SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Steviear 01 lut 2014, 17:05
Lepiej jak nie będę podejmowała żadnych kroków na razie.
Przeczekam 2 tygodnie jeszcze- może się unormuje wszystko ,a potem tak czy siak biorę się za odstawianie, bo liczba tabletek nie pokrywa się z terminem kolejnej wizyty.
Powiększać to lepiej sobie odpuszczę, bo jeszcze bardziej będę zdenerwowana. Te leki mają wyciszać czy tylko pobudzać? Antydepresyjne to powinny nie powodować żadnych złości chyba i nerwowości. A ja albo jestem wkurw.. albo senna lub zdołowana.
Efekt podobny do escitalopramu, tylko ze tam miałam chęci do życia i radość też jakąś odczuwałam. ( miesiąc brania..)

Właśnie martwi mnie.. czy da się uczyć na antydepresantach? Pomimo że próbuję.. Tak trudno jest cokolwiek zapamiętać ,a jak już pamiętam to tylko dzięki skojarzeniom..Głupie jest to,że wszystko zapamiętuję też dzięki kolorom. Żeby zapamiętać jakiś termin , słówko z innego języka albo nawet spokojnie podejść do matmy.. Nie ma mowy.
Depresję mogę wytrzymać, ale pytanie czy rzucić to wszystko w cholerę.. bo naprawdę muszę zacząć się porządnie uczyć.

Dzięki z góry :)
Steviear

przez miko84 01 lut 2014, 17:13
Nie powinny, ale tak nie jest i powodują często masę przykrych działań ubocznych. Te leki mają bardzo daleko do ideałów. Grunt to wytrwać przez dłuższy czas i wtedy dopiero oceniać.
miko84

przez zima 01 lut 2014, 17:54
Tańczący z lękami napisał(a):
Ale pamiętajmy, że pierwszym z 12 kroków jest: przyznanie przed sobą i Siłą Wyższą, że jesteśmy bezsilni wobec skutków choroby

coooo???? :mrgreen: jestes swiadkiem jehowym? bałamucisz ludzi :P
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 01 lut 2014, 18:11
zima napisał(a):Tańczący z lękami napisał(a):
Ale pamiętajmy, że pierwszym z 12 kroków jest: przyznanie przed sobą i Siłą Wyższą, że jesteśmy bezsilni wobec skutków choroby

coooo???? :mrgreen: jestes swiadkiem jehowym? bałamucisz ludzi :P

zima, program 12 kroków nie stosuje się jedynie do AA. A odpowiadając na Twoje pytanie: na szczęście się nawróciłem i wybiłem sobie te wszystkie pierdoły z głowy ;)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Marian_Paździoch 01 lut 2014, 18:12
Przyznanie się do bezsilności wobec skutków depresji, hmmm. Bzdura. To nie jest nowotwór złośliwy z przerzutami na sąsiednie narządy, żeby móc rozkładać ręce. Po prostu trzeba zaakceptować samego siebie takiego, jakim się jest. Samoakceptacja jest ważna, ale to nie oznacza, że można nic nie robić - trzeba podjąć walkę i pracę nad sobą.
Marian_Paździoch

przez elfrid 01 lut 2014, 18:17
Tańczący z lękami, ale pod kątem czego / jakiego rozpoznania się leczysz? Żadnego z trzech branych leków nie bierzesz w dawce terapeutycznej. Może beladin ma tu rację - faktycznie to leki wywołują u Ciebie lęk i napięcie, skoro boisz się podnieść dawkę.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 01 lut 2014, 18:20
Fakt, zresztą nie wiem jaki cel ma tutaj branie nawet tak niskiej dawki lamotryginy, która wbrew zamierzeniom może nawet obniżać Twój nastrój.
Marian_Paździoch

przez khaleesi 01 lut 2014, 18:20
Mam zwiększyć do dawki 150 mg bo ta 100mg działa niezbyt na natrętne mysli. :?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Marian_Paździoch 01 lut 2014, 18:21
khaleesi, 150 to już dawka, która działa w jakimś stopniu na dopaminę. U mnie setka również nie sprawdziła się w natręctwach, podniesienie do 150 dało już jakąś tam ulgę, ale wchodzę na 200. Jest na forum kilka osób, które na NN bierze 150mg i czuje poprawę. Oby i w Twoim przypadku tak było ;)
Marian_Paździoch

