SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Popiół 20 sty 2014, 06:33
Dream* od 100mg zacząłem, być może to za dużo.
Popiół

przez MalaMi1001 20 sty 2014, 11:20
A ja się zastanawiam nad pieprznięciem tych wszystkich leków w piz*u. I tak goowno dają, przez moment było dobrze, mianseryna wyregulowała sen, a poza tym wielkie nic. NIC SIĘ CHOLERA NIE ZMIENIŁO. Teraz chyba mogę tylko liczyć na pranie mózgu przez mojego terapeutę, chociaż uświadomienie problemu dało mi tylko pozorne poczucie szczęścia. Dziś jest jak zwykle. Skoro więc nie czuję działania leków, a sertraliny w szczególności to po co truć wątrobę, nerki, serce?

przez miko84 20 sty 2014, 11:49
Popiół rzeczywiście powinieneś zacząć od mniejszej dawki.

MalaMi1001 jakie inne leki próbowałaś?
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aptasia 20 sty 2014, 11:57
Popiół napisał(a):Dream* od 100mg zacząłem, być może to za dużo.

odrazu od 100? nie dziwię się, że masz takie akcje.
Spróbuj wchodzić od mniejszej dawki, stopniowo do 100, wtedy nawet jeśli pojawią się myśli S i lęki to nie będą aż tak nasilone.
Ja na 100 przez jakieś 3 tyg też codziennie miałam takie myśli i jakby nasilenie depresji, ale po 3 tygodniach minęło. (mimo to wróciłam do niższej dawki bo na 100 zwyczajnie źle czułam się fizycznie)
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Popiół 20 sty 2014, 12:11
Tak, zmniejszylem do 50. Dziwi mnie to bo kiedyś zaczynałem od 100mg i nic się nie działo.
Myśli samobójcze mam cały czas jednak sertralina wyraźnie je nasiliła.
Popiół

przez miko84 20 sty 2014, 12:13
Bierzesz ją samą? A co brałeś wcześniej?
miko84

Odp: SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Lu

przez Popiół 20 sty 2014, 13:27
Mianseryne. Chwilowo biorę samą sertre bo miansa mi się skończyła.

Nawiązując jeszcze do tego kortyzolu i nadaktywnosci osi HPA to analizując swoją przeszłość możliwe jest że to właśnie chroniczny stres mógł się przyczynić do mojego aktualnego stanu. Ja praktycznie od wieku dojrzewania żyłem w bezpodstawnym ciągłym stresie czego dowodem były np. wiecznie mokre dłonie.
I właśnie tak jak pisałeś, byłem wręcz od tego uzależniony. Z czasem zaczynały pojawiać jakieś lekkie podlamania które z czasem przeistoczyły się przewlekłą depresję.

Ale to i tak tylko taka hipoteza bo problem może być o wiele bardziej złożony z predyspozycjami genetycznymi na czele. Brat ojca cierpi na zaburzenia depresyjne a mój stary też jakieś epizody miał.

Zobaczymy czy ruszy coś na sertralinie z miansą, bo oba te leki solo nie zadziałały wiele.
Ostatnio edytowano 20 sty 2014, 13:40 przez Popiół, łącznie edytowano 1 raz
Popiół

przez miko84 20 sty 2014, 13:39
Stres może powodować nadaktywność osi HPA. Z czasem ten stres i kortykosteroidy niszczą "zawleczkę" w mózgu, która hamuje aktywność osi. Więc z czasem organizm nie potrafi przystopować i poziom kortyzolu jest chronicznie podwyższony.

Jeśli Twoim problemem jest ten kortyzol to powinieneś spróbować samej mirtazapiny/mianseryny lub amitryptyliny. Wszystkie SSRI/SNRI będą pogarszać, szczególnie początkowo Twój stan, bo podwyższają kortyzol (początkowo) i słabo go obniżają (brane dłużej). SSRI są najmniej skuteczne w depresji melancholijnej (w której jest nadmiar kortyzolu).
miko84

przez Popiół 20 sty 2014, 13:44
Miko nie wiem co jest moim problemem, to tylko takie przypuszczenia ale faktem jest że chroniczny stres mógł spowodować niekorzystne zmiany w mózgu co oczywiście przebiegało stopniowo i powoli.
Popiół

przez miko84 20 sty 2014, 13:45
Nigdy nie jest nagle, ale faktem jest że silny i ciągły stres może powodować depresję.

Na skutki stresu poza wymienionymi dobra jest tianeptyna.
miko84

przez MalaMi1001 20 sty 2014, 13:52
miko84 brałam wenlafaksyne, fluoksetynę, escitalopram, trazodon. Próbowałam też miksu moklobemid+fluoksetyna, ale wytrzymałam 2 dni. Teraz jade na 100mg sertraliny + 4mg reboksetyny + 20mg mianseryny.

przez Popiół 20 sty 2014, 13:56
Miko czytam to forum regularnie i słyszałem to już od Ciebie setki razy ;)
Niestety mirta/miansa nie dają rady, no chyba że trzeba na to lat bo przecież stars siał spustoszenie latami więc dlaczego nagłe obniżenie kortyzolu miało by tak szybko problem załatwić.
Popiół

przez khaleesi 20 sty 2014, 14:06
Popiół napisał(a):Miko czytam to forum regularnie i słyszałem to już od Ciebie setki razy ;)

może to kompulsja? :twisted:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Popiół 20 sty 2014, 14:11
Ale co? czytanie forum? Nie cierpię na ZOK ;)
Popiół

Sortuj wg