SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez elfrid 19 gru 2013, 19:28
Popiół, taka już jest sertralina pobudzeni z lękami - może przejdzie może nie.
A czemu zmieniłeś leczenie?
PS Na ten stan dobra jest parosetyna zamiast stertraliny.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Popiół 19 gru 2013, 19:53
elfrid, brałem paroksetyne i sertraline samą, chce zobaczyć jak sertra zadziała z mianseryną.

To nie jest silne pobudzenie, mam ciężki epizod depresji i chodzi o to że sertra zniwelowała senność i zmęczenie które towarzyszyły mi w ciągu dnia ale nie czuje na razie żadnej poprawy nastroju czy zmniejszenia anhedonii i po prostu nie mam co ze sobą zrobić, nie mogę się niczym zająć, wszystko nadal wydaje się bez sensu.

-- 19 gru 2013, 19:56 --

Paroksetyna daje u mnie zbyt dużo skutków ubocznych, zresztą nie chciała już zadziałać za drugim razem przeciwdepresyjnie, sertralina też w pełni nie działała dlatego sprawdzam teraz jak będzie w połączeniu z miansą.

-- 19 gru 2013, 19:58 --

Wenlafaksyna z mirtą też przestała działać.

-- 19 gru 2013, 20:08 --

elfrid głównie oczekuje od leków działania przeciwdepresyjnego i motywującego, reszta spada na drugi plan.
Popiół

przez sylvek 19 gru 2013, 20:24
tak apropo wpływu SSRI na lęk.

http://www.sciencenewsline.com/articles ... 80008.html

niedawno odkryto fakt (badanie z 2013) ze leczenie eseserjami i tianeptyną (innych nie badano) nie tylko zakłóca proces tzwn nabywania lęku (fear acquisition , co jest raczej korzystne) ale także i proces wygaszania lęku (fear excinition). Przekładając to na bardziej ludzki język rzadziej się boisz ale trudniej jest Ci się oduczyć okazywania lęku w konkretnej sytuacji.

oryginalne badanie http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23260230

nie podejmuj zadnej pochopnej decyzji Popiół, to co odczuwasz to tzwn. lęk wolnopłynący ale jeśli po 3-4 tygodniach niepokój się utrzyma lepiej pomyśl nad jakąs terapią wspartą ew. benzo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiół 19 gru 2013, 21:10
sylvek, lęk wolnopłynący znam doskonale bo towarzyszy mi praktycznie od wieku dojrzewania a mam 28 lat, myślę też że chroniczny stres (wiecznie spocone dłonie) przyczynił się do mojej aktualnej kondycji psychicznej. Daje tym lekom 6-8 tyg na działanie, jestem ciekaw czy mianseryna poprawi działanie przeciwdepresyjne (motywacja, odczuwanie przyjemności ) i zmniejszy niekorzystny wpływ sertraliny na funkcje seksualne.
Popiół

przez elfrid 19 gru 2013, 21:22
Popiół napisał(a):[color=#112f55
[b]elfrid
głównie oczekuje od leków działania przeciwdepresyjnego i motywującego, reszta spada na drugi plan.

No jak większość. Ale dłuższe utrzymujące się niezdrowe pobudzenie, naspeedowanie też potrafi być męczące na dłuższą metę. Chociaż dziwne, bo mianseryna powinna niwelować część uboków SsRI.

-- 19 gru 2013, 21:22 --

Popiół, ooo jesteśmy równolatkami:-)