przez Tańczący z lękami 01 lut 2014, 19:05
elfrid, Marian_Paździoch w moim odczuciu każdy lek działa, bo obniżka każdego daje gorsze samopoczucie. Nie wykluczam pewnego efektu "placebo", ale najlepszym barometrem jest u mnie jednak spanie. Jak śpię dobrze, to już połowa sukcesu. Muszę chyba zrobić analizę w który lek wejść głębiej a z którym ewentualnie się pożegnać. A co do diagnozy: głównie dominuje u mnie depresja, lęk, problemy ze snem, napięcie, ale również pobudzenie i wkurwy. Rano brakuje mi energii a wieczorem z kolei mam pobudzenie i wtedy idę biegać, aby je rozładować, więc teoria kortyzolowa wg. miko84 przemawia do mnie najbardziej i uzasadnia lęki, depresje, problemy ze spaniem, a nawet fobię społ, bo pobudzenie również w tym przeszkadza, słowem wyjaśnia niemal szystko. Podejrzewałem u siebie rok temu chad stan mieszany, ale brakuje mi hipomanii w tej manii...hipo mam jedynie po 2-3 piwach wtedy mogę wszystko co również uzasadnia teoria kortyzolowa na zasadzie antagonizmu kortyzolu do GABA i ciężkich kaców u mnie nawet po 2-3 piwach raz na 2 tygodnie.

przez elfrid 01 lut 2014, 19:21
Tańczący z lękami, w manii nie występuję bezsenność tylko zmniejszona potrzeba snu. Czas przeznaczony na sen przeznacza się na jakąś aktywność. Pomimo spania po 2-3h przez kilkanaście dni nie odczuwa się zmęczenia. To, że ktoś nie może zasnąć i sypia po 3h, a następnego dnia jest padnięty nie jest objawem manii. I przy stanach mieszanych jest tak samo, tylko w nastroju zamiast euforii dominuje dysforia, rozdrażnienie, ewentualnie agresja (agresja, która nie jest charakterystyczna dla pacjenta i występuje jako objaw chorobowy).
Co ciekawe psychiatrzy coraz częściej obserwują stany mieszane, a coraz rzadziej "czystą", euforyczną manie. Za ten stan rzeczy w piśmiennictwie obwinia się właśnie leki przeciwdepresyjne, w szczególności SSRI, które mają mieć mniejsze ryzyko indukcji manii, a jednak również nie działają w sposób do końca właściwy.
Wbrew pozorom nie tak trudno odróżnić stan mieszany, od frustracji objawiającej się agresją, lękiem, bezsennością. Nadto do diagnozy CHAD, okres hipo-manii powinien występować przez ponad tydzień, niezależnie czy indukowany lekami przeciwdepresyjnymi czy występujący samodzielnie.

przez khaleesi 01 lut 2014, 19:27
To nie wiem czy na noc zazyć 50 mg skoro zażyłam 100 mg dziś czy jutro juz całość 150 mg :bezradny:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Tańczący z lękami 01 lut 2014, 19:34
elfrid, dzięki za wyjaśnienie, to potwierdza, że bliżej mi do depresji agitowanej (z pobudzeniem) niż do trybu mieszanego, choć czytałem, że niektórzy uważają, oba zjawiska za tożsame...Pytanie czy u Ciebie hipomania to tylko niewłaściwe działanie SSRI czy bez antydepów również miałeś takie stany?

przez elfrid 01 lut 2014, 20:14
Tańczący z lękami, nie. U niektórych LPD indukują psychozy, co sugeruje schizofrenie. Ale nie u zdrowych ludzi. Myślę, że z CHAD jest podobnie. Nie ma szans aby LPD lecząc depresję wywołały inną chorobę psychiczną. Mogą ją co najwyżej ujawnić, albo nasilać jej przebieg. Nie ma czegoś takiego jak CHAD jatrogenny.
Bbrałem LPD prawie przez 10 lat. Od 18 r.ż (pierwsze objawy CHAD występują około 20 r.ż). Tak na prawdę musiałbym odstawić wszystkie leki, poczekać na nawrót depresji, przetrwać to i zobaczyć czy sama ustąpi, i co po niej nastąpi. Nie mam na to ani ochoty, ani siły. Tym bardziej, że z praktycznego punktu widzenia, nie ma to żadnego znaczenia. Szczerze powiedziawszy mam to gdzieś i wisi mi to. Wiem, że nie mogę brać antydepresantów solo. Nie wiem jeszcze czy same stabilizatory wystarczą. Jeśli nie pewnie będzie połączenie dwóch leków i tyle.

Sortuj wg