SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez khaleesi 03 lut 2014, 21:38
marinka-21, czasem tak czasem nie. No nie żartuje serio jestem tyle na Sertralinie :P
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez marinka-21 03 lut 2014, 21:50
khaleesi napisał(a):marinka-21, czasem tak czasem nie. No nie żartuje serio jestem tyle na Sertralinie :P

Na jakiej dawce czujesz sie najlepiej?

przez Steviear 03 lut 2014, 21:52
elfrid napisał(a):Steviear, ale na efekty lamotryginy będziesz musiała dłuuuugo czekać. Przez miareczkowanie dawki.

Serio? No to chyba najlepszym wyjściem pozostaje strzał w łeb ;)
Steviear

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aptasia 03 lut 2014, 21:55
khaleesi napisał(a):Jestem nadal na starej dawce. Lęków i natręctw nie ma od dobrych dwóch dni jakoś tak. Jest stabilnie.

świetne wieści :))) JA musiałam wrócić do 100mg bo na 75 jednak ciężko było mi trzymać negatywne emocje na uwięzi...
chyba tak jest u mnie, że mimo, że na 50mg czułam sie swietnie, to przez to, że weszłam na 100mg to 75mg już nawet nie działało tak dobrze jak kiedys głupie 50mg :( No wiec wrocilam do 100.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez eurydyka1 03 lut 2014, 23:18
Hmm..kiedys gdzies czytalam, ze bierze ktos serte na dd- moze sie "ten ktos" ujawnic? Nie wyrabiam juz, derealke mam od ponad roku non stop, w roznym natezeniu, ostatnio jest coraz gorzej, przedwczoraj mialam totalne dd, wczoraj wzglednie dobrze, dzis znow tragedia....nie wiem juz co z tym zrobic, nie wiem gdzie jestem, boje sie swiatel, tramwajow, samochodow przejezdzajacych obok mnie, ludzi na ulicy, boje sie ze upadne, wszystko jest takie nierealne, a ja jestem tak bardzo bardzo daleko, w innym wymiarze...wiem wiem, ze to "tylko" reakcja obronna organizmu, ale ja tego nie umiem kontrolowac, bo nawet nie ma nic co by to moglo wywolywac, nie wiem gdzie tu sens, juz sie w tym wszystkim gubie.. dodam, ze od 4 miesiecy biore wenle 150mg i od niedawna ketrel na sen. Nie dosc ze na dd nic to nie daje, to nawet na depresje tez gowno za przeproszeniem...ciagle mam stany rezygnacji, co pare dni rycze, albo mam wlasnie mega dd wiec nie czuje nic, juz nie wiem co gorsze, wpadac w czarna otchlan depresji i plakac przez pol dnia, czy lewitowac gdzies w rownoleglej rzeczywistosci w lęku, ze nigdy derealka sie nie skonczy, a mnie nigdy nie wroci prawdziwe, namacalne, uczuciowe odbieranie swiata i wszystkich bodzcow ktore do mnie powinny dochodzic, a od dawna juz nie dochodza..bardzo chcialabym wrocic do swiata zywych, po prostu, wszystko byloby wtedy latwiejsze, takie..prawdziwe, realne..wyobrazam sobie, ze latwiej zmobilizowac sie do pojscia na uczelnie, kiedy jest ona stanem realnym, a nie czyms nieokreslonym, poza moim pojmowaniem..eh nie wiem czy w ogole zrozumiale pisze...bylam juz pewna ze rzucam studia i po raz drugi rezygnuje z podejscia do sesji, ale 3 tyg temu 'cos' we mnie drgnelo, nagle dd ustapilo, naprawde na CALY tydzien! Dla mnie to jak jakis dar od losu, cos niesamowitego, nie mialam tego uczucia prawdziwosci od roku! Fajnie...do tego motywacja, sily do nauki, postanowilam ze sprobuje zdac ten semestr. No i skonczylo sie tak, jak widac, czyli tak jak moglam sie spodziewac- "szczesliwy tydzien" musze teraz odpokutowac jeszcze wiekszym cierpieniem. Najbardziej wkurza mnie teraz wlasnie dd, naprawde chce sie uczyc, staram sie, zabieram sie za to wrecz na sile- ale w takich chwilach, jak dzis, kiedy dd ogarnelo mnie totalnie- nie moglam przeczytac ani linijki, nic bym i tak nie zrozumiala, to bez sensu...moje nastawienie nie gra tu roli, nagle dd zwieksza sie do niewyobrazalnego poziomu i juz..juz mnie nie ma, tak po prostu.

