SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez travol4 13 sty 2014, 17:32
Witajcie......
Czy prowadzenie samochodu jest całkowicie wykluczone na asertinie???
Biore 150mg..czuje sie ok.....

przez renee.madison 13 sty 2014, 17:51
travol4, na ulotce masz, że sertra nie powinna wpływać na zdolność prowadzenia, ale wiadomo-każdy inaczej reaguje. Według mojego lekarza powinno się wstrzymać z prowadzeniem auta przez 2 pierwsze tygodnie przyjmowania leków, po tym okresie jesteś w stanie wyczuć, czy masz problemy z koncentracją czy nie.

Na sertrze nigdy nie miałam problemu z jeżdzeniem, odradzam natomiast prowadzenie po mianserynie, szczególnie na początku brania ;-)
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez Marian_Paździoch 13 sty 2014, 18:37
renee.madison, jak efekty brania maksymalnej dawki sertraliny?
Marian_Paździoch

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez travol4 13 sty 2014, 18:47
renee.madison, dzieki tak myslałem.....a biore juz ok 4msc

przez renee.madison 13 sty 2014, 19:01
Marian_Paździoch, spisałam już sertrę na straty, po 150 myślałam, że wyjdę z siebie (zerowa motywacja, autoagresja), a tu mile zaskoczyła 200. Jestem spokojniesza, boję się tylko co będzie po odstawieniu miansy...

travol4, to już wiedziałbyś gdyby Cię dekoncentrowała :)

przez Marian_Paździoch 13 sty 2014, 20:28
renee.madison, testowałem te warianty. 200mg po odstawieniu miansy skończyło się totalną dezorientacją, zahamowaniem psychomotorycznym, rozleniwieniem.
Marian_Paździoch

przez renee.madison 14 sty 2014, 00:48
Marian_Paździoch napisał(a):renee.madison, testowałem te warianty. 200mg po odstawieniu miansy skończyło się totalną dezorientacją, zahamowaniem psychomotorycznym, rozleniwieniem.

tego się właśnie boję-już przy zmniejszeniu miansy pojawiło się wycofanie i rozleniwienie, 200mg sertry dało kopa, ale co będzie dalej to nie wiem. W sumie zwiększyłabym miansę, ale problemy z jedzeniem zaczynają mnie przerastać :roll:
wróciłeś później do miansy czy coś innego dodałeś?

przez Popiół 14 sty 2014, 01:10
renne no apetyt jest na mianserynie, szczególnie na węglowodany proste i cukry ;) jak zobaczę coś słodkiego to nie mogę się oprzeć, tyle że ja o figurę nie dbam to nie muszę się pilnować specjalnie ;)
Popiół

przez elfrid 14 sty 2014, 08:48
renee.madison, niestety znam ten ból na mianserynie. Nie udało mi się go zwalczyć i trzeba było odstawić z powodu istotnego tycia. Może nie będzie tak źle bez miasneryny, z drugiej strony zawsze można ją czymś zastąpić.
pregabalina, wenlafaksyna

przez aptasia 14 sty 2014, 11:52
Popiół napisał(a):renne no apetyt jest na mianserynie, szczególnie na węglowodany proste i cukry ;) jak zobaczę coś słodkiego to nie mogę się oprzeć, tyle że ja o figurę nie dbam to nie muszę się pilnować specjalnie ;)

ja tego nie rozumiem, ale mam tak na sertrze. Nie dość, że więcej jem choć ponoć ona wywołuje jadłowstręt, to jeszcze więcej śpię w ciągu dnia mimo, że to ponoć jest lek aktywujący. zupełnie tego nie rozumiem... :bezradny:
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez renee.madison 14 sty 2014, 12:37
Popiół, to nawet nie chodzi o figurę (chociaż fakt, widzę, że obrastam tłuszczem), a o to, że właśnie tylko słodycze bym żarła. Do wieczora mogę zjeść tylko czekoladę, czekoladowe cukierki i inne takie (niedobrze mi jak pomyślę o normalnym obiedzie), czasem po 21 mam wielki apetyt i jem coś innego niż słodkie. Bardziej niż nadwagi boję się o aspekty zdrowotne takiej diety (mam hipochondrię).

elfrid, no właśnie zastanawiamy się z lekarzem nad zmianą miansy, ale nie wiem co by to mogło być...

dream*, ja miałam tak kilka lat temu (jak walczyłam z depresją lękową), w czasie choroby ważyłam 43 kg (w zasadzie nic nie jadłam), po włączeniu sertry wyciszyłam się i uspokoiłam i apetyt mi wrócił i w krótkim czasie wróciłam do starej wagi (49-50 kg)-może tak jest w Twoim przypadku?
A co do senności w dzień, jak sypiasz w nocy?

przez miko84 14 sty 2014, 12:46
Możesz spróbować zamienić ją na trazodon, który nie powoduje takiego tycia.
miko84

przez aptasia 14 sty 2014, 12:54
renee.madison napisał(a):dream*, ja miałam tak kilka lat temu (jak walczyłam z depresją lękową), w czasie choroby ważyłam 43 kg (w zasadzie nic nie jadłam), po włączeniu sertry wyciszyłam się i uspokoiłam i apetyt mi wrócił i w krótkim czasie wróciłam do starej wagi (49-50 kg)-może tak jest w Twoim przypadku?
A co do senności w dzień, jak sypiasz w nocy?

w sumie możliwe, w silnej depresji też traciłam strasznie apetyt i możliwe, że wzmożony apetyt jest znakiem wychodzenia z depresji.
Śpię dobrze za każdym razem kiedy postanowię spać.
W dzień kiedy jestem 12h w pracy to daję radę, co prawda wspomagam się energetykami (w dużych ilościach), ale ogólnie daję radę bo ciagle cos robie. W domu ciężej, mogłabym poczytać, obejrzeć film, albo popisać na forum, ale odkąd mam wyższą dawkę (z 50mg na 100mg) to ciężko mi to idzie, wytrzymuję chwilę i idę spać. W ogóle śmiesznie to widać w mojej aktywności tu: na niższej dawce pisałam jak szalona, teraz prawie w ogóle. W nocy też śpię dobrze. Rano ciężko mi wstać, ale to dość szybko mija.
W ogóle czuję się jakbym miała straszne skoki energetyczne... silne spadki, a później krótki przypływ siły i znów silny spadek. Nie jest to zależne od diety (w sensie nie mam skoku energii po weglowodanach)
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez renee.madison 14 sty 2014, 12:59
miko84, no właśnie tak myślałam, że trazodon, albo wellbutrin. A trazodon też poprawia sen?

dream*, skoro wysypiasz się w nocy to nie wiem skąd ta nadmierna senność-musisz pogadać o tym z lekarzem koniecznie. Może to praca tak Cię męczy? :)

Sortuj wg