SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
200
60%

Nie
77
23%

Zaszkodziła
56
17%

Liczba głosów : 333

przez lunatic 31 gru 2013, 00:25
a no to troche zmienia postać rzeczy w takim razie
u mnie to się pojawiło bez żadnej zmiany dawki a wyraźnie się nasilało po jej zwiększeniu i trochę malało po jej zmniejszeniu
więc u Ciebie prawdopodobnie przyczyną jest zbyt duża dawka, zmniejszyłbym do 50 albo 75 i zobaczył czy zmniejszają się te objawy, na 50 powinno wrócić do takiego stanu jak było, spróbowałbym najpierw może 75

-- 30 gru 2013, 23:27 --

lekarze sa rewelacyjni, dal mi lekarz ten lek kiedys w dawce 50 mg twierdzac ze on dziala na dopamine, ale nie wspomnial ze nie w tej dawce ktora mi dał

przez aptasia 31 gru 2013, 00:33
lunatic napisał(a):a no to troche zmienia postać rzeczy w takim razie
u mnie to się pojawiło bez żadnej zmiany dawki a wyraźnie się nasilało po jej zwiększeniu i trochę malało po jej zmniejszeniu
więc u Ciebie prawdopodobnie przyczyną jest zbyt duża dawka, zmniejszyłbym do 50 albo 75 i zobaczył czy zmniejszają się te objawy, na 50 powinno wrócić do takiego stanu jak było, spróbowałbym najpierw może 75

-- 30 gru 2013, 23:27 --

lekarze sa rewelacyjni, dal mi lekarz ten lek kiedys w dawce 50 mg twierdzac ze on dziala na dopamine, ale nie wspomnial ze nie w tej dawce ktora mi dał

pewnie dlatego, że sami nie pamiętają dokładnie działania itp wszystkich leków? Ja to w ogóle się zastanawiam na jakiej podstawie oni dobierają te leki :P w sumie info ze dziala na dopę to niezłe placebo :D

hm, ok, chyba najrozsądniej bedzie przemęczyć się do wizyty u lekarza, może to tylko uboki związane z wyzsza dawka i do tego czasu miną, jeśli nie to przedyskutuje zmniejszenie dawki :)
A Ty brałes cały czas 50mg?
Ja trochę pokładałam nadzieje, że jak dojdę do 150mg to odczuję działanie p. depresyjne właśnie ze wzgledu na ten wychwyt dopy, ale cóż. Myślę, że na niższych dawkach sertry i psychoterapii też bym wyszła z depresji.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez lunatic 31 gru 2013, 00:39
dream*,
a myslalem juz ze spotkalem pierwsza osobe która miała to co ja po sertralinie, a tak to czuje sie jakos dziwnie ze nie widzialem zeby nikomu poza mna cos takiego sie działo :D
cały czas 50mg, działało naprawde bardzo dobrze, o wiele lepiej niz wenlafaksyna, po jakims roku dopiero pojawila sie troche taka obojetnosc i lekarz mowil zeby zwiekszyc do 100, no i jak zwiekszylem to nasilila mi sie sennosc, temperatura jeszcze bardziej podskoczyla, chyba do 38 stopni z tego co pamietam i juz wiedzialem dzieki temu co jest przyczyna mojego złego samopoczucia

-- 30 gru 2013, 23:40 --

z jezeli chodzi o dopamine to przeciez mozesz cos dolozyc do tej sertry, jakis lek podnoszacy dopamine i nie musisz dociagac do 150 mg, nie chcesz?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aptasia 31 gru 2013, 00:44
lunatic napisał(a):
z jezeli chodzi o dopamine to przeciez mozesz cos dolozyc do tej sertry, jakis lek podnoszacy dopamine i nie musisz dociagac do 150 mg, nie chcesz?

może bym chciała, ale jakoś dziwnie jest mi wchodzić w kompetencje lekarza, zwłaszcza, że pierwszy raz jestem u psychiatry, nie leczę się latami, więc też nie za dobrze się znam itp.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez lunatic 31 gru 2013, 00:46
wystarczy ze powiesz ze nie masz do niczego checi, motywacji, czujesz obojetnosc, sam sie powinien po tym kapnac zeby dac cos na dopamine

-- 30 gru 2013, 23:49 --

widze ze jestes jedna z tych osob, które bardzo trzymają sie tego co powie lekarz, nie dziwie sie, na poczatku tez tak mialem, ale z czasem sie zorientowałem ze lekarz nie jest w stanie ustalic za mnie odpowiedniej dawki bo po prostu nie jest w stanie tego przewidziec jaka bedzie indywidualna reakcja konkretnej osoby na konkretna dawke

-- 30 gru 2013, 23:53 --

a kiedyś nawet cała grupa lekarzy na oddziale w szpitalu nie potrafiła zaradzić na sennosć po paroksetynie, przez 2 miesiące, a wystarczyło zmniejszyć dawkę albo rozdzielić na rano i wieczór i meczyli mnie tak przez cały pobyt, dopiero się lepiej poczułem jak wyszedłem stamtąd i zmieniłem to dawkowanie które oni powinni byli dawno temu

przez aptasia 31 gru 2013, 01:00
lunatic, trzymam się, bo póki co było okej, poza tym mam fajną lekarkę, ufam jej. No i to ona jest lekarzem. :) Wiesz, Ty lepiej znasz swój organizm, leczysz się już jakiś czas, ja dopiero zaczynam i jestem w tym wszystkim mocno pogubiona więc wolę nie eksperymentować narazie na własną rękę, może jak się trochę poznam... ale raczej wolałabym mieć w tym aprobatę i wsparcie lekarza :) Daje mi to poczucie bezpieczeństwa :)
Sylvia Plath

przez lunatic 31 gru 2013, 01:03
dream*,
Zgadzam się, ja akurat taki jestem przypadek ze albo dawka zła albo w ogole lek cały zły albo co innego jeszcze, zazwyczaj jednak dawki standardowe które są zapisywane dzialają w miarę dobrze na ludzi z lepszą tolerancją leków niż ja

przez aptasia 31 gru 2013, 01:12
lunatic, dzięki za wsparcie i informacje :)))
Mam nadzieje, że znajdziesz w końcu lek który na Ciebie będzie dobrze działał.
Sylvia Plath

przez lunatic 31 gru 2013, 12:59
dream* napisał(a):lunatic, dzięki za wsparcie i informacje :)))
Mam nadzieje, że znajdziesz w końcu lek który na Ciebie będzie dobrze działał.

dzieki, w ostateczności pozostanie leczenie kwasami Omega 3, zero dzialan ubocznych a sa badania, ktore daja nadzieje ze moze to pomoc

przez 8michal8 31 gru 2013, 13:31
Po 3 tygodniach jeszcze większe lęki i jeszcze większy dół. Probować jeszcze czy rozglądać się za innym lekiem?

przez marinka-21 31 gru 2013, 17:17
piaty tydzien minol na dawce 50 mg a ja nagle poczulam sie zle zawroty glowy,totalnie obnizony nastroj i lek ,nie wiem jak myslicie zwiekszyc dawke do 75 mg?

przez lunatic 31 gru 2013, 17:20
ja bym zwiększył jeżeli objawy by nie minęły i zobaczył czy jest poprawa

przez khaleesi 31 gru 2013, 18:50
marinka-21, ja bym na razie nie zwiększała ;)
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez lunatic 31 gru 2013, 18:51
khaleesi,
czemu nie?

Sortuj wg