SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez depas 29 sty 2014, 17:13
To dość nietypowe dla psychiatrów podejście, tym bardziej że sama Ci ten lek przepisała. Wiesz, zawsze można zmienić lekarza jeśli współpraca nie układa się pomyślnie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 29 sty 2014, 17:19
Ja bym zwiększył dawkę do 200 mg i poczekał jeszcze ze 4 tygodnie. Jeśli nie będzie odpowiedzi to zmień lekarza który będzie miał więcej pomysłów na Twoje leczenie.
miko84

przez Tańczący z lękami 29 sty 2014, 17:32
marinka-21 a ja bym nie zmieniał nic a na pewno jeszcze bym nie odstawiał. Poczekałbym na tej samej dawce jeszcze ze 4 tygodnie. Antydepresanty muszą się układać nierzadko 3 miesiące. Zwiększysz dawkę znowu zabawa trochę od nowa z "układaniem się leku", ale wybór należy do Ciebie
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 29 sty 2014, 17:33
Ale ona już bierze 9 tygodni - też nie można przesadzić.
miko84

przez renee.madison 29 sty 2014, 17:34
marinka-21, jeśli czułaś się ok-nawet przez chwilę to warto wykorzystać potencjał sertry, pogadaj z lekarzem o podniesieniu dawki do 150, 200 i zobacz jak będziesz się czuła.
Bardzo dziwne, że Twój lekarz neguje leczenie farmakologiczne, czy aby on nie prowadzi jednocześnie terapii? (wiem z własnego doświadczenia, że czasem lekarze, którzy są jednocześnie terapeutami na siłę wysyłają ludzi na terapie-oczywiście do siebie-kasa ze spotkań większa niż z wizyty raz na 2 miesiące).
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez Tańczący z lękami 29 sty 2014, 17:41
miko84 napisał(a):Ale ona już bierze 9 tygodni - też nie można przesadzić.

zgadzam się z przesadą, 200mg na "dziewiczy mózg" (jeśli jest dziewiczy, ale 21 lat w końcu) to może być masakra teksańską piłą łańcuchową, oczywiście wzrośnie liczba uboków i po 2 tyg odstawi, to lepiej wykorzystać moim zdaniem tę dawkę na dłużej, ale fakt, że patrzę tu przez pryzmat własnych doświadczeń i może nieobiektywnie...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez marinka-21 29 sty 2014, 18:06
Lecze sie u niej juz dziesiec lat i zawsze kazdy jeden lek co mi przepisala dzialal i to bardzo szybko na escitalopramie bylam ponad poltorej roku na najmniejszej dawce ,po zabiegu pecherzyka zolciowego nagle nie reaguje na leki nie wiem czy to ma jakis wlyw na metabolizm leku ,wszystkie leki od fluoksetyne ,paroksetyne na mnie dobrze dzialaly zawsze

przez Steviear 29 sty 2014, 20:01
Denerwuje mnie ten lek .Biorę z rana. Wiem że tak szybko nie pomoże ,ale żeby spać 12 godzin?? A potem nadal brak sił.. dosłownie jakbym wcale nie spała. Zero radości. Depresja. Zrezygnowanie.Łóżko moją trumną.
Potem już się wkurzyłam. Znudziło mi się już. ( chyba lek zaczynał działać)
Napiłam się kawy i jest okej. Jest naprawdę ok w porównaniu do stanu ''porannego''.
Jakim jestem ułomem, że ranem myślę jak inny człowiek- odpocznij sobie.. jeszcze chwilę ,a potem zdaję sobie sprawę jaka ze mnie idiotka że tyle czasu leżałam.
Jakie to popieprzone że jak dostaję stabilizatory to wpadam w depresję. A jak antydepresanty to nie mogę się uspokoić.

Sorry za spam. Teraz wściekam się,że marudzę :roll:
Steviear

przez Marian_Paździoch 29 sty 2014, 21:22
Niestety odstawiłem miansę/mirtę i lęki wróciły. Sama sertralina nie daje sobie rady z lękami i natręctwami.
Marian_Paździoch

przez elfrid 29 sty 2014, 21:37
miko84 napisał(a):Ja żeby wykluczyć lek i sprawdzić jego działanie postanowiłem testować każdy przez 12 tygodni i w maksymalnych dawkach. To pozwoli mi go sprawdzić i nie mieć później wątpliwości czy wystarczająco długo go brałem. Zapisuję sobie też jakie leki brałem i przez jaki czas oraz jakie miałem na nie reakcje. W ten sposób nie będę wracał do leków które już brałem a które się nie sprawdziły.

I od jakiego okresu prowadzisz ten dzienniczek z dawkowaniem leku? Może mała publikacja :D :D :D
pregabalina, wenlafaksyna

przez lunatic 29 sty 2014, 21:38
ten sam lek potrafi zadziałać na tą samą osobę inaczej w zależności w jakim obecnie jest stanie i jakie ma w danej chwili dolegliwości

przez elfrid 29 sty 2014, 21:41
marinka-21, Na Twoim miejscu poczekałbym jeszcze dwa, trzy tygodnie, aż dawka 100 mg się rozkręci - bierzesz ją dopiero miesiąc. I przede wszystkim zmieniłbym lekarza.

-- 29 sty 2014, 21:44 --

Steviear, może spróbuj połączyć stabilizatory z antydepresantami. nie ma przeciwwskazań.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Steviear 29 sty 2014, 22:15
elfrid, Wyluzowałam.
A nie będę się truć kolejnymi lekami. Szkoda pieniędzy.
Nie biorę nic na uspokojenie ( 3 miesiące na hydroksyzynie- choć wiem że to żaden lek na uspokojenie)..
Dlatego mam takie ''jazdy'' ;)
Wytrzymam.
Steviear

przez barsinister 29 sty 2014, 23:05
jeśli to nie ChAD, to branie stabilizatorów mija się z sensem (może poza lamotryginą w roli dodatku, ale to też jest wątpliwe)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

Sortuj wg