SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
198
61%

Nie
75
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 325

przez aptasia 27 gru 2013, 21:42
katanka, dzięki za słowa otuchy!
A Ty jak się czujesz? Poza tym, że uboki minęły odczułaś już pozytywne działanie sertry?

Ja za troszkę ponad dwa tygodnie mam wizytę u psychiatry i napewno z nim o tym porozmawiam.
Może jednak do tego czasu poczuję się lepiej? Hm, może lepiej poczułabym się na wyższej dawce która działa jeszcze na dopaminę?
No, zobaczymy co powie lekarz :) Może po prostu mój organizm taz zareagował bo za szybko zwiększyłam dawkę - bo kiedy zwiększaliśmy o 25mg to było ok... więc może po prostu mój organizm się teraz dłużej "akomoduje" :) taką mam nadzieję.
Co do technik relaksacyjnych i wyciszania to wcale nie jest to dziwne, kiedyś myślałam o medytacji ale byłam w takim stanie, że mój mózg non stop generował jakieś śmieciowe myśli, teraz może by się to udało :)
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez katanka 27 gru 2013, 23:40
Zdałam sobie sprawę, że źle policzyłam. Równe 2 tyg temu byłam na wizycie a setaloft zaczęłam brać od poniedziałku. Zatem przyjmuję nawet nie dwa tyg. Przyznać muszę, że pozytywnych efektów jakichś w samopoczuciu ogromnych nie odczuwam. Ja po prostu nie czuję się źle. Fizycznie normalnie funkcjonuję, nie mdli mnie itd. psychicznie, to nijak ale na pewno wcale nie gorzej niż było. Nie rozkminiam zbyt wiele, staram się wkręcać w jakieś rzeczy, żyć zadaniowo. Także jestem zaskoczona, również swoją postawą, wymagam od siebie trochę i nieźle mi to idzie. Mam trochę z górki, bo poprosiłam bliską mi Osobę, by mnie pilnowała, poganiała. Taki bodziec bardzo ułatwia mi funkcjonowanie. Porównując swój stan sprzed miesięcy-ten bardzo mi odpowiada. Wiem, że brak sił...ale mi wychodzi na dobre zmuszanie się do jakiejkolwiek aktywności. Dzisiaj odkurzyłam cały dom, sama z siebie, umyłam lodówkę. Takie pierdoły ale staram się stwarzać jakiekolwiek sytuacje, których efekty wywołać mogą pozytywną emocje.
Medytować jest ciężko na początku, nawet "zdrowej" osobie. To niebywałe, jak człowiek na co dzień jest zahukany. Nauka koncentracji i medytacji jest zaskakująco trudna i trwa troche jednak. Nie polecałabym nikomu z depresją medytacji (choć może i są ludzie, którym to pomaga). Ja polecam raczej relaksację, jakieś świadome oddychanie, cokolwiek co uspokaja Twój mózg. Muzyka klasyczna, dźwięki oceanu, przytulanie do drzew... :) spróbuj sobie jakoś pomóc w tym ciężkim okresie

przez seba1502 28 gru 2013, 11:11
Obecnie łykam 50 mg asertinu rano i 30 mg lerivonu na noc. Zastanawiam się czy nie warto by zażyć je oba na noc. Co myślicie o takim połączeniu?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aptasia 28 gru 2013, 23:28
raczej sertre łyka się rano, bo po pierwsze pobudza (ponoc, bo nie mnie), po 2gie z tego co pamietam, najwieksze stezenie jej jest po 6h od połknięcia, więc bez sensu zebys to przesypiał :P
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Popiół 29 gru 2013, 00:31
Jeżeli nie masz problemów z zasypianiem to nic nie stoi na przeszkodzie żeby brać sertralinie przed snem, możliwe że nawet wzmocni to działanie obu leków.
Popiół

przez katanka 29 gru 2013, 01:34
ja łykam dla przykładu 25 mg po przebudzeniu i 50 przed snem.
tak zaleciła mi pani dr i nawet nie śmiem kombinować ;) zresztą czuję się w tej kombinacji coraz lepiej, więc nie chcę nic zmieniać. 10 sty mam kolejną wizytę. Czy zawsze zwiększa się dawki sertry? czy to zależy od wizji psychiatry?
ja nie chciałabym zmieniać tej dawki, czuję, że taka mogłaby mi pomóc potrzeba tylko czasu.

