SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Marian_Paździoch 01 lut 2014, 11:22
Niezłe zdjęcie. Zjadłbym wszystko co się na nim znajduje :D
Marian_Paździoch

przez miko84 01 lut 2014, 11:25
zima zapychaj się rzeczami mało kalorycznymi. Jesteś poza tym dość wyjątkowym przypadkiem u którego trazodon silnie zwiększa apetyt :)
miko84

przez zima 01 lut 2014, 11:45
miko84, a u innych nie zwieksza? trazodon bardziej kopie niz setra nawet. dla wszystkich wkopanych:

Obrazek

cukierasy tym razem :D
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 01 lut 2014, 11:46
No właśnie nie bardzo. Co innego mirtazapina/mianseryna.
miko84

przez beladin 01 lut 2014, 12:19
miko84 napisał(a):beladin o jakim świrowaniu mówisz? Coś jak mania w CHADzie?

No niestety nie takie świrowanie mam na myśli. Chodziło mi o poczucie bezsensu.
beladin

przez miko84 01 lut 2014, 12:35
Rozumiem, że próbowałeś leków z różnych grup i na wszystkich było podobnie?
miko84

przez Popiół 01 lut 2014, 12:36
Za bardzo uogólniasz, niektórym leki nadają sens życia.
Popiół

przez beladin 01 lut 2014, 13:04
miko84, One w gruncie rzeczy wszystkie działają podobnie. Wiadomo są pewne minimalne różnice w mechanice działania, ale jeśli chodzi o efekty na które liczy 90% chorych każdy z antydepresantów posiada je w swoim spektrum działania.

Liczyłem, że leki wyciszą lawinę myśli w mojej głowie i tak się stało ..zmniejszą poziom lęku, ciach! ..że pobudzą mnie motorycznie i tak się stało ..odhamują - proszę bardzo -wszystko jest. Myślisz sobie same, kur.., same pozytywy! Tylko po co ci to wszystko skoro masz pustkę w głowie? Chciałeś się odhamować by poznawać ludzi, ale teraz to w zasadzie już cie to jakoś bardzo nie interesuje, chciałeś mieć więcej motywacji by realizować swoje cele i marzenia, a teraz w zasadzie nie wiesz jaki jest twój cel i nie wiesz czego pragniesz ..miałeś malować, projektować, lecz bez nawału myśli wyobraźnia kuleje ..realizować się w muzyce - nic nie czujesz ..chciałeś poderwać sobie fajną dziewczynę.. ..z takim intelektem i dołem emocjonalnym? Co Ty możesz jej dać, co otrzymać w zamian ..a zresztą komu potrzebna dziewczyna? I jaki jest w tym sens się pytam?

Popiół, Być może. To tylko moje osobiste przemyślenia.
beladin

przez elfrid 01 lut 2014, 13:39
beladin, Nie na wszystkich leki przeciwdepresyjne działają tak samo. Oczywiście nie są w stanie zmienić osobowości. Ale zmotywować do działania, nadać cel czy sens życiu; już jak najbardziej tak. Nadto branie ich dłużej nie może skutkować nasileniem się uboków - jeśli oczywiście nie majstruje się z dawkowaniem czy połączeniami. Brałeś jakiś antydepresant pół roku lub rok? W stałej dawce?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 01 lut 2014, 13:54
zima, kocham Cię za te zdjęcia ze słodkościami :P
beladin, masz dużo racji. Niestety w moim przypadku umarłbym bez leków, pomogły mi wrócić z tamtego świata a nie mogłem spać przez 2 miechy, z każdym dniem było gorzej...ale powtarzam masz dużo racji bo na lekach głównie tych SSRI wszystko to czego chciałeś i pragnąłeś przestaje mieć ...znaczenie. Szkoda, że nie każdy z nas ma wybór, szkoda, że nie jest tak jak w cukrzycy, że leki powodują, że można normalnie funkcjonować psychologicznie. Ale pamiętajmy, że pierwszym z 12 kroków jest: przyznanie przed sobą i Siłą Wyższą, że jesteśmy bezsilni wobec skutków choroby. Wierz mi ja próbowałem nie raz odstawiać leki i się nie da...to o jakim wyborze by tu mówimy? Jak żyć Panie, beladin?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez depas 01 lut 2014, 14:08
Tańczący z lękami napisał(a):Ale pamiętajmy, że pierwszym z 12 kroków jest: przyznanie przed sobą i Siłą Wyższą, że jesteśmy bezsilni wobec skutków choroby

A skądten wkręt z AA? Jak to się ma do depresji?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez marinka-21 01 lut 2014, 14:36
Dark Passenger napisał(a):marinka-21, SSRI nie, ale ma być wprowadzony SMS- Brintellix, który jest SRI, agonistą 5-HT1a i antagonistą 5-HT7.

Z tego co widze to ten lek ma wplyw na noradrenaline?i znowu nie dla mnie kazdy lek ktory minimalnie wplywa na noradrenaline powoduje nasilenie sie arytmi ,tylko sertralina nie pogarsza mi arytmi ale za to tez nie pomaga,bralam juz wszystkie ssri i nie. nie wiem na co juz zmienic ,escitalopram bralam prawie dwa. lata ale w tamtym roku w badaniach wyszlo ze moze powodowac arytmie!jezeli nchodzi o spamilann man byc to takze lek przeciwlekowy a podnosi kortyzol ktory jest hormonem stresu nic z tego nie rozmumiem!

przez beladin 01 lut 2014, 15:21
elfrid, W materii o której pisałem działają tak samo. Jedynie stan pacjentów jest różny. W ciężkim stanie działanie upośledzające uczucia odnosi pozytywny skutek, pozwala złapać dystans, odpocząć, kiedy się wyjdzie z dużego dołka sytuacja się odwraca ..pacjent chce żyć, czuć, kochać a tu się nie da - następuje regresja.

Tańczący z lękami, Rozumiem. Ja nigdy nie maiłem problemów z usypianiem, wręcz przeciwnie śpię za dużo w fazie NREM. Dziwi mnie to, że bierzesz sertralinę, która spłyca sen i powoduje problemy z zaśnięciem, wybudza ..ogólnie nie jest zalecana osobom ktore cierpą na zbezsenność
beladin

przez elfrid 01 lut 2014, 15:34
beladin, U mnie każdy LPD powoduje wzrost energii, motywacji i emocji. Chociaż stan ten jest sztuczny (i może faktycznie nie do końca wszystko świadomie się odczuwa) to lepszy rydz niż nic. Na razie próbuję kwetiapinę solo, ale ostatnio się złamałem i znowu zacząłem brać paro. Mam taką ponurą hipotezę, że najpóźniej wciągu 6 miesięcy od odstawienie leków, wrócisz do nich.
pregabalina, wenlafaksyna

Sortuj wg