SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez marinka-21 02 sty 2014, 11:08
Ale warto na 75 mg czy to cos da czy lepiej na 100mg?

przez lunatic 02 sty 2014, 11:15
można zacząć od zwiekszenia na 75, jezeli po kilku dniach nie bedzie poprawy to wtedy mozna na 100

przez marinka-21 02 sty 2014, 11:21
Najgorsze jest te uczucie jakbym zraz miala zemndlec i ta slabosc nigdy takiego czegos nie mialam boje sie ze mi to nie przejdzie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 02 sty 2014, 11:22
marinka-21,
jezeli nie zwiekszysz dawki i nie sprawdzisz czy wieksza zadziala na to to jak masz sie inaczej dowiedziec?przy atakach paniki czesto pojawia sie takie uczucie jakby sie mialo zemdlec

przez marinka-21 02 sty 2014, 11:51
Zwiekszylam do 75mg ,zobaczymy co bedzie dalej

-- 02 sty 2014, 20:49 --

To jest normalnie nie mozliwe zeby tydzien temu cieszyc sie z tego ze lek zaczol dzialac a teraz taki koszmar ,przecierz to nie mozliwe zeby orginalny lek zadzialal gorzej od asertinu bo wszystkie te objawy pojawily sie drugiego dnia od wziecia orginalnego leku a przedtem bralam asertin ,wiem ze to nie mozliwe !

To jest normalnie nie mozliwe zeby tydzien temu cieszyc sie z tego ze lek zaczol dzialac a teraz taki koszmar ,przecierz to nie mozliwe zeby orginalny lek zadzialal gorzej od asertinu bo wszystkie te objawy pojawily sie drugiego dnia od wziecia orginalnego leku a przedtem bralam asertin ,wiem ze to nie mozliwe !

przez MalaMi1001 02 sty 2014, 22:34
A może za bardzo o tym myślisz, że zadziała, nie zadziała i się niepotrzebnie nakręcasz? Prawdę mówiąc ja niekiedy brałam po 3 różne zamienniki tego samego leku i jakoś nigdy nie zauważyłam szczególnej zmiany ani na lepsze, ani na gorsze. Ale jak ciągle myślisz o tym, że bierzesz "nowy" lek to całkiem możliwe, że bardzo czekasz "aż coś się stanie", ale niekoniecznie super bomba dobrego humoru. Poza tym jest jeszcze kwestia tego, że gdyby lek faktycznie jakimś magicznym cudem nie działał bardzo szybko ujawniłyby się nieprzyjemne skutki nagłego zaprzestania przyjmowania tabletek, więc to z pewnością nie ta przyczyna.

przez QAbled 02 sty 2014, 22:40
Hej,

biorę setaloft 50 mg/dobę. Na początku czułam się dużo lepiej (bo dodatkowo czułam się zmotywowana do terapii). Terapii nie podjęłam, i z czasem leki nie pomagały już aż tak. Zauważyłam też, że pominięcie dawki skutkuje ostrym dołem. Czy też tak macie? Czy tylko ja coś sobię roję?
Setaloft 50 mg

I am a work in progress. I make mistakes. I learn from them. I grow. and so it will continue. You never stop learning.

przez lunatic 02 sty 2014, 22:41
marinka-21 napisał(a):Zwiekszylam do 75mg ,zobaczymy co bedzie dalej

!

Aaa, to u Ciebie się to pojawiło odkąd lek zmieniłaś

-- 02 sty 2014, 21:42 --

QAbled napisał(a):Hej,

biorę setaloft 50 mg/dobę. Na początku czułam się dużo lepiej (bo dodatkowo czułam się zmotywowana do terapii). Terapii nie podjęłam, i z czasem leki nie pomagały już aż tak. Zauważyłam też, że pominięcie dawki skutkuje ostrym dołem. Czy też tak macie? Czy tylko ja coś sobię roję?

już w pierwszej dobie od ostatniej dawki mogą pojawiać się objawy odstawienne, do których moze nalezec obnizenie nastroju

przez marinka-21 02 sty 2014, 22:51
MalaMi1001 napisał(a):A może za bardzo o tym myślisz, że zadziała, nie zadziała i się niepotrzebnie nakręcasz? Prawdę mówiąc ja niekiedy brałam po 3 różne zamienniki tego samego leku i jakoś nigdy nie zauważyłam szczególnej zmiany ani na lepsze, ani na gorsze. Ale jak ciągle myślisz o tym, że bierzesz "nowy" lek to całkiem możliwe, że bardzo czekasz "aż coś się stanie", ale niekoniecznie super bomba dobrego humoru. Poza tym jest jeszcze kwestia tego, że gdyby lek faktycznie jakimś magicznym cudem nie działał bardzo szybko ujawniłyby się nieprzyjemne skutki nagłego zaprzestania przyjmowania tabletek, więc to z pewnością nie ta przyczyna.

