SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez aptasia 07 sty 2014, 22:15
marinka-21 napisał(a):dream mialas moze po zwiekszeniu dawki slabe nogi jakby z waty?po jakim czasie wieksza dawka leku powinna zaczac dzialac?

tak. rece i nogi. Mi minęło po jakiś 3 tygodniach, choć w sumie czasem jeszcze tak miewam. Nie powiem Ci za to po jakim czasie zaczęła działać większa dawka bo pozytywnych efektów zwiększenia dawki nie odczułam do dziś...
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez marinka-21 07 sty 2014, 22:38
dream* napisał(a):
marinka-21 napisał(a):dream mialas moze po zwiekszeniu dawki slabe nogi jakby z waty?po jakim czasie wieksza dawka leku powinna zaczac dzialac?

tak. rece i nogi. Mi minęło po jakiś 3 tygodniach, choć w sumie czasem jeszcze tak miewam. Nie powiem Ci za to po jakim czasie zaczęła działać większa dawka bo pozytywnych efektów zwiększenia dawki nie odczułam do dziś...

Dlugo juz zazywasz sertraline bo ja koncze szosty tydzien i daje jej jeszcze dwa tygodnie a jak nie to zmienie na paroksetyne,bralas juz paroksetyne?

przez aptasia 08 sty 2014, 01:03
marinka-21 napisał(a):
dream* napisał(a):

Dlugo juz zazywasz sertraline bo ja koncze szosty tydzien i daje jej jeszcze dwa tygodnie a jak nie to zmienie na paroksetyne,bralas juz paroksetyne?

dwa miesiace... nic poza sertrą jeszcze nie brałam. A czemu akurat na paro?
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marinka-21 08 sty 2014, 09:20
Kiedys bralam i jest dobra

-- 08 sty 2014, 08:20 --

Kiedys bralam i jest dobra

przez QAbled 10 sty 2014, 09:39
No pięknie. Dzisiaj zaspałam, więc nie jadłam śniadania w domu, a jak nie jadłam śniadania, to zapomniałam o leku... W domu będę dopiero o osiemnastej, a przy sobie nie mam ani tabletki.
Setaloft 50 mg

I am a work in progress. I make mistakes. I learn from them. I grow. and so it will continue. You never stop learning.

przez renee.madison 10 sty 2014, 11:33
QAbled, nie martw się- jednej zapomnianej tabletki nawet nie zauważysz :) Nie myśl o tym, bo będziesz się nakręcać.
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez ladywind 10 sty 2014, 23:48
Biorę od ponad tygodnia razem z mianseryna ale efekt jest marny jak narazie , od tych leków dostałam derealizacji ,która nie bardzo przechodzi .
Ale cóż czekam dalej ,zobaczymy
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez lunatic 11 sty 2014, 00:13
ladywind,
o co chodzi z tą derealizacją? to jest coś takiego ze czuje się otumanienie po leku i jest uczucie jakby nierzeczywistości przez to?

przez Popiół 11 sty 2014, 01:54
deralizacja raczej jest powodowana przez lęk, który ssri mogą nasilać na początku.
Popiół

przez junona 12 sty 2014, 11:55
Biorę sertralinę 10 dni, 4 dni- 25 mg., 6 dni- 50 mg.
Nie mam żadnych objawów ubocznych, ani, ani.
Dwa lata temu leczyłam się escitalopramem. Pierwsze dwa-trzy tygodnie to był koszmar nie do zniesienie, ale przetrzymałam i półtora roku było nie najgorzej na dawce 10 mg.
Po ośmiu miesiącach przerwy nawrót depresji i lekarz zadecydował, że dla mnie lepsza będzie sertralina, ponieważ doda mi energii, której mi kompletnie brakuje. Cierpię na dystymię i lekką postać fobii społecznej.
Stacjonarną dawkę mam mieć 100 mg.- 150 mg.

przez renee.madison 12 sty 2014, 21:33
ladywind, bierzesz na lęki ten mix? Jeśli tak, daj trochę mu trochę więcej czasu, duże dawki bierzesz?

przez ladywind 12 sty 2014, 23:51
Popiół napisał(a):deralizacja raczej jest powodowana przez lęk, który ssri mogą nasilać na początku.

Możliwe ,że też ,choć nawet jak nie czuję leku ,to trzyma mnie to odrealnienie :(

-- 12 sty 2014, 22:53 --

renee.madison, nio , na lęki i nerwice natrectw ,ale narazie kiepsciutko . Biorę 100mg serty .
z 30mg mianseryny

-- 12 sty 2014, 22:57 --

lunatic napisał(a):ladywind,
o co chodzi z tą derealizacją? to jest coś takiego ze czuje się otumanienie po leku i jest uczucie jakby nierzeczywistości przez to?

Bardziej takie odrealnienie , inaczej postrzegam otaczającą rzeczywistość niż w przypadku dobrego nastroju ,to taki dziwny stan jak niektorzy mają po narkotykach, tyle że ja mam to spowodowane ocd :/
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez renee.madison 13 sty 2014, 00:28
ladywind, mi na lęki i myśli obsesyjne pomogło dopiero 150 (po ok. miesiącu)+10mg miansy. Mix 200+10 na lęki jest wg mnie b.dobry, gorzej z nastrojem i motywacją, ale coś za coś.
Poczekaj jeszcze trochę, mam nadzieję, że Ci się polepszy!

przez khaleesi 13 sty 2014, 04:15
ladywind napisał(a): nio , na lęki i nerwice natrectw ,ale narazie kiepsciutko . Biorę 100mg serty .
z 30mg mianseryny
bardziej takie odrealnienie , inaczej postrzegam otaczającą rzeczywistość niż w przypadku dobrego nastroju ,to taki dziwny stan jak niektorzy mają po narkotykach, tyle że ja mam to spowodowane ocd :/

Po co zmieniłaś na Sertraline i Mianseryne skoro po Anafranilu pisałaś jeszcze niedawno, że czujesz sie wyśmienicie?
Przed anafranilem brałaś bodajże lamotrygine, paroksetyne i wenlafleksyne. Skoro anafranil zaskoczył po co zaczęłaś eksperymentowac z nowymi lekami?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg