SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez depas 19 sty 2014, 19:25
Tak przypuszczam. Po bupropionie lęk uogólniony zniknął za to społeczny skoczył w górę. Dokładnie tak samo było kiedy eksperymentowałem z metylo. Orientujesz się czy paro wywiera JAKIKOLWIEK wpływ na noradrenalinę?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 19 sty 2014, 19:28
Tak, jest słabym NRI. Jako jedyna z SSRI ma takie działanie. Może Ci podpasować.
miko84

przez depas 19 sty 2014, 19:33
Dobrze wiedzieć, dzięki. A jak wyglądało Twoje doświadczenie z paro, bo zakładam że brałeś ją w przeszłości?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 19 sty 2014, 19:36
Brałem ją najdłużej z wszystkich SSRI przez około rok - dawki od 20 do 60 mg, najlepiej działała na mnie dawka 40 mg. Z wszystkich SSRI paro miała najsilniejsze działanie przeciwlękowe. Niestety przeciwdepresyjnie działała podobnie do reszty a przy tym powodowała senność w ciągu dnia. Na paro najwięcej przytyłem, ale nie ze względu na zwiększenie apetytu tylko na totalne lenistwo i wręcz wstręt do wysiłku fizycznego jaki ten lek u mnie powodował.

Mirtazapina np. powodowała zwiększenie apetytu ale i chęci do wysiłku fizycznego i na niej tak nie tyłem jak na paro. Jednak ruch i wysiłek to podstawa.
miko84

przez Popiół 19 sty 2014, 19:40
Jestem parę dni na sertralinie, właśnie przebudzilem się z drzemki i dostałem tak silnego lęku że aż mam mdłości, co robić? Hydroksyzyna jest na receptę?
Popiół

przez miko84 19 sty 2014, 19:42
Tak, na receptę ale możesz poprosić w aptece i powiedzieć, że później doniesiesz. Nie masz jakiegoś benzo pod ręką?
miko84

przez Popiół 19 sty 2014, 19:49
Nie mam bo nigdy nie miałem takich ataków lęku, co za uczucie straszne aż żołądek skręca, może jakoś to przejdzie
Popiół

przez miko84 19 sty 2014, 19:51
Ile czasu bierzesz i w jakiej dawce?
miko84

przez Popiół 19 sty 2014, 19:56
3 dni 100mg ale nigdy nie miałem takich lęków, ogólnie depresja nasila się.
Popiół

przez miko84 19 sty 2014, 19:58
Różne rzeczy się mogą dziać na początku. Rozumiem, że to trudne ale dobrze by było wytrwać... Też miałem niezłe jazdy na początku i tylko wsparcie jednej osoby z forum uchroniło mnie przed zmianą leków.
miko84

przez elfrid 19 sty 2014, 20:09
Popiół, sertralina tak ma. O ile fluo nasila pobudzenie, napęd; o tyle sertralina nasila lęki. Zresztą gdzieś Ci o tym pisałem
Zmniejsz dawkę do 50, 25mg, albo jeszcze mniejszej.

depas, miko84, wenlafaksyna to najlepszy lek antydepresyjny jaki w życiu brałem. Jeden z pierwszych, może dlatego. W końcu przestał działać, dawka 225mg nic nie dawała. Jest dużo skuteczniejszy jeżeli chodzi o antydepresyjne działanie, i faktycznie dobrze działa przeciwlękowo. To chyba taka klomipramina, z mniejszą ilością uboków.
pregabalina, wenlafaksyna

przez aptasia 19 sty 2014, 22:47
Popiół napisał(a):3 dni 100mg ale nigdy nie miałem takich lęków, ogólnie depresja nasila się.

a wczesniej brales mniejsze dawki?
Ja na 100 mialam tak samo, przez jakies 3 tygodnie :< ale minelo. :)
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Steviear 19 sty 2014, 23:13
miko84 napisał(a):Tak, na receptę ale możesz poprosić w aptece i powiedzieć, że później doniesiesz. Nie masz jakiegoś benzo pod ręką?

Pamiętam to. Byłam chyba w 10 aptekach a w żadnej nie chcieli mi tego sprzedać ;)

2 dzień ale nic nie czuję. Jestem tylko bez powodu bardzo miłosierna :-)
Nie przepadam za tym stanem w samotności..
Steviear

Odp: SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Lu

przez Popiół 20 sty 2014, 05:58
To był bardzo silny lęk, od rana mój stan się bardzo pogorszył do tego stopnia że jedynym rozwiązaniem jakie widziałem było samobójstwo, udało mi się przespać popołudniu, po przebudzeniu dopadł mnie tak okrutny lęk - myślałem że dostanę jakiegoś obłędu, nie życzę najgorszemu wrogowi takich przeżyć.

Nie prosiłem lekarza o benzo bo nigdy nie miałem takich atrakcji po ssri z sertraliną włącznie.
Popiół

Sortuj wg