SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
199
61%

Nie
76
23%

Zaszkodziła
53
16%

Liczba głosów : 328

przez depas 01 lut 2014, 14:08
Tańczący z lękami napisał(a):Ale pamiętajmy, że pierwszym z 12 kroków jest: przyznanie przed sobą i Siłą Wyższą, że jesteśmy bezsilni wobec skutków choroby

A skądten wkręt z AA? Jak to się ma do depresji?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez marinka-21 01 lut 2014, 14:36
Dark Passenger napisał(a):marinka-21, SSRI nie, ale ma być wprowadzony SMS- Brintellix, który jest SRI, agonistą 5-HT1a i antagonistą 5-HT7.

Z tego co widze to ten lek ma wplyw na noradrenaline?i znowu nie dla mnie kazdy lek ktory minimalnie wplywa na noradrenaline powoduje nasilenie sie arytmi ,tylko sertralina nie pogarsza mi arytmi ale za to tez nie pomaga,bralam juz wszystkie ssri i nie. nie wiem na co juz zmienic ,escitalopram bralam prawie dwa. lata ale w tamtym roku w badaniach wyszlo ze moze powodowac arytmie!jezeli nchodzi o spamilann man byc to takze lek przeciwlekowy a podnosi kortyzol ktory jest hormonem stresu nic z tego nie rozmumiem!

przez beladin 01 lut 2014, 15:21
elfrid, W materii o której pisałem działają tak samo. Jedynie stan pacjentów jest różny. W ciężkim stanie działanie upośledzające uczucia odnosi pozytywny skutek, pozwala złapać dystans, odpocząć, kiedy się wyjdzie z dużego dołka sytuacja się odwraca ..pacjent chce żyć, czuć, kochać a tu się nie da - następuje regresja.

Tańczący z lękami, Rozumiem. Ja nigdy nie maiłem problemów z usypianiem, wręcz przeciwnie śpię za dużo w fazie NREM. Dziwi mnie to, że bierzesz sertralinę, która spłyca sen i powoduje problemy z zaśnięciem, wybudza ..ogólnie nie jest zalecana osobom ktore cierpą na zbezsenność
beladin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 01 lut 2014, 15:34
beladin, U mnie każdy LPD powoduje wzrost energii, motywacji i emocji. Chociaż stan ten jest sztuczny (i może faktycznie nie do końca wszystko świadomie się odczuwa) to lepszy rydz niż nic. Na razie próbuję kwetiapinę solo, ale ostatnio się złamałem i znowu zacząłem brać paro. Mam taką ponurą hipotezę, że najpóźniej wciągu 6 miesięcy od odstawienie leków, wrócisz do nich.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Steviear 01 lut 2014, 17:05
Lepiej jak nie będę podejmowała żadnych kroków na razie.
Przeczekam 2 tygodnie jeszcze- może się unormuje wszystko ,a potem tak czy siak biorę się za odstawianie, bo liczba tabletek nie pokrywa się z terminem kolejnej wizyty.
Powiększać to lepiej sobie odpuszczę, bo jeszcze bardziej będę zdenerwowana. Te leki mają wyciszać czy tylko pobudzać? Antydepresyjne to powinny nie powodować żadnych złości chyba i nerwowości. A ja albo jestem wkurw.. albo senna lub zdołowana.
Efekt podobny do escitalopramu, tylko ze tam miałam chęci do życia i radość też jakąś odczuwałam. ( miesiąc brania..)

Właśnie martwi mnie.. czy da się uczyć na antydepresantach? Pomimo że próbuję.. Tak trudno jest cokolwiek zapamiętać ,a jak już pamiętam to tylko dzięki skojarzeniom..Głupie jest to,że wszystko zapamiętuję też dzięki kolorom. Żeby zapamiętać jakiś termin , słówko z innego języka albo nawet spokojnie podejść do matmy.. Nie ma mowy.
Depresję mogę wytrzymać, ale pytanie czy rzucić to wszystko w cholerę.. bo naprawdę muszę zacząć się porządnie uczyć.

