SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
199
60%

Nie
76
23%

Zaszkodziła
55
17%

Liczba głosów : 330

przez depas 19 sty 2014, 18:45
Brałem mirtę 30mg przez 2 m-ce z bardzo miernym skutkiem. Fakt, kiedy zaczynałem ją brać byłem w bardzo złym stanie i poprawa była, ale nigdy nie zbliżyłem się do normy. W moim wypadku wenla stoi na osobnej półce niż reszta LPD, głównie z uwagi na niezrównany potencjał anksjolityczny. Tylko do paroksetyny mam mieszane uczucia i chcę w przyszłości dać jej drugą szansę i wypróbować na dłużej, choćby żeby mieć porównanie mocy w.s. do wenli i jak zareaguję na tak silny SSRI.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 19 sty 2014, 18:54
Nie wiem skąd się bierze to działanie wenli u niektórych. Osobiście nie zauważyłem na niej nic szczególnego, bardzo podobna do SSRI.
miko84

przez depas 19 sty 2014, 19:12
Większość ludzi jednak nażeka na nieprzyjemne pobudzenie, bezsenność itd. Ktoś nawet na forum pisał, że co miesiąc bierze od lekarki opakowanie dla znajomego, który bierze ją jako stymulant i b. sobie chwali. Spotkałem się też jednak z głosami o okropnej senności po wenli... Nie wiem jak to jest że leki wywołują u ludzi tak skrajnie różne reakcje.
Jeśli o mnie chodzi od początku, za pierwszym i zwłaszcza za drugim razem wchodząc na wenlę czułem że to jednak coś innego. Zawsze zaczynając nowy ssri nie czułem kompletnie nic. Z wenlą czułem napięcie wewnętrzne, właśnie to nieprzyjemne pobudzenie, zaburzenia koordynacji i wzroku i jeszcze parę uciążliwych historii. Drugie podejście było naprawdę trudne. Stąd mam obawy czy jeśli eksperyment z paro się nie uda i po raz trzeci zdecyduję się wrócić do W, dam w ogóle radę na tych 75mg początkowych wytrzymać. Dobrze że chociaż teraz mam wsparcie w postaci topiramatu i flupentiksolu.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 19 sty 2014, 19:17
To może jednak dobrze na Ciebie działa ta noradrenalina, a lęki miałeś po dopaminie z wellbutrinu?
miko84

przez depas 19 sty 2014, 19:25
Tak przypuszczam. Po bupropionie lęk uogólniony zniknął za to społeczny skoczył w górę. Dokładnie tak samo było kiedy eksperymentowałem z metylo. Orientujesz się czy paro wywiera JAKIKOLWIEK wpływ na noradrenalinę?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez miko84 19 sty 2014, 19:28
Tak, jest słabym NRI. Jako jedyna z SSRI ma takie działanie. Może Ci podpasować.
miko84

przez depas 19 sty 2014, 19:33
Dobrze wiedzieć, dzięki. A jak wyglądało Twoje doświadczenie z paro, bo zakładam że brałeś ją w przeszłości?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez miko84 19 sty 2014, 19:36
Brałem ją najdłużej z wszystkich SSRI przez około rok - dawki od 20 do 60 mg, najlepiej działała na mnie dawka 40 mg. Z wszystkich SSRI paro miała najsilniejsze działanie przeciwlękowe. Niestety przeciwdepresyjnie działała podobnie do reszty a przy tym powodowała senność w ciągu dnia. Na paro najwięcej przytyłem, ale nie ze względu na zwiększenie apetytu tylko na totalne lenistwo i wręcz wstręt do wysiłku fizycznego jaki ten lek u mnie powodował.

Mirtazapina np. powodowała zwiększenie apetytu ale i chęci do wysiłku fizycznego i na niej tak nie tyłem jak na paro. Jednak ruch i wysiłek to podstawa.
miko84

przez Popiół 19 sty 2014, 19:40
Jestem parę dni na sertralinie, właśnie przebudzilem się z drzemki i dostałem tak silnego lęku że aż mam mdłości, co robić? Hydroksyzyna jest na receptę?
Popiół

przez miko84 19 sty 2014, 19:42
Tak, na receptę ale możesz poprosić w aptece i powiedzieć, że później doniesiesz. Nie masz jakiegoś benzo pod ręką?
miko84

przez Popiół 19 sty 2014, 19:49
Nie mam bo nigdy nie miałem takich ataków lęku, co za uczucie straszne aż żołądek skręca, może jakoś to przejdzie
Popiół

przez miko84 19 sty 2014, 19:51
Ile czasu bierzesz i w jakiej dawce?
miko84

przez Popiół 19 sty 2014, 19:56
3 dni 100mg ale nigdy nie miałem takich lęków, ogólnie depresja nasila się.
Popiół

przez miko84 19 sty 2014, 19:58
Różne rzeczy się mogą dziać na początku. Rozumiem, że to trudne ale dobrze by było wytrwać... Też miałem niezłe jazdy na początku i tylko wsparcie jednej osoby z forum uchroniło mnie przed zmianą leków.
miko84

Sortuj wg