SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez marinka-21 05 sty 2014, 19:35
Zastanawiam sie czy jest mozliwe ze przez to ze bralam sertraline zaraz na drugi dzien po fluoksetynie bez zadnej przerwy nie narobilo jakiegos zamieszanian w moimnsystemie nerwowym.dziwne ze zawsze na mnie dzialalyb leki ab teraz tak dziwnie moze przez to ze fluoksetyna ma dlugi okres poltrwania zbieglo to sie z tym ze fluoksetyna schodzila z organizmu i mialam skutki ostawienne i dlatego tez sertralina jakos narazie nie dziala ,nie wiem czy wiecie o co mi chodzi?

przez Reiben 05 sty 2014, 19:36
Jak myślicie czy sertralinę w dawce 200 mg + 50 mg trazodon + benzo 3 mg można brać czy za dużo tego dobrego?
Reiben

przez lunatic 05 sty 2014, 19:37
katanka napisał(a):Za 5 dni mam wizytę u psychiatry, dlatego chciałam się Was zapytać czy sertrę zawsze się zwiększa? Od czego to zależy?

Nie zawsze, bierze się najmniejszą dawkę, która pomaga. Jeżeli po standardowej dawce leczniczej nie ma zadowalającej poprawy to wtedy można rozważać zwiększenie dawki. Dotyczy to wszystkich leków, nie tylko sertraliny.

-- 05 sty 2014, 18:39 --

katanka napisał(a):Ja chyba nie chciałabym zwiększać dawki, myślę że ta jest ok, że przy dłuższym stosowaniu (biorę dopiero 3 tyg) mogłaby mi pomóc.

Przecież lekarz Cie nie zmusi do wzięcia większej dawki, skoro po tej jest dobrze.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 05 sty 2014, 19:43
Reiben, benzo doraznie
proponuje Sertraline + trazodon narazie i czekać na efekt
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez katanka 05 sty 2014, 19:46
lunatic, dzięki za odpowiedź,
jasne, zgodzę się, że nikt mnie do niczego nie zmusi. Mnie po setalofcie nie jest ani lepiej, ani gorzej. Dobrze się czuję, w sensie nie odczuwam skutków ubocznych o jakich piszą tutaj niektórzy, a czego się ogromnie cieszę.
Czułam się na początku fizycznie jak po amfie, ale to naprawdę szybko minęło. Do tej pory wolniej myślę. To jest "niczem", ale.. w obliczu perspektyw nowych, dużych zmian nie chcę przechodzić paraliżującego lęku.
A jak mimo to, stara doświadczona dr-na taką trafiłam-powie mi, że podnosi, to co? lunatic - pozostać przy 75 od jakiej zaczynałam i przy jakiej się już nie boję, a zwiększyć dopiero, jak uznam za stosowne?

przez renee.madison 05 sty 2014, 19:50
katanka, nie wiem dlaczego tak bardzo obawiasz się wyższej dawki, miałaś jakieś straszne skutki uboczne podczas brania?
Jeśli mniejsza dawka Ci pomaga to super-nikt nie zmusi Cię do brania wyższej, ale nie nastawiaj się od razu negatywnie.
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez lunatic 05 sty 2014, 19:50
katanka,
zaczynałas od 75? przewaznie sie od 50 zaczyna, na co mialas przepisany ten lek?

-- 05 sty 2014, 18:51 --

ja kiedyś ją brałem w dawce 50mg i zadziałała idealnie, nie było zadnej potrzeby żeby cokolwiek zwiększać

przez Marian_Paździoch 05 sty 2014, 19:52
Reiben, benzo bierz tak rzadko jak to tylko możliwe. Reszta super, choć trazodon działa marnie na depresję, ale zwykle dobrze na sen. Do sertraliny polecam mianserynę, czuję się dzięki niej jak facet mimo leku SSRI, no i sen reguluje.
Marian_Paździoch

przez katanka 05 sty 2014, 20:04
depresja. tak, zaczynałam od 75, dr stwierdziła że takiej potrzebuję. To długa historia, moje zaniedbanie.
Mam za sobą długie okresy... hmm napiszę krótko- ciężką depresję.
Teraz to mi wszystko wali. Od takiej chciała zacząć, ja nawet nie wiedziałam przed wizytą u niej od jakich się zaczyna. Dopiero po wykupieniu leku przeczytałam w ulotce, stąd moje pierwsze posty -z obawy przed tak dużą dawką startową.
Zdecydowałam się brać według zaleceń. Ułożyło się dobrze,
bez jakichś cięższych historii. Jedynie co, to na początku (naprawdę parę pierwszych dni) czułam się dziwacznie. Teraz jest fizycznie w porządku. Jem normalnie, jakbym łykała witaminę C
renee- nie zrozum mnie źle. Ja nie jęczę, że się boję zwiększyć dawkę.
Tu się rozbija o to, że czeka mnie ogromna zmiana, taka w której zdrowy człowiek miałby obawy.
A jeśli ja taką zmianę mam brać na klatę i dodatkowo przechodzić jakieś fazy związane ze zwiększoną dawką.... noo tylko tego się boję. Nie chciałabym tu na ogólnym pisać szczegółów ale lęk mam, bo czuję, że to czas nieodpowiedni na żonglowanie lekami.

