SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
194
61%

Nie
74
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 320

przez elfrid 19 sty 2014, 20:09
Popiół, sertralina tak ma. O ile fluo nasila pobudzenie, napęd; o tyle sertralina nasila lęki. Zresztą gdzieś Ci o tym pisałem
Zmniejsz dawkę do 50, 25mg, albo jeszcze mniejszej.

depas, miko84, wenlafaksyna to najlepszy lek antydepresyjny jaki w życiu brałem. Jeden z pierwszych, może dlatego. W końcu przestał działać, dawka 225mg nic nie dawała. Jest dużo skuteczniejszy jeżeli chodzi o antydepresyjne działanie, i faktycznie dobrze działa przeciwlękowo. To chyba taka klomipramina, z mniejszą ilością uboków.
pregabalina, wenlafaksyna

przez aptasia 19 sty 2014, 22:47
Popiół napisał(a):3 dni 100mg ale nigdy nie miałem takich lęków, ogólnie depresja nasila się.

a wczesniej brales mniejsze dawki?
Ja na 100 mialam tak samo, przez jakies 3 tygodnie :< ale minelo. :)
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Steviear 19 sty 2014, 23:13
miko84 napisał(a):Tak, na receptę ale możesz poprosić w aptece i powiedzieć, że później doniesiesz. Nie masz jakiegoś benzo pod ręką?

Pamiętam to. Byłam chyba w 10 aptekach a w żadnej nie chcieli mi tego sprzedać ;)

2 dzień ale nic nie czuję. Jestem tylko bez powodu bardzo miłosierna :-)
Nie przepadam za tym stanem w samotności..
Steviear

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Odp: SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Lu

przez Popiół 20 sty 2014, 05:58
To był bardzo silny lęk, od rana mój stan się bardzo pogorszył do tego stopnia że jedynym rozwiązaniem jakie widziałem było samobójstwo, udało mi się przespać popołudniu, po przebudzeniu dopadł mnie tak okrutny lęk - myślałem że dostanę jakiegoś obłędu, nie życzę najgorszemu wrogowi takich przeżyć.

Nie prosiłem lekarza o benzo bo nigdy nie miałem takich atrakcji po ssri z sertraliną włącznie.
Popiół

przez Popiół 20 sty 2014, 06:33
Dream* od 100mg zacząłem, być może to za dużo.
Popiół

przez MalaMi1001 20 sty 2014, 11:20
A ja się zastanawiam nad pieprznięciem tych wszystkich leków w piz*u. I tak goowno dają, przez moment było dobrze, mianseryna wyregulowała sen, a poza tym wielkie nic. NIC SIĘ CHOLERA NIE ZMIENIŁO. Teraz chyba mogę tylko liczyć na pranie mózgu przez mojego terapeutę, chociaż uświadomienie problemu dało mi tylko pozorne poczucie szczęścia. Dziś jest jak zwykle. Skoro więc nie czuję działania leków, a sertraliny w szczególności to po co truć wątrobę, nerki, serce?

przez miko84 20 sty 2014, 11:49
Popiół rzeczywiście powinieneś zacząć od mniejszej dawki.

MalaMi1001 jakie inne leki próbowałaś?
miko84

przez aptasia 20 sty 2014, 11:57
Popiół napisał(a):Dream* od 100mg zacząłem, być może to za dużo.

odrazu od 100? nie dziwię się, że masz takie akcje.
Spróbuj wchodzić od mniejszej dawki, stopniowo do 100, wtedy nawet jeśli pojawią się myśli S i lęki to nie będą aż tak nasilone.
Ja na 100 przez jakieś 3 tyg też codziennie miałam takie myśli i jakby nasilenie depresji, ale po 3 tygodniach minęło. (mimo to wróciłam do niższej dawki bo na 100 zwyczajnie źle czułam się fizycznie)
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Popiół 20 sty 2014, 12:11
Tak, zmniejszylem do 50. Dziwi mnie to bo kiedyś zaczynałem od 100mg i nic się nie działo.
Myśli samobójcze mam cały czas jednak sertralina wyraźnie je nasiliła.
Popiół

przez miko84 20 sty 2014, 12:13
Bierzesz ją samą? A co brałeś wcześniej?
miko84

Odp: SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Lu

przez Popiół 20 sty 2014, 13:27
Mianseryne. Chwilowo biorę samą sertre bo miansa mi się skończyła.

Nawiązując jeszcze do tego kortyzolu i nadaktywnosci osi HPA to analizując swoją przeszłość możliwe jest że to właśnie chroniczny stres mógł się przyczynić do mojego aktualnego stanu. Ja praktycznie od wieku dojrzewania żyłem w bezpodstawnym ciągłym stresie czego dowodem były np. wiecznie mokre dłonie.
I właśnie tak jak pisałeś, byłem wręcz od tego uzależniony. Z czasem zaczynały pojawiać jakieś lekkie podlamania które z czasem przeistoczyły się przewlekłą depresję.

Ale to i tak tylko taka hipoteza bo problem może być o wiele bardziej złożony z predyspozycjami genetycznymi na czele. Brat ojca cierpi na zaburzenia depresyjne a mój stary też jakieś epizody miał.

Zobaczymy czy ruszy coś na sertralinie z miansą, bo oba te leki solo nie zadziałały wiele.
Ostatnio edytowano 20 sty 2014, 13:40 przez Popiół, łącznie edytowano 1 raz
Popiół

przez miko84 20 sty 2014, 13:39
Stres może powodować nadaktywność osi HPA. Z czasem ten stres i kortykosteroidy niszczą "zawleczkę" w mózgu, która hamuje aktywność osi. Więc z czasem organizm nie potrafi przystopować i poziom kortyzolu jest chronicznie podwyższony.

Jeśli Twoim problemem jest ten kortyzol to powinieneś spróbować samej mirtazapiny/mianseryny lub amitryptyliny. Wszystkie SSRI/SNRI będą pogarszać, szczególnie początkowo Twój stan, bo podwyższają kortyzol (początkowo) i słabo go obniżają (brane dłużej). SSRI są najmniej skuteczne w depresji melancholijnej (w której jest nadmiar kortyzolu).
miko84

przez Popiół 20 sty 2014, 13:44
Miko nie wiem co jest moim problemem, to tylko takie przypuszczenia ale faktem jest że chroniczny stres mógł spowodować niekorzystne zmiany w mózgu co oczywiście przebiegało stopniowo i powoli.
Popiół

przez miko84 20 sty 2014, 13:45
Nigdy nie jest nagle, ale faktem jest że silny i ciągły stres może powodować depresję.

Na skutki stresu poza wymienionymi dobra jest tianeptyna.
miko84

Sortuj wg