Nie wiem przez dziesiec lat bralam i zamienniki i orginaly w malych dawkach lek dzialal prawie odrazu ,nie korzystalam z zadnego forum nic mnie nie interesowalo a teraz nagle juz piaty tydzien mija na 50mg i nagle jakby wrocily te wszystkie nie przyjemne objawy ,przeraza mnie mysl ze juz tak zostanie

przez QAbled 02 sty 2014, 22:52
lunatic napisał(a):
-- 02 sty 2014, 21:42 --

QAbled napisał(a):Hej,

już w pierwszej dobie od ostatniej dawki mogą pojawiać się objawy odstawienne, do których moze nalezec obnizenie nastroju

Nawet przy tak małej dawce jak moja? Zaskakuje mnie to.
Setaloft 50 mg

I am a work in progress. I make mistakes. I learn from them. I grow. and so it will continue. You never stop learning.

przez lunatic 02 sty 2014, 22:54
QAbled,
tak pisze w artykule poświęconym skutkom odstawiennym antydepresantów, 50mg to standardowa dawka lecznicza

-- 02 sty 2014, 22:12 --

ja skutki odstawienne po dawce mniejszej odczuwałem po 2 dniach od wzięcia ostatniej dawki leku

przez marinka-21 03 sty 2014, 13:32
Jak mysicie dac jeszcze szanse sertralinie ,czy jak juz teraz nie zadzialala wogole to za dwa tygodnie tez juz nie zadziala ,najlepiej czuje sie jak leze jak chodze czy siedze mam leki i strach ,nie mowiac juz o depresjii

-- 03 sty 2014, 12:33 --

Jak mysicie dac jeszcze szanse sertralinie ,czy jak juz teraz nie zadzialala wogole to za dwa tygodnie tez juz nie zadziala ,najlepiej czuje sie jak leze jak chodze czy siedze mam leki i strach ,nie mowiac juz o depresjii

przez ladywind 03 sty 2014, 13:35
marinka-21, a jak długo już ją bierzesz?

-- 03 sty 2014, 14:01 --

Wooldoor napisał(a):Witam :-|

Potrzebuje Waszej pomocy drodzy forumowicze. Otóż od ponad roku łykam sertraline w dawce 100 mg. Lek biorę na depresje oraz nerwice natręctw. Od około 1 miesiaca mam powolny spadek ogólnego samopoczucia psychicznego ( poczucie bezsensu, brak motywacji, zwiększone łaknienie na słodycze, senność, zwiększenie intensywnosci moich natretcw myslowych), a dodam że przez ostatnie 8 miesiecy czułem się bardzo dobrze ( kilka drobnych epizodow obnizonego nastroju które mijały po kilku dniach) . Moje domysły sa takie że może to być związane z sydromem sezonowej depresji tzw SAD (sessonal affective disorder). Pojawia się pytanie co robić :?: Czy dzwonić do lekarza i poprosić o zwiększenie dawki do 150 mg, czy może umówić się na wizyte i zmienić lek :?: ( szczególnie dokuczliwe są natretctwa myslowe). Dodam jescze ze zdarzało mi się wypić trochę wina do obiadu, czasem jakies małe piwko ( muszę chyba kompetnie odstawic alkohol )

Pozdrawiam Wszystkich i proszę o porady, opnie.

Sądzę, że wyrobiła się u Ciebie toleracja na leki. Nie zwlekaj póki się nie pogorszyło całkowicie i udaj się do lekarza. Myśle, że potrzebne będzie zwiększenie dawki Sertraliny.
Powodzenia!
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez swistak2112 03 sty 2014, 16:54
marinka-21 napisał(a):Jak myslicie czy zwiekszenie sertraliny do 75mg cos da czy lepiej wziac 100mg,moze rzeczywiscie moj organizm potrzebuje wiekszej dawki po tylu latach na malej dawce ssri,nie przekonam sie jak nie sprobuje

Dawka terapeutyczna to 50-200 mg. Uwaga, leki z tych grup działają nie od razu a co najmniej po 7-10 dniach. Jest sertralina pakowana po 100 mg. Więc nie jest to duża dawka.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

Sortuj wg