SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Dżejmson 17 gru 2013, 20:36
elfrid, też myślałem o paroksetynie (z miansą), bo paro to lek, który brałem najdłużej i gdybym nie przesadził z dawką, to pewnie brałbym go nadal. NN na paroksetynie nie istniała dla mnie.
Obecnie biorę max. dawkę sertraliny i wyczekuję działania na OCD. Póki co z tym działaniem jest marnie, ale dołożyłem 30mg miansy (rozważam zwiększenie do 60).
Sertralinę wraz z lamotryginą rzeczywiście biorę już chyba 4 miesiące, może dłużej - pogubiłem się w tych datach.
Lamotryginę dołożyłem z powodu ostrych wahań nastroju - stan euforyczny po kilku godzinach skończył się zjazdem i myślami s. Byłem tym wykończony. Stany euforii zniknęły, więc nastrój poszedł w dół, ale z każdym miesiącem brania lamo wyrównuje się. Obecnie nie wiem czym jest depresja. Mogę sobie pozwolić na dobry nastrój bez obaw o zjazd. Lamotrygina była u mnie strzałem w dziesiątkę.
Na 200mg sertraliny emocje są dość stonowane, ale z dwojga złego lepsze to niż natręctwa myślowe, z którymi walczę. Inne elementy NN zniknęły, ale niestety myśli trzymają się nadal (mimo iż umiem je racjonalizować). Dołożyłem mianserynę i nimal natychmiast poczułem działanie przeciwlękowe. Dziś na godzinę pierwszy raz od wielu miesięcy zniknęła całkowicie derealizacja i wszystko znowu stało się rzeczywiste. Dobra i godzina, ostatni prześwit "normalności" miałem w czasie ubiegłej zimy.
Obecnie w planach 200mg seretraliny i 30 mianseryny, za jakiś czas 150 i 60. Zobaczymy co lepiej się sprawdzi.
Dżejmson

przez Mianseryna 17 gru 2013, 23:00
Czy ktoś z Was miał podczas zażywania ssri (zażywałem wszystkie i w różnych dawkach) objaw w stylu zaniku motywacji ? Gdy nie zażyje ssri (ostatnio sertralina) budzę się rano i automatycznie jadę szukać pracy, a gdy zażyje to mam wyjebane i siedzę cały dzień przed laptopem. Spotkał się ktoś z Was z takimi objawami zażywania ssri ?

przez marinka-21 18 gru 2013, 10:30
Czy sertralina w dawce 50 mg dziala tylko na serotonine?i jeszcze czy orginalny le,k moze miec mniej skutkow ubocznych?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dżejmson 18 gru 2013, 13:05
Setralina to sertralina, nieważne jaki kupisz zamiennik, działanie będzie takie samo. Gdyby było inaczej, tańsze odpowiedniki nie byłoby dopuszczone do sprzedaży. Gdyby była między nimi jakaś różnica, to nie dostałabyś żadnego zamiennika.
Dżejmson

przez marinka-21 18 gru 2013, 14:43
Jak dlugo moga utrzymywac objawy uboczne leku?wkurza mnie straszne drzenie rak oraz takie wachania nastroju

przez miko84 18 gru 2013, 16:46
Mianseryna osłabienie motywacji jest dość często spotykane na lekach typu SSRI, szczególnie tych mocniejszych i w większych dawkach. U niektórych te leki przyblokowują dopaminę która jest odpowiedzialna za motywację.
miko84

przez Mianseryna 18 gru 2013, 17:02
A ile to może potrwać (ta gów.. amotywacja)? Dziś już nie zażyłem sertraliny.
Obecnie jestem na 100-120 mg mianseryny.
Wybaczcie słowik, ale to mnie trochę wyprowadza z równowagi :-)

przez miko84 18 gru 2013, 17:15
Jeden dzień to trochę za krótko by odczuć zmiany...
miko84

przez Mianseryna 18 gru 2013, 17:50
Coś mi świta, ale jeszcze trochę to potrwa na pewno

przez sylvek 18 gru 2013, 18:40
Mianseryna napisał(a):A ile to może potrwać (ta gów.. amotywacja)? Dziś już nie zażyłem sertraliny.
Obecnie jestem na 100-120 mg mianseryny.
Wybaczcie słowik, ale to mnie trochę wyprowadza z równowagi :-)

zalezy od przyczyny

wrzuce Ci uproszczony schemat przedstawiający podstawy motywacji od strony biologicznej

Obrazek

jesli winne jest SSRI to problemem z reguły są receptory 5-ht2c w NAc lub 5-ht1a/5-ht2a w PFC, lub NMDA (dokladniej NR2b) w amygd. W przypadku 5-ht2c motywacja powróci juz po czesciowej eliminacji leku czyli jakieś 3-4 dni. 5-ht1a - podobnie jak przy 5-ht2c, moze troche dluzej. 5-HT2a/NMDA - poczekasz długo.

przez Mianseryna 18 gru 2013, 18:53
Za chwilę to przetłumaczę, jest jakiś sposób, żeby to przyspieszyć ?

przez aptasia 18 gru 2013, 19:49
czuję się fatalnie :(((((
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez Mianseryna 18 gru 2013, 19:54
Ja odstawiłem sertraline i czuję się jak na spidzie :D, mało brakuje, żeby coś wyprowadziło mnie z równowagi :D, ale przetrzymam to :-)

przez Popiół 18 gru 2013, 19:56
Sama nie jesteś bo ja też. Już brak mi nadziei, nasiliły mi się myśli samobójcze od wczoraj.

-- 18 gru 2013, 20:04 --

Mianseryna, też miałem takie odczucia przy odstawianiu ssri po dłuższym stosowaniu, inni użytkownicy tego forum również opisywali podobne doświadczenia.
Popiół

Sortuj wg