Jeeej rozpisalam sie, ale musialam chyba to z siebie wyrzucic, dd nieco oslablo i moglam sie skupic na opisie objawow, jeszcze godzine temu nie bylabym w stanie sklecic sensownego zdania...yyh..

Whatever, chodzilo mi jedynie o to, czy komus pomogla serta na derealke i takie jest moje pytanie..sorry ze tak zawile...

Ps. jesli kogos razi brak polskich znakow to rowniez prosze o wybaczenie-pisze z telefonu.

przez Marian_Paździoch 03 lut 2014, 23:43
U mnie w połączeniu z mirtazapiną w znacznym stopniu derealizację zniwelowała. Tkwiłem w tym gównie non stop przez rok, bez żadnych "przebłysków". Ale całkowicie derealizację zniosła kwetiapina.
Pomogła mi też zasada "codziennie zrób jedną rzecz, której się boisz". Praca nad sobą, staranie odwrócenia uwagi od analizowania obecnego stanu (choć dobrze wiem, że to nie jest łatwe).
Marian_Paździoch

Odp: Re: SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setalof

przez eurydyka1 04 lut 2014, 00:02
Marian_Paździoch napisał(a):U mnie w połączeniu z mirtazapiną w znacznym stopniu derealizację zniwelowała. Tkwiłem w tym gównie non stop przez rok, bez żadnych "przebłysków". Ale całkowicie derealizację zniosła kwetiapina.
Pomogła mi też zasada "codziennie zrób jedną rzecz, której się boisz". Praca nad sobą, staranie odwrócenia uwagi od analizowania obecnego stanu (choć dobrze wiem, że to nie jest łatwe).

Dzieki za odp, wlasnie znalazlam Twoj post w temacie o kwetiapinie i pytalam na jakiej dawce kwetiapiny derealizacja ustapila?

Odp: SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Lu

przez Popiół 04 lut 2014, 18:04
Piąty dzień na sertralinie i znów pojawiły się silne myśli samobójcze i marzenia o śmierci, są takie momenty że gdy miał bym broń palną przy sobie to pod wpływem impulsu strzelił bym sobie w łeb.
Cztery miesiące w łóżku, ta choroba to jest coś tak strasznego że nie ma słów by to opisać.
Popiół

przez ewela_6 04 lut 2014, 18:06
Mam pytanie czy przytyliście na tych lekach? :? Ewentualnie czy zwiększył Wam apetyt?

przez khaleesi 04 lut 2014, 18:09
ewela_6, nie
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Steviear 04 lut 2014, 18:19
Dlaczego? Rano nie mogłam wstać, wszystko robiłam w pół-śnie. Budziki nie dzwoniły? Pewnie dzwoniły ale wyłączyłam je przez sen.
Przez sen też mówiłam,że wstaję.

Obudziłam się zupełnie bez sił. W głowie się kręci i ten głupi szum. Przeleżałam :roll: Znowu.
Puls był taki dziwny.. .3 szybkie uderzenia a potem jedno wolne.
To może być wynikiem tego że nie wzięłam sertraliny?

Znów w nocy nie mogłam zasnąć. Pomimo 50 mg hydroksyzyny.
Steviear

przez Lusesita Dolores 04 lut 2014, 18:45
Czy odstawienie sertraliny jest nieprzyejmne? czy moge bez problemu odstawic z dnia na dzien ?
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez marinka-21 04 lut 2014, 19:20
Zwiekszylam sertraline do 150mg ,moje leki sie nasilily ,czy tak moze byc ?czuje sie jakbym od poczatku zaczynala leczenie

przez Tańczący z lękami 04 lut 2014, 23:45
marinka-21, niestety może
Popiół, trzymaj się jakoś, może dorzuć trochę miansy dla złagodzenia uboków albo benzo
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Sortuj wg