SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez marinka-21 30 sty 2014, 10:13
elfrid napisał(a):marinka-21, Na Twoim miejscu poczekałbym jeszcze dwa, trzy tygodnie, aż dawka 100 mg się rozkręci - bierzesz ją dopiero miesiąc. I przede wszystkim zmieniłbym lekarza.

-- 29 sty 2014, 21:44 --

Steviear, może spróbuj połączyć stabilizatory z antydepresantami. nie ma przeciwwskazań.

Poczekam jeszcze te 2 tygodnie ,powidzcie mi czy to ze ja mysle ciagle o tym ze jak wstane na proste nogi to stace rownowage to sa natretne mysli?przez to myslenie skupiam sie caly czas na moich stopach ,spinam je itd a pozniej to wyzwala lek itak wkolko

przez miko84 30 sty 2014, 10:15
Tańczący z lękami no właśnie nie każdy reaguje taką ilością uboków jak Ty na SSRI. Jeśli ona nie ma reakcji na tej dawce to nie sądzę by kolejne tygodnie coś zmieniły.

elfrid od niedawna dokładnie zapisuję co biorę i ile czasu. Regułę 12 tygodni wprowadziłem ostatnio - teraz leci już 9 tydzień na tym połączeniu co jestem. Z pomocą starych postów na forum przypomniałem sobie co już brałem i przez jaki czas. Ale polecam każdemu bo teraz pamiętamy co braliśmy parę miesięcy temu, ale już parę lat do tyłu przynajmniej ja mam problem z przypomnieniem sobie...

Branie stabilizatorów, jeśli ktoś nie ma CHAD a zwykłą depresję może przeciwdziałać poprawie nastroju przez antydepresanty, więc jest raczej bez sensu.
miko84

przez 8michal8 30 sty 2014, 12:11
Piszecie, że dajecie lekom te 12 tygodni. Czy zdarzyło się wam, że lek zaskoczył dopiero w okolicach 10 tygodnia? Biorę już 9 tygodni, po 4 tygodniu zdarzały się dni kiedy było trochę lepiej ale przez ten cały okres jest znacząca przewaga gorszych dni (gorszych niż przed braniem leku). Zdarzają się też pojedyncze dni (np. dziś) kiedy wyłażą wszystkie uboki zupełnie jak w pierwszych dniach, czego zupełnie nie rozumiem - tak jakby wszystko sie resetowało i lek wchodził pewnego dnia od początku, tak to czuję.

Czy jeśli ogółem nie ma jakiejś znaczącej poprawy po 9 tygodniach, to mordować się jeszcze?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 30 sty 2014, 12:24
Ja bym na Twoim miejscu dotrwał do tych 12 tygodni.
miko84

przez ala1983 30 sty 2014, 12:42
marinka-21 napisał(a):..powidzcie mi czy to ze ja mysle ciagle o tym ze jak wstane na proste nogi to stace rownowage to sa natretne mysli?przez to myslenie skupiam sie caly czas na moich stopach ,spinam je itd a pozniej to wyzwala lek itak wkolko

Sorki, że odbiegam od głównego wątku, ale czy ktoś mógłby odpowiedzieć na to pytanie?
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez marinka-21 30 sty 2014, 12:53
Tez wlasnie miala przeblyski dobrego nastroju ,czulam sie juz dosyc dobrze ale znowu przychodzil tydzien w ktorym ompletnie zadne pozytywne myslenie nie dalo nawet iskierki dobrego samopoczucia,zawsze moja terapia na gorsze dni albo leki bylo myslenie o dobrych rzeczach z przeszlosci ito na prawde dzialalo!czy sertralina jest takze na natretne mysli?

-- 30 sty 2014, 11:53 --

Tez wlasnie miala przeblyski dobrego nastroju ,czulam sie juz dosyc dobrze ale znowu przychodzil tydzien w ktorym ompletnie zadne pozytywne myslenie nie dalo nawet iskierki dobrego samopoczucia,zawsze moja terapia na gorsze dni albo leki bylo myslenie o dobrych rzeczach z przeszlosci ito na prawde dzialalo!czy sertralina jest takze na natretne mysli?

przez Marek1977 30 sty 2014, 13:02
18 dzień na 200 mg sertry i zero zmian na plus.
Conscientia est, necesse est

przez Popiół 30 sty 2014, 13:34
Ja zaczynam od dziś sertraline w dawce 100mg, po ostatnich przygodach z lękiem zaopatrzyłem się w benzo na start.
Popiół

przez miko84 30 sty 2014, 13:40
Samą? :) Cierpliwości życzę i siły.
miko84

przez 8michal8 30 sty 2014, 13:47
miko84 napisał(a):Cierpliwości życzę i siły.

Co masz na myśli?

przez miko84 30 sty 2014, 13:56
Nic, życzę mu cierpliwości i siły bo ostatnio miał przykrą reakcję na ten lek, więc żeby wytrwał początkowe skutki uboczne.
miko84

przez Popiół 30 sty 2014, 16:41
Dzięki Miko.
Nie samą, do tego 30mg mianseryny, zaczynam od małych dawek bo błędem było by startować od max dawek nie sprawdzając jak zadziałają mniejsze. Chociaż 90mg miansy dobrze tolerowalem to jednak z ssri działanie jest inne.
Ostatnio edytowano 30 sty 2014, 16:43 przez Popiół, łącznie edytowano 1 raz
Popiół

przez miko84 30 sty 2014, 16:42
To prawda, chociaż ja przez 4 tygodnie brałem 100 mg sertraliny i 60 mg mianseryny.
miko84

przez aptasia 30 sty 2014, 16:50
co daje miansa lub mitra w polaczeniu z sertra?
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Sortuj wg