Dzięki z góry :)
Steviear

przez miko84 01 lut 2014, 17:13
Nie powinny, ale tak nie jest i powodują często masę przykrych działań ubocznych. Te leki mają bardzo daleko do ideałów. Grunt to wytrwać przez dłuższy czas i wtedy dopiero oceniać.
miko84

przez zima 01 lut 2014, 17:54
Tańczący z lękami napisał(a):
Ale pamiętajmy, że pierwszym z 12 kroków jest: przyznanie przed sobą i Siłą Wyższą, że jesteśmy bezsilni wobec skutków choroby

coooo???? :mrgreen: jestes swiadkiem jehowym? bałamucisz ludzi :P
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Tańczący z lękami 01 lut 2014, 18:11
zima napisał(a):Tańczący z lękami napisał(a):
Ale pamiętajmy, że pierwszym z 12 kroków jest: przyznanie przed sobą i Siłą Wyższą, że jesteśmy bezsilni wobec skutków choroby

coooo???? :mrgreen: jestes swiadkiem jehowym? bałamucisz ludzi :P

zima, program 12 kroków nie stosuje się jedynie do AA. A odpowiadając na Twoje pytanie: na szczęście się nawróciłem i wybiłem sobie te wszystkie pierdoły z głowy ;)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Marian_Paździoch 01 lut 2014, 18:12
Przyznanie się do bezsilności wobec skutków depresji, hmmm. Bzdura. To nie jest nowotwór złośliwy z przerzutami na sąsiednie narządy, żeby móc rozkładać ręce. Po prostu trzeba zaakceptować samego siebie takiego, jakim się jest. Samoakceptacja jest ważna, ale to nie oznacza, że można nic nie robić - trzeba podjąć walkę i pracę nad sobą.
Marian_Paździoch

przez elfrid 01 lut 2014, 18:17
Tańczący z lękami, ale pod kątem czego / jakiego rozpoznania się leczysz? Żadnego z trzech branych leków nie bierzesz w dawce terapeutycznej. Może beladin ma tu rację - faktycznie to leki wywołują u Ciebie lęk i napięcie, skoro boisz się podnieść dawkę.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 01 lut 2014, 18:20
Fakt, zresztą nie wiem jaki cel ma tutaj branie nawet tak niskiej dawki lamotryginy, która wbrew zamierzeniom może nawet obniżać Twój nastrój.
Marian_Paździoch

przez khaleesi 01 lut 2014, 18:20
Mam zwiększyć do dawki 150 mg bo ta 100mg działa niezbyt na natrętne mysli. :?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Marian_Paździoch 01 lut 2014, 18:21
khaleesi, 150 to już dawka, która działa w jakimś stopniu na dopaminę. U mnie setka również nie sprawdziła się w natręctwach, podniesienie do 150 dało już jakąś tam ulgę, ale wchodzę na 200. Jest na forum kilka osób, które na NN bierze 150mg i czuje poprawę. Oby i w Twoim przypadku tak było ;)
Marian_Paździoch

przez Tańczący z lękami 01 lut 2014, 19:05
elfrid, Marian_Paździoch w moim odczuciu każdy lek działa, bo obniżka każdego daje gorsze samopoczucie. Nie wykluczam pewnego efektu "placebo", ale najlepszym barometrem jest u mnie jednak spanie. Jak śpię dobrze, to już połowa sukcesu. Muszę chyba zrobić analizę w który lek wejść głębiej a z którym ewentualnie się pożegnać. A co do diagnozy: głównie dominuje u mnie depresja, lęk, problemy ze snem, napięcie, ale również pobudzenie i wkurwy. Rano brakuje mi energii a wieczorem z kolei mam pobudzenie i wtedy idę biegać, aby je rozładować, więc teoria kortyzolowa wg. miko84 przemawia do mnie najbardziej i uzasadnia lęki, depresje, problemy ze spaniem, a nawet fobię społ, bo pobudzenie również w tym przeszkadza, słowem wyjaśnia niemal szystko. Podejrzewałem u siebie rok temu chad stan mieszany, ale brakuje mi hipomanii w tej manii...hipo mam jedynie po 2-3 piwach wtedy mogę wszystko co również uzasadnia teoria kortyzolowa na zasadzie antagonizmu kortyzolu do GABA i ciężkich kaców u mnie nawet po 2-3 piwach raz na 2 tygodnie.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Sortuj wg