SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez marinka-21 06 sty 2014, 11:54
Nie wiem czy warto jeszcze czekac ,czy sertralina juz ra czej sie nie rozkreci to juz piec tygodni na dawce 50 mg i piec dni jak podnioslam do 100 mg ,wszedzie pisze ze dzialac powinna od 4 -6 tyg ,mam taka ciezka glowe ze trudno mi ja utrzymac ,nic mi sie niechce najlepiej to czuje sie w lozku

przez Marian_Paździoch 06 sty 2014, 13:25
Możliwe, żeby 200mg sertraliny z 60mg mianseryny działały mocno na noradrenalinę? Biorę takie dawki i serce mi wali jak oszalałe. Wiem, że 200mg sertraliny działa na dopaminę, ale nie słyszałem, żeby dopamina powodowała taką potliwość i walenie serce jak np. działające na noadrenalinę wenlafaksyna i amitryptylina. Może to po prostu objaw nerwicy, a nie kwestia wysokiej dawki leków?
Marian_Paździoch

przez lunatic 06 sty 2014, 13:31
mianseryna działa na noradrenalinę

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marian_Paździoch 06 sty 2014, 13:36
Do tego stopnia, żeby powodowała takie łomotanie serca? Przy 150 sertraliny i 60 miansy tego nie miałem. Podniosłem sertrę i się pojawiło to, co było na wenlafaksynie.
Marian_Paździoch

przez lunatic 06 sty 2014, 13:43
a czytaleś ulotke sertraliny? pisze, ze często objawem ubocznym może być kołatanie serca, coś takiego zazwyczaj przechodzi po jakimś zcasie

przez Marian_Paździoch 06 sty 2014, 14:12
Jestem dwa dni po zwiększeniu dawki o 50mg, więc może faktycznie to minie.
Marian_Paździoch

przez Kokojoko 06 sty 2014, 14:15
Marian_Paździoch, dużo bierzesz tej sertry, więc jak najbardziej możliwe... Ja biorę połowę tego i czasami serce mi wali jakby miało wyskoczyć :?
Kokojoko

przez Marian_Paździoch 06 sty 2014, 14:44
Dużo, bo chcę działania na dopaminę, ale jakoś dziwne wydaje mi się, żeby to właśnie ten neuroprzekaźnik odpowiadał za szybkie bicie serca.
Marian_Paździoch

przez cytrynka84 06 sty 2014, 19:20
Zaczynam leczenie Sertra.Brakuje mi jednak cierpliwości do leczenia to czekanie aż lek się rozkręci mnie dobija .Nie wiem,czy starczy mi sił.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Marian_Paździoch 06 sty 2014, 19:25
Hmmm na dawce 200 lęków zero, ale straszne zmęczenie... Na 150 tego nie było, ale za to od czasu do czasu pojawiały się lęki. Z dwojga złego lepsze 150 niż anhedonia.
Marian_Paździoch

przez aptasia 06 sty 2014, 21:58
Marian_Paździoch napisał(a):Hmmm na dawce 200 lęków zero, ale straszne zmęczenie... Na 150 tego nie było, ale za to od czasu do czasu pojawiały się lęki. Z dwojga złego lepsze 150 niż anhedonia.

ufff, nie jestem sama. też mam ten problem po zwiekszeniu dawki z 50mg do 100mg...

cytrynka84 napisał(a):Zaczynam leczenie Sertra.Brakuje mi jednak cierpliwości do leczenia to czekanie aż lek się rozkręci mnie dobija .Nie wiem,czy starczy mi sił.

chyba nie masz zbytniego wyboru... ale nie martw się, szybko zleci, po tygodniu już powinno być lepiej...
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez lunatic 06 sty 2014, 22:02
dream*,
z tego co pamiętam zle sie czulas po zwiekszeniu dawki, dalej jestes na tej wiekszej? przeszło coś z wczesniejszych objawow?

przez aptasia 07 sty 2014, 00:11
lunatic napisał(a):dream*,
z tego co pamiętam zle sie czulas po zwiekszeniu dawki, dalej jestes na tej wiekszej? przeszło coś z wczesniejszych objawow?

przeszło o tyle o ile. tzn czasami jest dobrze, ale czasami okropnie słabo, ciężko, głowa boli... niedługo ide do lekarza, zobaczymy co powie.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez marinka-21 07 sty 2014, 21:05
dream mialas moze po zwiekszeniu dawki slabe nogi jakby z waty?po jakim czasie wieksza dawka leku powinna zaczac dzialac?

Sortuj wg