SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez wieslawpas 25 gru 2013, 23:22
Kurcze no to miejsmy nadziejze ze jak ta wieksza dawla leku sie wkreciu to bedzie duzo lepiej. Dobrze ze widac poprawe. Slyszalem ze dobra jest taka powolna poprawa bo bardziej stabilna. Znam osobiscie dziwczyne ktora wyszla z depresji takiej ze nonstop lezala w łozku.

Fajnie by bylo bez lekow akurtat dla mnie to problem nr jeden.

przez aptasia 25 gru 2013, 23:53
A jakie leki na lęki bierzesz?

No ja właśnie mam taką depresję, chociaż wychodzę z łóżka do pracy bo muszę. Ale w wolne dni to nie ruszam się z niego niestety bo nie mam siły.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Popiół 26 gru 2013, 00:29
dream*, długo cierpisz na depresję? to Twoja pierwsza terapia lekami ?
Popiół

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aptasia 26 gru 2013, 00:38
Popiół napisał(a):dream*, długo cierpisz na depresję? to Twoja pierwsza terapia lekami ?

Nie wiem kiedy się to zaczęło, wpierw długo bagatelizowałam wszelkie objawy, świadoma problemu jestem od ponad roku, leczenie zaczęłam jakieś trzy miesiące temu bo mój stan uniemożliwiał mi już skupienie się na pracy, sen i ogólnie normalne życie. Trochę żałuję, że tak późno. I tak, pierwszy raz biorę tego typu leki więc też nie bardzo wiem czego się spodziewać.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Pasman 26 gru 2013, 19:56
Ja akurat chwalę sobie sertralinę na depresję. Zero uboków.
Może jedynie trochę mocniej się pociłem i pot ten miał zapach
gorszy niż normalnie. Natomiast po 1-2 miesiącach już wracałem do żywych.
Co ciekawe przy odstawianiu leku czułem się jeszcze lepiej.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

przez aptasia 26 gru 2013, 20:11
Pasman napisał(a):Ja akurat chwalę sobie sertralinę na depresję. Zero uboków.
Może jedynie trochę mocniej się pociłem i pot ten miał zapach
gorszy niż normalnie. Natomiast po 1-2 miesiącach już wracałem do żywych.
Co ciekawe przy odstawianiu leku czułem się jeszcze lepiej.

a jakie dawki brałeś?

-- 27 gru 2013, 01:15 --

długo się zbierałam by napisać ten post. :(
Dalej nie czuję się dobrze, choć na zwiększonej dawce jestem już dwa tygodnie.
Nie rozumiem co się ze mną dzieje. Czytam tu, że niektórzy biorą inne leki by móc po sertrze normalnie spać, i nawet rozumiałam to na dawce 50mg... ale teraz, na 100 nie czuję żadnego pobudzenia ani nic, spałabym całą noc i cały dzień. Często boli mnie głowa. jestem przeraźliwie zmęczona i zniechęcona do wszystkiego, a przecież powinno być inaczej...
Sylvia Plath

przez MalaMi1001 27 gru 2013, 15:56
Sertralina to gówno! Wdupiam to już ponad 3 miesiące i nic! W tej chwili na uspokojenie wziełam 50mg chlorprotiksenu gdzie kiedyś 10mg powodowało u mnie zgon I NIC! Te leki są do dupy na mój stan.

przez aptasia 27 gru 2013, 16:49
zupełnie nic? :(
Sylvia Plath

przez lunatic 27 gru 2013, 17:02
MalaMi1001 napisał(a):Sertralina to gówno! Wdupiam to już ponad 3 miesiące i nic! W tej chwili na uspokojenie wziełam 50mg chlorprotiksenu gdzie kiedyś 10mg powodowało u mnie zgon I NIC! Te leki są do dupy na mój stan.

