SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Popiół 29 gru 2013, 00:31
Jeżeli nie masz problemów z zasypianiem to nic nie stoi na przeszkodzie żeby brać sertralinie przed snem, możliwe że nawet wzmocni to działanie obu leków.
Popiół

przez katanka 29 gru 2013, 01:34
ja łykam dla przykładu 25 mg po przebudzeniu i 50 przed snem.
tak zaleciła mi pani dr i nawet nie śmiem kombinować ;) zresztą czuję się w tej kombinacji coraz lepiej, więc nie chcę nic zmieniać. 10 sty mam kolejną wizytę. Czy zawsze zwiększa się dawki sertry? czy to zależy od wizji psychiatry?
ja nie chciałabym zmieniać tej dawki, czuję, że taka mogłaby mi pomóc potrzeba tylko czasu.

przez aptasia 29 gru 2013, 01:40
katanka napisał(a):zresztą czuję się w tej kombinacji coraz lepiej, więc nie chcę nic zmieniać Czy zawsze zwiększa się dawki sertry? czy to zależy od wizji psychiatry?
ja nie chciałabym zmieniać tej dawki, czuję, że taka mogłaby mi pomóc potrzeba tylko czasu.

hej katanka! super wieści :great:
mi psych tłumaczyła, że to jest tak, że szukamy optymalnej dawki zwiększając stopniowo, jeśli poczuję się 'optymalnie' to zostajemy na tej dawce ok pół roku a później zmniejszamy i odstawiamy leki :) {tak przynajmniej wyglada moj plan leczenia depresji. wiadomo, ze np. przy nerwicach i lękach to zupelnie inna bajka} ale najlepiej na wizycie zapytaj jak Twój lekarz widzi plan leczenia :) I oczywiście... życzę Ci oby wszystko szło ku dobremu :)
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez katanka 29 gru 2013, 03:14
dziękuję. Nawzajem dream :)

przez marinka-21 29 gru 2013, 22:26
Powiedzcie mi czy zmieniajac asertin na orginalny lek zoloft ,mozliwe jest jakby sie mialo od pierszej tabletki znow objawy niepozadane bo ja juz miala tak dobrze a tu nagle maz mi kupil zoloft i tak jakos dziwnie sie czuje jak na poczatku brania ssrizawroty glowy ,ciezka glowa itd

przez Lord Kapucyn 29 gru 2013, 22:30
marinka-21, Bardzo wątpliwe.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez marinka-21 29 gru 2013, 23:02
to dziwne ,nie wiem dopiero mija piaty tydzien ale poprawa byla niesamowita a tu nagle znow jakies uboki:-)

przez aptasia 31 gru 2013, 00:17
lunatic napisał(a):a na początku brania sertraliny nie było tych objawów?
ja nie wiem czy to są u Ciebie objawy depresji czy objawy uboczne leku, z tymi lekami jest tak głupio ze niektore ich objawy uboczne sa takie same jak objawy depresji

Nie, nie było żadnych uciążliwych objawów :)
zaczynałam od 25mg... lekka biegunka przez dwa dni, trochę szczękościsk, pierwszy dzień rozsadzało mi głowę ale w sumie później bardzo dobrze... dawka 50mg... lekka biegunka przez jeden dzień, później spoko... samopoczucie na tych dawkach lepsze itp...
zwiększenie dawki do 100mg... zero fizycznych objawów... za to psychicznie koszmar... trwa to już 3 tygodnie... wiem jakie są uboki więc nie zniechęcam się i próbuję przeczekać, ale trwa to już tyle czasu, że nie wiem sama... :(((

lunatic napisał(a):ale jezeli widac zależność między dawką a nasileniem takich objawów ubocznych no to znaczy ze to wina leku i trzeba zmienić

:((( A nie wystarczy zmniejszenie dawki?
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez lunatic 31 gru 2013, 00:19
ale zaraz, tzn ze to u Ciebie się pojawiło dopiero po zwiększeniu do 100mg? na 50 tego nie było?

przez aptasia 31 gru 2013, 00:20
lunatic napisał(a):ale zaraz, tzn ze to u Ciebie się pojawiło dopiero po zwiększeniu do 100mg? na 50 tego nie było?

dokładnie tak... na niższych dawkach sertra działała ok... może bez rewelacji na depresję, ale widziałam poprawę... na 100 masakra... a możliwe, że wcale aż tak wielkich deficytów serotoniny nie miałam, i wyższa dawka działa tak na mnie bo jest za wysoka?

