SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez ladywind 15 sty 2014, 00:20
khaleesi, tak odczuwam wzmożony dosyć apetyt ale staram się to kontrolować
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez barbieturan 15 sty 2014, 00:27
Wlasnie! Ktoś sie orientuje ile mniej więcej mozna przyjmowac sertaline?
Jestem na tych lekach juz przeszło 5 lat i nie wiem czy to tylko moje odczucie i przyzwyczajenie organizmu, ale jakby przestały całkowicie działać . Lęki wróciły i chyba więcej szkodzą niż pomagają.
Jestem pod nieustannym gradem niepokojów. Czego chcę teraz, tego już nie chcę za chwilę. Gdy wszedłem już po schodach na górę, nie wiem jeszcze, w jakim będę nastroju, gdy wejdę do mieszkania. Muszę nagromadzić w sobie niepewności, zanim staną się one jakąś małą pewnością.

przez ladywind 15 sty 2014, 00:30
barbieturan, mogła Ci się wyrobić tolerancja ,5 lat to i tak długo działały .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 15 sty 2014, 00:50
ladywind, jak to kontrolujesz? ja bym mogła wyżreć całą lodówkę :mrgreen:

-- 15 sty 2014, 00:51 --

barbieturan, ja zazywam podobnie długo jak Ty i mam podobne odczucia, ze jakby Sertra gorzej działała. Ale coś tam działa więc biorę
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Kokojoko 15 sty 2014, 01:02
ladywind, mi lekarz nie chce przepisywac wiecej niz 100 mg i mowi, ze i to jest za duzo... :bezradny: Z tego co widze wiekszosc bierze ponad 100... Teraz w ogole nic nie biore, bo mialam odwolana wizyte a tabletki sie skonczyly.
Kokojoko

przez khaleesi 15 sty 2014, 03:21
Kokojoko, ja też nie wiem ja mam przepisywane 100 mg i nic wiecej nie przepisze więc ja nie wiem co to za lekarze, ze mozna sobie zażywac po swojemu.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez Kokojoko 15 sty 2014, 03:30
khaleesi, moja twierdzi, ze wieksza dawka jest niepotrzebna, bo tylko terapia grupowa zalatwi kwestie lekow i calkowitego wyzdrowienia. Leki to tylko dodatek. Cale zycie ich brac nie bede.
Kokojoko

przez khaleesi 15 sty 2014, 06:47
Kokojoko, mój lekarz to samo twierdzi, że nie ma co się szprycować tylko lekami :roll:
Mistrz Avatara

przez ladywind 15 sty 2014, 11:11
khaleesi, powiem Ci że mi na ten wilczy aptety pomaga picie kawy, pije 3 dziennie i ona zapycha żołądek, jeśli masz z tym problemy mogłabyś właśnie w taki sposób spróbować lub np z sokiem typu kubuś, on tez zwalcza ten aptetyt.

przez renee.madison 15 sty 2014, 13:20
ladywind, dzięki za pomysł-kawa faktycznie zabija głód słodyczowy, spróbuję też z warzywnymi sokami :)

Kokojoko, khaleesi, chodzi Wam o sertrę? Mój lekarz uważa, że na silne lęki, OCD tylko wysokie dawki, ja zaczynałam od 50mg i jak przychodziłam na kontrolę to uspokajał mnie, żebym nie przejmowała się tym, że muszę wejść na wyższą, bo tego się właśnie spodziewał. Teraz biorę 200 i wg niego to wcale nie jest końska dawka, są ludzie, którzy biorą więcej (w USA np.)
Myślę, że dużo zależy o wieku lekarza-mój jest młody, czyta publikacje po angielsku i ogólnie ma, myślę, świadomość, że nauka idzie do przodu, że pojawiają się nowe badania.
Moja przyjaciółka na paro miała straszne problemy ze snem i poradziłam jej, żeby porozmawiała z lekarzem np o dodaniu mianseryny. Zapytała się swojej lekarki czy może dostać coś na poprawę snu, bo ma wymagającą pracę, a przesypia 2 h. Ta stwierdziła, że to ona jest lekarzem, że jak jej da coś na sen to się uzależni... :?
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez aptasia 15 sty 2014, 13:30
Kokojoko napisał(a):khaleesi, moja twierdzi, ze wieksza dawka jest niepotrzebna, bo tylko terapia grupowa zalatwi kwestie lekow i calkowitego wyzdrowienia. Leki to tylko dodatek. Cale zycie ich brac nie bede.

moja mówi, że terapeutyczna dawka to od 100 do 250mg :) I też coś wspominała, że w stanach stosuje się chyba do 400 jak dobrze pamiętam.

Może to też zależy od leczonej choroby i innych leków.
Jeśli łyka się jeszcze inne leki to pewnie dawki są niższe, gdybam też, że może chodzi o to, że jeśli wystartuje się z wysoką dawką z górnego progu, to przy długofalowym stosowaniu może być problem, bo już nie będzie pola manewru do ewentualnego zwiększenia dawki gdyby organizm wyrobił względną tolerancję. No i pewnie przy przewlekłym leczeniu ogólnie lepiej łykać mniejsze dawki, w końcu trzeba je brać często latami. Ale to tylko takie moje gdybanie...
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Tańczący z lękami 15 sty 2014, 14:37
czy ktoś łączył sertę z lamo? Chciałbym wiedzieć, czy stosowanie lamotryginy może podnosić ilość serty w organiźmie?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Marian_Paździoch 15 sty 2014, 16:33
http://www.bil.aptek.pl/servlet/interak ... ho=patient

Ja łączę. Z tym że na tak niską dawkę lamotryginy jak Twoja, raczej bym nie liczył.
Marian_Paździoch

przez lunatic 15 sty 2014, 18:41
Witam zjadaczy sertraliny
ja tez dołączam do zażywania najlepszego SSRI :8):
paroksetyna wreszcie idzie w odstawkę

Sortuj wg