-- 19 gru 2013, 21:23 --

Popiół, Masz dużą dawkę tej miansy. Może lepiej zacząć od 30, 60mg.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Dżejmson 19 gru 2013, 21:23
Popiół, u mnie dodanie mianseryny do sertraliny już po 2 dniach przywróciło poranne wzwody, których nie doświadczałem jakiś czas z powodu depresji i leków SSRI ;)
Lęk wolnopłynący jest mi też dobrze znany. Zestaw z mojego podpisu lęk ten wyeliminował w 80%. Odczuwanie przyjemności jak najbardziej na plus, ale może to nie tyle stricte zasługa leków, co zaniku depresji. Trudno określić, jedno z drugim powiązane.
Dżejmson

przez Kleopatra 19 gru 2013, 22:26
Ciekawostka: refundowana Asentra od stycznia będzie dużo tańsza, patrzyłam, że 28tabl. 100mg ma kosztować mniej niż 17zł, wcześniej kosztowała z 35zł. Obecnie biorę 200mg Asertinu (bo jest tańszy), ale Asentra na mnie troszkę lepiej działała, zastanawiam się, czy do niej nie wrócić.

W ogóle dużo jest pozmieniane w antydepresantach - widziałam tam zmiany w cenach ssri (fluoksetyny, sertraliny, paroksetyny), ale też chyba mianseryny, wenli czy coaxilu.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

przez barsinister 19 gru 2013, 23:09
Dżejmson skąd w ogóle u ciebie pomysł z tym Aspergerem? (odsyłam do wątku czy-warto-diagnozowa-aspergera-t47050.html)
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez Tańczący z lękami 19 gru 2013, 23:36
ja tam nie odczuwam większej różnicy między citalopramem, sertraliną a paro, jedynie kosmetyczne. Wszystkie mnie pobudzają, speedują co ma zarówno plusy jak i minusy, ale naturalne z pewnością to nie jest, podobnie jak sama choroba. Miansa czy mirta też mnie speeduje, jedynie ułatwia zasypianie i zapewnia w miarę normalny sen - to pewnie działanie na histaminę - rozluźniające. Może gdybym poprosił o małe wiaderko hydroksyzyny - byłoby idealnie :smile:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez renee.madison 19 gru 2013, 23:43
Kleopatra napisał(a):Ciekawostka: refundowana Asentra od stycznia będzie dużo tańsza, patrzyłam, że 28tabl. 100mg ma kosztować mniej niż 17zł, wcześniej kosztowała z 35zł. Obecnie biorę 200mg Asertinu (bo jest tańszy), ale Asentra na mnie troszkę lepiej działała, zastanawiam się, czy do niej nie wrócić.

W ogóle dużo jest pozmieniane w antydepresantach - widziałam tam zmiany w cenach ssri (fluoksetyny, sertraliny, paroksetyny), ale też chyba mianseryny, wenli czy coaxilu.

Dzięki za info! W takim razie czekam do stycznia :)
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez jetodik 20 gru 2013, 00:41
sylvek, to jaki jest sens brania ssri na lęki kiedy ma się ich mnóstwo nabytych?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez 8michal8 20 gru 2013, 09:39
Cała nieprzespana noc + lęki jakich nie miałem nigdy. Czuję jakby serce miało mi wyskoczyć z klatki piersiowej. Ledwo stoję na nogach i jestem naspeedowany jak po narkotykach. Potężna derealizacja.

Rozumiem, że należy odstawić? Nie wyobrażam sobie wzięcia kolejnej tabletki.

przez miko84 20 gru 2013, 10:16
Jeśli nie dajesz rady to nie masz innego wyjścia, ale dobrze by było przetrwać.

jetodik SSRI nie są lekami idealnymi. Do ideału im bardzo daleko, choćby przez to o czym piszesz. Te leki mogą nasilać lęki, szczególnie początkowo, oraz powodować takie których bez leków nie mieliśmy... Choćby to jest przykrym skutkiem leków które powinny działać przeciwlękowo. Dziwią się później, że tianeptyna robi u nas furorę.
miko84

przez 8michal8 20 gru 2013, 11:22
miko84 napisał(a):Jeśli nie dajesz rady to nie masz innego wyjścia, ale dobrze by było przetrwać.

Może warto jeszce zejść do 50mg i sprawdzić? Tylko boję się jak będa wyglądały moje święta na tym leku, jak on tak na mnie zaczął działać :/

Sortuj wg