przez aptasia 29 gru 2013, 01:40
katanka napisał(a):zresztą czuję się w tej kombinacji coraz lepiej, więc nie chcę nic zmieniać Czy zawsze zwiększa się dawki sertry? czy to zależy od wizji psychiatry?
ja nie chciałabym zmieniać tej dawki, czuję, że taka mogłaby mi pomóc potrzeba tylko czasu.

hej katanka! super wieści :great:
mi psych tłumaczyła, że to jest tak, że szukamy optymalnej dawki zwiększając stopniowo, jeśli poczuję się 'optymalnie' to zostajemy na tej dawce ok pół roku a później zmniejszamy i odstawiamy leki :) {tak przynajmniej wyglada moj plan leczenia depresji. wiadomo, ze np. przy nerwicach i lękach to zupelnie inna bajka} ale najlepiej na wizycie zapytaj jak Twój lekarz widzi plan leczenia :) I oczywiście... życzę Ci oby wszystko szło ku dobremu :)
Sylvia Plath

przez katanka 29 gru 2013, 03:14
dziękuję. Nawzajem dream :)

przez marinka-21 29 gru 2013, 22:26
Powiedzcie mi czy zmieniajac asertin na orginalny lek zoloft ,mozliwe jest jakby sie mialo od pierszej tabletki znow objawy niepozadane bo ja juz miala tak dobrze a tu nagle maz mi kupil zoloft i tak jakos dziwnie sie czuje jak na poczatku brania ssrizawroty glowy ,ciezka glowa itd

przez Lord Kapucyn 29 gru 2013, 22:30
marinka-21, Bardzo wątpliwe.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez marinka-21 29 gru 2013, 23:02
to dziwne ,nie wiem dopiero mija piaty tydzien ale poprawa byla niesamowita a tu nagle znow jakies uboki:-)

przez aptasia 31 gru 2013, 00:17
lunatic napisał(a):a na początku brania sertraliny nie było tych objawów?
ja nie wiem czy to są u Ciebie objawy depresji czy objawy uboczne leku, z tymi lekami jest tak głupio ze niektore ich objawy uboczne sa takie same jak objawy depresji

Nie, nie było żadnych uciążliwych objawów :)
zaczynałam od 25mg... lekka biegunka przez dwa dni, trochę szczękościsk, pierwszy dzień rozsadzało mi głowę ale w sumie później bardzo dobrze... dawka 50mg... lekka biegunka przez jeden dzień, później spoko... samopoczucie na tych dawkach lepsze itp...
zwiększenie dawki do 100mg... zero fizycznych objawów... za to psychicznie koszmar... trwa to już 3 tygodnie... wiem jakie są uboki więc nie zniechęcam się i próbuję przeczekać, ale trwa to już tyle czasu, że nie wiem sama... :(((

lunatic napisał(a):ale jezeli widac zależność między dawką a nasileniem takich objawów ubocznych no to znaczy ze to wina leku i trzeba zmienić

:((( A nie wystarczy zmniejszenie dawki?
Sylvia Plath

przez lunatic 31 gru 2013, 00:19
ale zaraz, tzn ze to u Ciebie się pojawiło dopiero po zwiększeniu do 100mg? na 50 tego nie było?

przez aptasia 31 gru 2013, 00:20
lunatic napisał(a):ale zaraz, tzn ze to u Ciebie się pojawiło dopiero po zwiększeniu do 100mg? na 50 tego nie było?

dokładnie tak... na niższych dawkach sertra działała ok... może bez rewelacji na depresję, ale widziałam poprawę... na 100 masakra... a możliwe, że wcale aż tak wielkich deficytów serotoniny nie miałam, i wyższa dawka działa tak na mnie bo jest za wysoka?

PS: pytałeś o info o dopaminie:

wikipedia napisał(a):Sertralina (łac. sertralinum) – organiczny związek chemiczny, lek antydepresyjny typu SSRI (nowej generacji), działający antydepresyjnie i przeciwlękowo. Dodatkowo zmniejsza wychwyt zwrotny dopaminy – lecz tylko w przypadku stosowania większych dawek (150–200 mg). Stosuje się go zwykle w dawkach 50–200 mg.
Sylvia Plath

Sortuj wg