SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez miko84 27 sty 2014, 12:50
Tak uważam, mirtazapina jest lepsza bo nie ma antagonizmu alfa-1 i przez to jest bardziej serotoninowa (i pośrednio bardziej dopaminowa, przez agonizm 5-HT1a) i nie powoduje spadków ciśnienia. Jest ogólnie lepiej tolerowana. Chociaż przy łączeniu z SSRI nie ma to chyba takiego znaczenia i obydwa leki są skuteczne (mianseryna z racji większej siły antagonizmu 5-HT2c może być nawet lepsza - chociaż tutaj też dobrze by było sprawdzić leki na sobie bo trudno coś przewidzieć).

Ale zagajenie typu: "brałam kiedyś takie leki i dobrze się czułam" może przejść.
miko84

przez 8michal8 27 sty 2014, 13:51
Po około dwóch miesiącach brania, kiedy momentami było już lepiej (miałem takie jakby przebłyski dobrego samopoczucia), od 3 dni padaka, stan jak przed braniem leku, zupełnie jakby przestał działać. Czy ktoś tak miał?

Dawka 200 więc nie ma nawet jak zwiększyć.

przez elfrid 27 sty 2014, 19:29
hania33, u większości paroksetyna lepiej działa przeciwlękowo. Nie działa na napęd, więc nie powinna nasilać lęków przy wprowadzeniu. Paroksetyna ze wszystkich dostępnych leków przeciwdepresyjnych ma najwięcej wskazań rejestrowych.
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 27 sty 2014, 19:43
Droga Redakcjo,
Mam dość dziwny problem...otóż zauważyłem, że przy braniu leków SSRI rano (zarówno serta jak i citalopram) -wieczorem odczuwam coś z rodzaju napięcia, zimnych rąk i czasem nóg. Czy to możliwe, że mam bardzo czułe jakieś tam receptory? Dodam, że bez leków jest padaka, lęki, depresja, bezsenność i cała gama boskich, cudownych stanów ducha i ciała. Nigdy nie próbowałem dzielić dawek: np brać 25mg sery rano i 25mg serty wieczorem, chyba nie ma przeszkód w dzieleniu dawek SSRI, czyli np. braniu 2 x dziennie? Może to cholera by pomogło ludziom takim, jak ja...? :roll: Rano absolutnie tego spięcia nie odczuwam ani niezdrowego pobudzenia. Kto to rozgryzie, bo ja nie potrafię...?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez lunatic 27 sty 2014, 19:56
Tańczący z lękami napisał(a): Nigdy nie próbowałem dzielić dawek: np brać 25mg sery rano i 25mg serty wieczorem, chyba nie ma przeszkód w dzieleniu dawek SSRI, czyli np. braniu 2 x dziennie?

nie ma, sam miałem tak kiedyś zalecone

przez Lord Kapucyn 27 sty 2014, 19:59
elfrid napisał(a):Paroksetyna ze wszystkich dostępnych leków przeciwdepresyjnych ma najwięcej wskazań rejestrowych.

Paroksetyna rejestrowana do: epizody depresyjne, zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, lęk napadowy z agorafobią lub bez agorafobii, fobia społeczna, zespół lęku uogólnionego, zespół stresu pourazowego.

Pierwsza z brzegu co mi przyszła do głowy klomipramina: Zespoły depresyjne różnego pochodzenia i z różnymi objawami: depresja endogenna, reaktywna, depresja inwolucyjna (depresja wieku podeszłego), depresja w przebiegu schorzeń organicznych, nerwica depresyjna, depresja w przebiegu schizofrenii i innych psychoz, zespół natręctw, agorafobia, fobie i ataki paniki, narkolepsja, bóle idiopatyczne, moczenie nocne u dzieci do lat 5.

A to zastosowania off-label wielu lpd- paroksetyną leczy się uderzenia gorąca i nocne poty związane z menopauzą, ostrzejszą postać zespołu napięcia przedmiesiączkowego(PMDD)- praktycznie jak większość SSRI, sertraliną ból głowy pochodzenia naczyniowego i przedwczesny wytrysk- jak większość SSRI, citalopramem neuropatię cukrzrzycową, labilność emocjonalną i napady płaczu, fluoksetyną katapleksję, otyłość, uzależnienie od alkoholu, zespół napadowego obżarstwa, trichotillomanię(patologiczne wyrywanie włosów z głowy), milnacipranem fibromialgię(chociaż tu aurat zyskał rejestrację), sulpirydem migreny, zaburzenia gastryczne, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, zab. psychosomatyczne, kwetiapina w zespole Tourette'a i leczeniu PTSD u żołnierzy walczących w Afganistanie, bupropionem bóle neuropatyczne, dysfunkcje seksualne, obżarstwo, mianseryną/mirtą świąd, nudności, bóle głowy i migreny, psychozy w przebiegu ch. Parkinsona, niedowagę.

Czego to ma dowodzić? Chyba tylko chciwości koncernów farmaceutycznych, które lobbują wskazania(te rejestracyjne i off-labelowe), bo niczego więcej. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Tańczący z lękami 27 sty 2014, 20:22
elfrid, a Ty co sądzisz o pomyśle dzielenia dawki eseseraja: na rano i wieczór? Próbowałeś tak?

-- 27 sty 2014, 19:25 --

teoretycznie: 1) byłoby mniejsze wahanie stężenia leku w organizmie, czyli lepiej na stabilizację 2) łatwiej znieść uboki typu lęki, etc
co Wy o tym sądzicie?

-- 27 sty 2014, 19:26 --

a może za sukcesem takich leków jak wenlafaksyna stoi również powolne uwalnianie leku...?

przez lunatic 27 sty 2014, 20:27
Tańczący z lękami napisał(a):teoretycznie: 1) byłoby mniejsze wahanie stężenia leku w organizmie, czyli lepiej na stabilizację 2) łatwiej znieść uboki typu lęki, etc
co Wy o tym sądzicie?

wątpliwe ale spróbować nic nie szkodzi

przez Tańczący z lękami 27 sty 2014, 20:37
lunatic, chyba spróbuję, nie ryzykuję absolutnie nic

przez lunatic 27 sty 2014, 20:48
Tańczący z lękami,
kiedyś tak próbowałem z paroksetyną ale nie było żadnej różnicy, moze u Ciebie akurat będzie inaczej

przez Tańczący z lękami 27 sty 2014, 20:56
ale co było tego powodem: lęki, pobudzenie, za duża senność, słabość fizyczna?

przez lunatic 27 sty 2014, 20:59
sennosć miałem po paro i lekarz kazał spróbować rozdzielić dawkę ale jak była wcześniej to taka sama była po rozdzieleniu, w zasadzie to było nawet gorzej bo jak ją wziąłem na wieczór to rano było mi się trudniej dobudzić

przez Steviear 27 sty 2014, 21:00
Hej ;) mam pytanie... Czy Sertralina wpływała u kogoś na apetyt?

Mogłabym cały dzień nic nie jeść..
Steviear

przez lunatic 27 sty 2014, 21:01
Steviear,
u mnie początkowo silnie hamowała apetyt, potem to się zmniejszyło trochę
kup sobie jakiś Apetizer jak chcesz, ja w koncu tak musiałem zrobić bo bym się anoreksji nabawił, ale ja mam ogólnie słaby apetyt nawet bez leków
Ostatnio edytowano 27 sty 2014, 21:05 przez lunatic, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg