SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez aptasia 16 sty 2014, 20:31
jupi, jupi, schodzę z sertry do 75mg :)))
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez lunatic 16 sty 2014, 21:13
nie wiem juz z czego wynikają początkowe działania uboczne SSRI, jezeli wynikałyby z gwałtownych zmian poziomu serotoniny to nie powinno ich być po zmianie SSRI z jednego na drugi od razu, a mimo to są

przez Tańczący z lękami 16 sty 2014, 21:20
lunatic, no właśnie to jest ciekawe skoro z niemal tego samego leku na niemal ten sam haha a jednak napina jest. Może dlatego, że przez kilka dni nie działa żaden lek w pełni, bo nowy jeszcze nie a stary już nie?
PS. ja od dziś żegnam sertę, bo jednak wchodzi w istotne interakcje z lamo, a z lamo na razie się nie rozstaje, tak więc ruch w lekach podyktowany tylko tą kwestią.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 16 sty 2014, 21:23
Tańczący z lękami,
jaką robisz przerwe miedzy sertralina a citalopramem? ja zmieniam paroksetyna na sertraline, wziąłem małą dawkę sertraliny juz następnego dnia po paroksetynie i mam takie same objawy uboczne jakbym zaczynał SSRI od początku (potliwość, tachykardia, bóle brzucha, głowy, sennosć)
Poziom serotoniny jest praktycznie niezmienny przy takim przejściu, a przeciez dzialanie wcześniejszego SSRI nie ustępuje z dnia na dzień zeby tym mozna było to tłumaczyć

przez Tańczący z lękami 16 sty 2014, 21:31
lunatic, wczoraj brałem sertę dziś już cital czyli bez przerwy praktycznie. Też mnie troszkę niepokoi, ale na razie spoczko. Jak będzie źle zawsze można strzelić sobie benzo, a tej nie brałem ponad 2 mce. A z jakiej dawki na jaką dziś wskoczyłeś. Bo ja z 37,5 serty na 10mg citalu. Jutro wskakuję na 15mg i tak pozostaje.

przez lunatic 16 sty 2014, 21:37
Tańczący z lękami,
ja z 15 mg paro na 25 mg sertry a po paru dniach przechodzę na 50mg, więc dawki dość małe, mogłem nawet spokojnie chyba od razu wskakiwać na 50

-- 16 sty 2014, 20:38 --

czemu będziesz brał 3/4 dawki citalopramu a nie całą?

przez aptasia 16 sty 2014, 21:46
Tańczący z lękami napisał(a):37,5 serty

jak dzieliles tabletki na tak nietypowa dawke? i w ogole skad taka?
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Tańczący z lękami 16 sty 2014, 23:04
bo SSRI wywołują u mnie napięcia ale pomagają na sen i organizm bez nich gorzej sobie radzi a łamałem palcami, choć to kłopotliwe ;)

przez lunatic 16 sty 2014, 23:05
Tańczący z lękami,
w aptece można kupić za parę zł specjalny nożyk do cięcia tabletek, bardzo wygodny

przez Tańczący z lękami 17 sty 2014, 00:04
lunatic ;) , przed świętami miałem z stopce, że fajnie, jakby mi ktoś kupił, ale się nie doczekałem...

przez depas 17 sty 2014, 09:43
Ja osobiście do sertraliny nigdy się nie przekonałem. Brałem ją w dawce 100mg 5 miesięcy, wrzucili mnie na nią w szpitalu z którego faktycznie wyszedłem w lepszym stanie niż kiedy do niego trafiłem. Kiedy jednak pojawiły się pierwsze większe trudności w realu, pojawiły się (czy raczej wróciły) silne lęki i unikanie, więc tu okazała się nieskuteczna, trzeba było dokładać inne leki a ostatecznie przejść na wenlafaksynę. Nawet spory wzrost libido który początkowo jej przypisywałem, okazał się po prostu efektem brania trazodonu - wystarczyło doczytać ulotkę ;)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 17 sty 2014, 10:59
lunatic SSRI różnią się jednak siłą i to wynika prawdopodobnie z tego. Podobnie masz przy zwiększaniu dawki jakiegoś SSRI. Poza tym każdy SSRI różni się dodatkowymi działaniami - sertralina ma dodatkowe działanie dopaminowe.
miko84

przez lunatic 17 sty 2014, 11:08
miko84,
w jednym artykule czytałem ze siła działania sertraliny na dopaminę jest większa od Wellbutrinu, co jest trochę dziwne

przez miko84 17 sty 2014, 11:12
Też spotkałem się z taką opinią ale w nią nie wierzę. Poza tym wellbutrin działa też na noradrenalinę a to ma działanie dopaminowe w korze przedczołowej (podobnie dopaminowo działa wenlafaksyna). No i sertralina jest silnym lekiem serotoninowym a wellbutrin nie, a to też ma wpływ bo serotonina w pewien sposób tłumi dopaminę.

"Since dopamine is inactivated by norepinephrine reuptake in frontal cortex, which largely lacks dopamine transporters, bupropion can increase dopamine neurotransmission in this part of the brain"
miko84

Sortuj wg