przechodził to ktoś? psychiatra chce zwiększyć dawkę / zmienić lek a Ty robisz po swojemu?
dzięki za odp
Ostatnio edytowano 05 sty 2014, 20:07 przez katanka, łącznie edytowano 1 raz

przez Reiben 05 sty 2014, 20:06
Mi obojętne czy trazodon czy mianseryna byle jak to określiłeś pozostać mężczyzną ;) Czy mianseryna też tak zamula jak trazodon następnego dnia czy po obudzeniu rano są siły? Chciałbym jak najrzadziej benzo ale dopiero teraz zobaczyłem dlaczego w ogóle dostałem bromazepam kiedyś nie mając typowych zaburzeń lękowych, ten cytat z wiki 'dysfunkcje autonomiczne występujące pod postacią somatyczną', na razie jedyny lek, który znalazłem, że o tym wspomina dużo wyjaśnia, najrzadziej jak mam zamiar brać benzo to co drugi dzień i tylko jeśli ma odpowiednio długi okres półtrwania, ja nie potrzebuję benzo doraźnie na ataki lękowe tylko do stałego leczenia czegoś co mnie wykańcza i jestem gotów poświęcić ryzyko uzależnienia bo bez wyleczenia i tak nie żyję.
Reiben

przez lunatic 05 sty 2014, 20:09
jeżeli nie miałas poważnych skutków ubocznych przy zaczynaniu od sporej dawki to tym bardziej nie powinno nic być po ewentualnym zwiększeniu, po 3 tygodniach nie czujesz zadnej poprawy samopoczucia?
Z dawkami to jest sprawa indywidualna, czasem różne osoby reagują inaczej na różne dawki, ja np. z zalecenia lekarza mogę zmieniać dawkowanie leku na taką dawkę jakiej w danej chwili potrzebuje

przez katanka 05 sty 2014, 20:26
Muszę coś dodać, bo teraz czytam własną wypowiedź...
ja ciężki stan, gdy myślałam o śmierci, nie jadłam, żyłam jak warzywo mam za sobą. Nauczyłam się funkcjonować z tym, że jest chujowo. Mój stan trwa już kilka lat i jakoś trzeba żyć. Nigdy nie myślałam o własnej śmierci w czasie przyszłym dokonanym, jednak lubię się wtulić w tę myśl, daje poczucie ulgi, spokoju. Po śmierci Taty, który również zmagał się z ciężką depresją na chwilę się obudziłam, zadzwoniłam do pierwszego lepszego psychiatry. Tak zaczęła się moja walka o zdrowie. Jestem beznadziejnym przypadkiem, gdyby nie śmierć Ojca, podejrzewam że dopuściłabym się takiego stanu, w którym tylko śmierć jest jedynym wyjściem.
Moja dr powiedziała mi, że mi pomoże. Mimo, że jest dziwna i trochę się jej boję to te słowa trzymają mnie przy tej babie. Dlatego posłuchałam w kwestii leku. Mam w sobie zdumiewająco dużo wiary, pierwszy krok po tylu latach dał mi nadzieję na cokolwiek.
Ale co? Mam dyskutować z babką nt. dawki? opowiem jej o sytuacji, a jak mi powie że TAK BĘDZIE NNAJLEPIEJ, a ja czuję, ze nie, to zrobię po swojemu a zwiększę dopiero według własnych odczuć...?
sama nie wiem

-- 05 sty 2014, 19:30 --

lunatic, jesteś nieoceniony. Już drugi raz odpowiadasz na moje schizy. Dziękuję.

czyli jeśli mój organizm "polubił" się z sertraliną to przy kolejnej większej dawce tym bardziej nie powinnam czuć się gorzej? Czy to jakaś reguła? Bo czytam wypowiedzi różnych ludzi, którzy nawet po zmianie leku z oryginału na zastępczy w tej samej mg czują się inaczej...

przez lunatic 05 sty 2014, 20:31
jak dla mnie nie ma sensu zastanawiać się nad tym co się jeszcze nie stało a tylko może się stać, jak podwyższy Ci dawke to sie wtedy bedziesz zastanawiać, jeżeli to dla Ciebie takie istotne czy bierzesz 75mg czy np 100mg

przez wieslawpas 05 sty 2014, 20:35
O kurcze widze ze to jest lek cięzki. na trudniejsze przypadki.

Sortuj wg