A na co była przepisana? Sertralina to nie jest lek uspokajający

przez katanka 27 gru 2013, 18:36
dream to przykre czytać, że tak się czujesz. Zerkam tutaj czasem i cały czas Ci kibicuję.
Może postaraj się skontaktować ze swoim lekarzem, opowiedz mu szczerze, jak się czujesz i wspomnij o obawach, o których nam tutaj wcześniej pisałaś. Sama nie wiem, ja też mam pierwszy raz kontakt z lekami, sama byłam pełna obaw i pierwsze dni były naprawdę dziwne. Też miałam problemy ze spaniem, byłam jak na spidzie, trzęsłam się i szczękościsk nie dawał żyć.
Dziś mijają równe 2 tygodnie jak biorę setaloft w niezmienionej dawce i mogę śmiało napisać, że wszelkie skutki niepożądane minęły.
Przemyśl, czy nie najlepszą opcją byłoby przeczekać do nowego roku, może przez tych parę dni Twoje samopoczucie drgnie w dobrą stronę. Jeśli nadal będziesz się czuć słabo, może rozważ rozmowę ze swoim psychiatrą. Myślę, że na Twoją prośbę nie zmieni nagle na inny lek, może zmniejszy dawkę. W każdym razie, sama rozmowa mogłaby okazać się pomocna.
Dostałam dość dużą dawkę na sam start i czułam się jak ufo. Ale w końcu też, ku swemu zdziwieniu, zebrałam resztki rozsądku i pomyślałam, że może mi pomóc przejść ten okres jakaś forma relaksu, oddychania. Jako,że na studiach zahaczyłam o trening autogenny J. H. Schultza więc drogą-na skróty-oparłam się o tę metodę. Polecam, myślę że to w znacznym stopniu ułatwiło mi przejście przez tą dużą dawkę tak bardzo lajtowo. Jest sporo technik relaksacyjnych, dużo na YT za free posłuchasz, połóż się, wycisz, wsłuchaj w siebie. Mózg się uspokaja. Hmm nie chcę tutaj zostać odebrana jak dziwak, ale myślę, że można spróbować. Mi na początku szło to jak krew z nosa ale z czasem pokonałam nawet ten szczękościsk. Piję również melisę. Generalnie jest coraz normalniej. Trzymam kciuki

przez aptasia 27 gru 2013, 21:42
katanka, dzięki za słowa otuchy!
A Ty jak się czujesz? Poza tym, że uboki minęły odczułaś już pozytywne działanie sertry?

Ja za troszkę ponad dwa tygodnie mam wizytę u psychiatry i napewno z nim o tym porozmawiam.
Może jednak do tego czasu poczuję się lepiej? Hm, może lepiej poczułabym się na wyższej dawce która działa jeszcze na dopaminę?
No, zobaczymy co powie lekarz :) Może po prostu mój organizm taz zareagował bo za szybko zwiększyłam dawkę - bo kiedy zwiększaliśmy o 25mg to było ok... więc może po prostu mój organizm się teraz dłużej "akomoduje" :) taką mam nadzieję.
Co do technik relaksacyjnych i wyciszania to wcale nie jest to dziwne, kiedyś myślałam o medytacji ale byłam w takim stanie, że mój mózg non stop generował jakieś śmieciowe myśli, teraz może by się to udało :)
Sylvia Plath

przez katanka 27 gru 2013, 23:40
Zdałam sobie sprawę, że źle policzyłam. Równe 2 tyg temu byłam na wizycie a setaloft zaczęłam brać od poniedziałku. Zatem przyjmuję nawet nie dwa tyg. Przyznać muszę, że pozytywnych efektów jakichś w samopoczuciu ogromnych nie odczuwam. Ja po prostu nie czuję się źle. Fizycznie normalnie funkcjonuję, nie mdli mnie itd. psychicznie, to nijak ale na pewno wcale nie gorzej niż było. Nie rozkminiam zbyt wiele, staram się wkręcać w jakieś rzeczy, żyć zadaniowo. Także jestem zaskoczona, również swoją postawą, wymagam od siebie trochę i nieźle mi to idzie. Mam trochę z górki, bo poprosiłam bliską mi Osobę, by mnie pilnowała, poganiała. Taki bodziec bardzo ułatwia mi funkcjonowanie. Porównując swój stan sprzed miesięcy-ten bardzo mi odpowiada. Wiem, że brak sił...ale mi wychodzi na dobre zmuszanie się do jakiejkolwiek aktywności. Dzisiaj odkurzyłam cały dom, sama z siebie, umyłam lodówkę. Takie pierdoły ale staram się stwarzać jakiekolwiek sytuacje, których efekty wywołać mogą pozytywną emocje.
Medytować jest ciężko na początku, nawet "zdrowej" osobie. To niebywałe, jak człowiek na co dzień jest zahukany. Nauka koncentracji i medytacji jest zaskakująco trudna i trwa troche jednak. Nie polecałabym nikomu z depresją medytacji (choć może i są ludzie, którym to pomaga). Ja polecam raczej relaksację, jakieś świadome oddychanie, cokolwiek co uspokaja Twój mózg. Muzyka klasyczna, dźwięki oceanu, przytulanie do drzew... :) spróbuj sobie jakoś pomóc w tym ciężkim okresie

przez seba1502 28 gru 2013, 11:11
Obecnie łykam 50 mg asertinu rano i 30 mg lerivonu na noc. Zastanawiam się czy nie warto by zażyć je oba na noc. Co myślicie o takim połączeniu?

przez aptasia 28 gru 2013, 23:28
raczej sertre łyka się rano, bo po pierwsze pobudza (ponoc, bo nie mnie), po 2gie z tego co pamietam, najwieksze stezenie jej jest po 6h od połknięcia, więc bez sensu zebys to przesypiał :P
Sylvia Plath

Sortuj wg