnie spałam :) W końcu coś zaczęło się stabilizować. Choć rano zapomniałam.. Ale dzień był bardzo dobry o dziwo :)
Steviear

przez Marian_Paździoch 06 lut 2014, 18:42
Znajoma, młodsza od Ciebie, brała sertralinę na NN i jej libido przez cały czas kuracji tym lekiem było poniżej zera.
Marian_Paździoch

Sortuj wg