SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Dżejmson 22 gru 2013, 21:03
calmia, świetnie, bardzo się cieszę, że samopoczucie idzie w górę! Sertralina to często stosowany lek na OCD, wraz ze zwiększeniem dawki stopniowo poczujesz ulgę.
Sertralina może zmniejszać libido. U mnie było to samo - dołączyłem mianserynę i libido grzmi z powrotem aż miło. Ponadto mianseryna dodatkowo zwiększa poziom serotoniny, a co za tym idzie - szybciej działa także na OCD.
Dżejmson

przez aptasia 22 gru 2013, 21:27
calmia napisał(a):Dream, a czemu nie mozesz wrocic do dawki 50 mg? Z tego co ja wiem to jest dawka terapeutyczna przy depresji. Ja na nerwice mam dojsc do 100 mg a jak nie bedzie pomagało to do 125 mg.

pewnie mogę, ale na niższej też nie było perfekcyjnie, ufam lekarzowi i chcę jak najszybciej móc żyć bez leków, a boję się, że jak sama zmniejszę dawkę to stanę w miejscu i prędzej czy później będę musiała ją zwiększyć i znów to przechodzić ;/

calmia napisał(a):Czy Wy tez macie problemy z libido podczas brania zoloftu? Nigdy z tym nie miałam problemu a teraz to nawet jak mam ochote na sex to orgazm jest tak daleko jak stad na biegun...

mam identycznie choć nie jest to teraz jakimś moim zmartwieniem

Kokojoko napisał(a):dream*, po jakimś czasie to może minąć. Mi wszystkie skutki uboczne zniknęły przed upływem miesiąca a też biorę 100 mg. Cierpliwości, a jak nie będzie poprawy to wtedy jakaś zmiana.

wiem... dzięki za słowa wsparcia. Dlatego wciąż czekam.
Ale przyznam się, że moja depresja trwa już bardzo długo z różnym nasileniem, ostrą depr przeżyłam sama, do psychiatry trafiłam w stanie stabilnego zmęczenia życiem, chyba tylko dlatego, że tak długa depresja utrudniała mi już normalne życie - to już nie był tylko obniżony nastroj, ale brak snu, zupełny brak koncentracji itp. a nie mogłam sobie pozwolić na zawalanie pracy. Teraz, na tej większej dawce czuję się jak w najczarniejszych momentach przed leczeniem ;/
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez calmia 23 gru 2013, 01:29
Dream, ja Ciebie doskonale rozumiem. Ja mam własną firmę i przez depresje i lęki musiałam wsystko zawiesić. Na całe szczęście mogłam sobie na to finansowo pozwolić. Byłam w takim stanie, że nie mogłam wstać z łóżka. Mąż już dzwonił do szpitali bo nic nie jadłam...wspominam to jako koszmar. Sertraline w postaci setaloftu odstawiałam kilka razy. Wytrzymywałam kilka dni. Dopiero jak inny lekarz dał mi zoloft i wprowadzał lek baaaardzo powoli to praktycznie zero uboków (pomijam przejsciowy jadłowstręt, lekki ból głowy i obniżone libido). Przy setalofcie była to droga przez mękę. Nie wiem czy faktycznie może być taka różnica pomiędzy generykiem a oryginałem. Może powolne wprowadzanie dawki pomogło. Teraz mam brać przez 4 dni 75 mg a potem juz 100 mg. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Czuje się lepiej. Rano budzę się z niepokojem w stylu "czy chce mi sie wstac?" ale wstaje, ubieram się i działam. Wcześniej nie zapraszałam znajomych do domu, bo bałam się że akurat tego dnia będę "leżeć i płakać". A kilka dni temu zaprosiłam koleżankę na dzisiaj i dałam radę się dobrze bawić :) Cały czas mam natretne mysli w głowie ale już jestem w stanie się skupić na czymś innym. Mam nadzieję, że sertralina zaczyna działać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aptasia 23 gru 2013, 08:57
calmia, brzmi jak pierwsze kroki ku zdrowiu :)))
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez 8michal8 23 gru 2013, 17:47
Ile te nasilone lęki w pierwszej fazie brania mogą jeszcze potrwać? To już 3 tydzień, nie wytrzymam tego dłużej.

przez smutna82 23 gru 2013, 18:35
Ja w sumie na innym leku jestem i juz 16 dzien,tez mam mnóstwo lęków i wybuchy niekontrolowanej agresji:(
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez calmia 23 gru 2013, 18:56
8michal8 napisał(a):Ile te nasilone lęki w pierwszej fazie brania mogą jeszcze potrwać? To już 3 tydzień, nie wytrzymam tego dłużej.

A jaką dawkę bierzesz i od ilu zaczynałeś?

przez 8michal8 23 gru 2013, 19:26
Pierwsze 3 dni 50 mg, później 100 mg

przez calmia 23 gru 2013, 19:43
8michal8 napisał(a):Pierwsze 3 dni 50 mg, później 100 mg

Ja biore już 3 tygodnie i jeszcze do 100 mg nie doszłam...moim zdaniem niektorzy powinni miec dawke dobierana bardzo stopniowo. Jak kilka miesiecy temu mialam dobrana za szybko to myślalam ze zejdę. Teraz kolejne podejscie mega wolne i jest bardzo dobrze.

przez MalaMi1001 23 gru 2013, 21:19
U mnie coś jakby drgnęło, nie wiem sama czy może sobie podwyższyć do 150mg? Na razie jestem na 100mg, dzisiaj czułam przewspaniałe emocjonalne odrętwienie, ale cuś po "terapii" mi lekko przeszło. Ile maksymalnie można brać sertry? 150mg mnie nie zabije?

przez cytrynka84 23 gru 2013, 21:22
max 200mg
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez aptasia 24 gru 2013, 23:11
hej Sertralinowcy :) Jak się dziś czujecie?

Ja już nieco lepiej. Tzn chociaż tyle, że minęły myśli s.
Sylvia Plath

przez wieslawpas 25 gru 2013, 22:35
dream*, Ciesze sie ze z Toba lepiej. Czytalem jeszcze kiedys poprzedniego posta.

Nie biore tego leku, jak dlugo twa okres skutków ubocznych, on jest bardziej na lęki czy na depresje???

przez aptasia 25 gru 2013, 23:06
wieslawpas napisał(a):dream*, Ciesze sie ze z Toba lepiej. Czytalem jeszcze kiedys poprzedniego posta.

Nie biore tego leku, jak dlugo twa okres skutków ubocznych, on jest bardziej na lęki czy na depresje???

Chyba tak jak w przypadku większości leków, okres uboków jest różny w zależności od człowieka.
Ja przy 25mg i 50mg praktycznie w ogóle nie miałam tego okresu.... może z dwa dni jakiśtam problemów drobnych ze strony układu pokarmowego. Obecnie po zwiększeniu dawki na 100mg chyba z 3tyg męczyłam się z myślami o śmierci, brakiem siły na cokolwiek i jakby zaostrzeniem depresji: brakiem motywacji, poczuciem, że nigdy nie wyzdrowieje i już zawsze tak się będę czuła itp. Teraz już jest lepiej choć dalej jestem dość osłabiona.

Ja mam zapisaną sertre na depresję, ale większość tu, z tego co czytam leczy nią lęki.
I faktycznie, na lęki chyba lepiej działa niż na depresję. Bo lęków już nie mam żadnych (choć to nie z nimi poszłam do psych) a depresja niestety dalej mnie trzyma.
Sylvia Plath

Sortuj wg