PS: pytałeś o info o dopaminie:

wikipedia napisał(a):Sertralina (łac. sertralinum) – organiczny związek chemiczny, lek antydepresyjny typu SSRI (nowej generacji), działający antydepresyjnie i przeciwlękowo. Dodatkowo zmniejsza wychwyt zwrotny dopaminy – lecz tylko w przypadku stosowania większych dawek (150–200 mg). Stosuje się go zwykle w dawkach 50–200 mg.
Sylvia Plath

przez lunatic 31 gru 2013, 00:25
a no to troche zmienia postać rzeczy w takim razie
u mnie to się pojawiło bez żadnej zmiany dawki a wyraźnie się nasilało po jej zwiększeniu i trochę malało po jej zmniejszeniu
więc u Ciebie prawdopodobnie przyczyną jest zbyt duża dawka, zmniejszyłbym do 50 albo 75 i zobaczył czy zmniejszają się te objawy, na 50 powinno wrócić do takiego stanu jak było, spróbowałbym najpierw może 75

-- 30 gru 2013, 23:27 --

lekarze sa rewelacyjni, dal mi lekarz ten lek kiedys w dawce 50 mg twierdzac ze on dziala na dopamine, ale nie wspomnial ze nie w tej dawce ktora mi dał

przez aptasia 31 gru 2013, 00:33
lunatic napisał(a):a no to troche zmienia postać rzeczy w takim razie
u mnie to się pojawiło bez żadnej zmiany dawki a wyraźnie się nasilało po jej zwiększeniu i trochę malało po jej zmniejszeniu
więc u Ciebie prawdopodobnie przyczyną jest zbyt duża dawka, zmniejszyłbym do 50 albo 75 i zobaczył czy zmniejszają się te objawy, na 50 powinno wrócić do takiego stanu jak było, spróbowałbym najpierw może 75

-- 30 gru 2013, 23:27 --

lekarze sa rewelacyjni, dal mi lekarz ten lek kiedys w dawce 50 mg twierdzac ze on dziala na dopamine, ale nie wspomnial ze nie w tej dawce ktora mi dał

pewnie dlatego, że sami nie pamiętają dokładnie działania itp wszystkich leków? Ja to w ogóle się zastanawiam na jakiej podstawie oni dobierają te leki :P w sumie info ze dziala na dopę to niezłe placebo :D

hm, ok, chyba najrozsądniej bedzie przemęczyć się do wizyty u lekarza, może to tylko uboki związane z wyzsza dawka i do tego czasu miną, jeśli nie to przedyskutuje zmniejszenie dawki :)
A Ty brałes cały czas 50mg?
Ja trochę pokładałam nadzieje, że jak dojdę do 150mg to odczuję działanie p. depresyjne właśnie ze wzgledu na ten wychwyt dopy, ale cóż. Myślę, że na niższych dawkach sertry i psychoterapii też bym wyszła z depresji.
Sylvia Plath

przez lunatic 31 gru 2013, 00:39
dream*,
a myslalem juz ze spotkalem pierwsza osobe która miała to co ja po sertralinie, a tak to czuje sie jakos dziwnie ze nie widzialem zeby nikomu poza mna cos takiego sie działo :D
cały czas 50mg, działało naprawde bardzo dobrze, o wiele lepiej niz wenlafaksyna, po jakims roku dopiero pojawila sie troche taka obojetnosc i lekarz mowil zeby zwiekszyc do 100, no i jak zwiekszylem to nasilila mi sie sennosc, temperatura jeszcze bardziej podskoczyla, chyba do 38 stopni z tego co pamietam i juz wiedzialem dzieki temu co jest przyczyna mojego złego samopoczucia

-- 30 gru 2013, 23:40 --

z jezeli chodzi o dopamine to przeciez mozesz cos dolozyc do tej sertry, jakis lek podnoszacy dopamine i nie musisz dociagac do 150 mg, nie chcesz?

przez aptasia 31 gru 2013, 00:44
lunatic napisał(a):
z jezeli chodzi o dopamine to przeciez mozesz cos dolozyc do tej sertry, jakis lek podnoszacy dopamine i nie musisz dociagac do 150 mg, nie chcesz?

może bym chciała, ale jakoś dziwnie jest mi wchodzić w kompetencje lekarza, zwłaszcza, że pierwszy raz jestem u psychiatry, nie leczę się latami, więc też nie za dobrze się znam itp.
Sylvia Plath

Sortuj wg