SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez khaleesi 31 gru 2013, 19:27
lunatic, ja zażywam Sertraline od kilku lat więc piszę jak mój organizm działa na niej.
I na mniejszej dawce jest lepiej u mnie.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez lunatic 31 gru 2013, 19:29
i sertralina u Ciebie po jakims czasie daje nagle objawy uboczne w postaci zawrotow głowy?

przez khaleesi 31 gru 2013, 19:30
ja bym poczekała na jej miejscu jeszcze miesiąc i wtedy ewentualnie zwiększyła.
lunatic, Sertralina u mnie akurat nie wywołuje żadnych uboków poza bezsennością i jadłowstrętem.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marinka-21 01 sty 2014, 17:28
Nie wiem co sie stalo ale po 4 tyg cos drgnelo i na prawde dobrze sie czulam ,ale to minelo od 10 lat jestem na najmniejszych dawkach ssri z przerwami i dobrze sie czulam az tu nagle po usunieciu woreczka zolciowego jakos przestaly te leki na mnie dzialac zaznaczam ze zawsze od pierszej tabletki dobrze sie czulam nie wiem co mam robic najgorzej jest na otawrtej przestrzeni

przez lunatic 01 sty 2014, 17:34
Zwiększyć dawke albo ewentualnie zmienić na paroksetyne, dziala lepiej przeciwlękowo niż sertralina

-- 01 sty 2014, 17:23 --

a najlepiej to pogadac o tym ze swoim lekarzem

przez marinka-21 01 sty 2014, 18:38
Lekarka kazała czekać ale ileż można,zastanawiam się czy nie jest przyczyna tego przejście bezpośrednio z dnia na dzień z fluoksetyny na zoloft i teraz może schodzi z organimu flyoksetyna?

przez Anetixi 01 sty 2014, 18:58
Ja biorę go od kwietnia i jakoś ani nic pozytywnego w samopoczuciu się nie zmieniło,ani żadnych skutków ubocznych nie miałam
Bordeline/Uzależnienie od subst. psychoaktywnych/Epizod depresyjny.

Citabax 40mg
Depakine 300mg
Perazin 200mg

przez MalaMi1001 01 sty 2014, 19:19
A dla mnie najlepszym kombo pod słońcem jest sertralina 100mg + reboksetyna 4mg + mianseryna 20mg. Sypiam doskonale, bez wybudzeń, następnego dnia nie czuję senności, energii do życia to ja z natury nie mam, więc na tym polu nie ma czego oczekiwać, mimo wszystko przynajmniej mam siłę do wykonywania codziennych obowiązków. Fantazje odeszły w niepamięć, czasem na bardzo krótko załączy mi się jakaś tam faza, ale szybko jest zastępowana przez inny proces. Nie zmienił się natomiast mój sposób myślenia z pesymistycznego na optymistyczny i nie wierzę w to, że się kiedykolwiek zmieni, humor też mam średni, ale bywało znacznie gorzej. Tak oceniam mój mix z perspektywy 3 miesięcy stosowania w/w. Da się jakoś tam żyć.

przez mirunia 01 sty 2014, 19:23
Anetixi, widzę, że bierzesz wieczorem mocne środki, w tym tisercin 2 tabletki. Jak się czujesz po tisercinie i czy dobrze śpisz?
Pewnie trudno Ci to będzie ocenić, bo bierzesz jeszcze dodatkowo haloperidol na noc i trudno jest chyba odróżnić ich działanie z osobna. Jeżeli odczuwasz działanie tisercinu, to napisz jakie ono jest u Ciebie.
Ja biorę 25mg na noc tisercinu i śpię na nim różnie, tzn. nie zawsze udaje mi się spać po nim, a na drugi dzień od rana jestem nie do życia, rozbita... kręci mi się w głowie, jest mi słabo... tak ogólnie to źle na mnie działa.
Anetixi, na co się leczysz, jaką masz diagnozę i jak się czujesz po tych lekach?

przez Wooldoor 02 sty 2014, 01:07
Witam :-|

Potrzebuje Waszej pomocy drodzy forumowicze. Otóż od ponad roku łykam sertraline w dawce 100 mg. Lek biorę na depresje oraz nerwice natręctw. Od około 1 miesiaca mam powolny spadek ogólnego samopoczucia psychicznego ( poczucie bezsensu, brak motywacji, zwiększone łaknienie na słodycze, senność, zwiększenie intensywnosci moich natretcw myslowych), a dodam że przez ostatnie 8 miesiecy czułem się bardzo dobrze ( kilka drobnych epizodow obnizonego nastroju które mijały po kilku dniach) . Moje domysły sa takie że może to być związane z sydromem sezonowej depresji tzw SAD (sessonal affective disorder). Pojawia się pytanie co robić :?: Czy dzwonić do lekarza i poprosić o zwiększenie dawki do 150 mg, czy może umówić się na wizyte i zmienić lek :?: ( szczególnie dokuczliwe są natretctwa myslowe). Dodam jescze ze zdarzało mi się wypić trochę wina do obiadu, czasem jakies małe piwko ( muszę chyba kompetnie odstawic alkohol )

Pozdrawiam Wszystkich i proszę o porady, opnie.

przez lunatic 02 sty 2014, 01:09
Wooldoor,
z mojego doświadczenia, czasem po długim okresie przyjmowania leku po prostu potrafił przestać dobrze działać

przez Wooldoor 02 sty 2014, 02:41
lunatic napisał(a):Wooldoor,
z mojego doświadczenia, czasem po długim okresie przyjmowania leku po prostu potrafił przestać dobrze działać

Hej

Czyli jakie kroki mam podjac ? Umowic sie na wizyte i zmienic lek na paroksentyne ( ponoc dobra na nerwice natretcw) czy zadzwonic i dac szanse sertralinie przy wiekszej dawce ? Prosze innych o porade rowiniez.

przez marinka-21 02 sty 2014, 09:40
Jak myslicie czy zwiekszenie sertraliny do 75mg cos da czy lepiej wziac 100mg,moze rzeczywiscie moj organizm potrzebuje wiekszej dawki po tylu latach na malej dawce ssri,nie przekonam sie jak nie sprobuje

przez lunatic 02 sty 2014, 10:04
Wooldoor,
można podwyższyć i zobaczyć, jeżeli to by było problemem to poprawa powinna być szybko

Sortuj wg