SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez junona 15 gru 2013, 14:41
Kiedy lekarz pierwszy raz przepisywał mi esci to bez pytania powiedział,że można pić alkohol, oczywiście w umiarkowanych ilościach. W wikipedii pisze, że setralina nie wchodzi w reakcję z etanolem, a w ulotce o leku, że nie wolno spożywać alkoholu podczas leczenia. Jak to jest naprawdę bo nie ukrywam, że od czasu do czasu lubię wypić drinka lub lampkę wina ;)

przez lunatic 15 gru 2013, 14:43
Można pić, ja tam dużo nie pije ale jedyny lek który brałem i który daje teoretycznie dużą interakcję z alkoholem był Xanax, w praktyce też daje, nie polecam nawet w minimalnych ilościach, wzajemnie potęgują swoje działanie jedno i drugie

przez Radek3 15 gru 2013, 17:06
Ale z piciem należy uważać. Wczoraj dosyć dużo wypiłem i dzis lęki wrocily. I znow mna telepie...
A bylo juz ok. ;(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiół 15 gru 2013, 18:18
Popiół aha, a docelowo masz zwiększać?
Miko84 Nie wiem, zależy jak się będę czuł, sertraliny nie mam zamiaru na razie zwiększać choć lekarz sugerował 200mg, na razie stopniowo będę sobie zwiększał mianseryne, do 60 lub 90mg.
Wiesz, ja nie cierpię na ZOK i zazwyczaj dobrze reaguje na małe dawki ssri, najbardziej zależy mi na działaniu przeciwdepresyjnym.

Radek3, dziwisz się? ;) Ludzie zdrowi często odczuwają silny niepokój na kacu i dochodzą do siebie przez dwa dni ;)
Popiół

przez Radek3 15 gru 2013, 18:25
Chloroprothixen zapodany. Trochę lepiej...

przez miko84 15 gru 2013, 18:48
Popiół to rzeczywiście lepiej zwiększać mianserynę niż SSRI.
miko84

przez spiderman 15 gru 2013, 20:47
Jakiś czas nie pisałem, bo niezbyt było o czym... to znaczy, że wszystko odbywa się bardzo spokojnie. Czuję, że lek działa powoli i delikatnie i z dnia na dzień jest po odrobince coraz lepiej. Brak jakichkolwiek skutków ubocznych i coraz lepsze samopoczucie dowodzą, że sertralina w dawce 100mg, którą przyjmuję od jakichś 6 tygodni, na mnie działa. Jednak co fakt to fakt, że odbywa się to baaaaaaardzo powoli i kolejne nerwicowe objawy zanikają lub łagodnieją, ale bardzo wolno i stopniowo. Trzeba mieć dużo cierpliwości i samozaparcia. Tak chyba powinno być. Nie można tu liczyć na jakiś kop jak po dragach, no chyba że ktoś eksperymentuje z dawkami up 200mg ;) Chociaż przyznam się szczerze, że zastanawiam się czasem, co by było przy zwiększeniu dawki do 150 :P

przez renee.madison 16 gru 2013, 18:46
czy ktoś z Was miał problemy z jedzeniem na wyższych dawkach sertraliny? I wcale nie na początku przyjmowania?
Od miesiąca mam ogromne problemy żeby cokolwiek zjeść. Niby jestem głodna, mam ochotę na konkretne rzeczy, ale jak już stoi przede mną talerz to jadłowstręt. Zmuszam się do jedzenia, ale robię to mechanicznie- zero radości, zero jakiegokolwiek smaku. Często zdarza mi się wymiotować.
Sertra zawsze osłabiała apetyt, ale nigdy do tego stopnia. Dodatkowo miansa niby ma go zwiększać (tak było na początku).
Co robić? Jestem już taka osłabiona, że ledwo do łazienki dochodzę, a później muszę pół godziny odpoczywać- jak stara baba normalnie.
Wizyta u lekarza za 2 tygodnie, a przed-święta, w które chciałabym coś zjeść...
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez elfrid 16 gru 2013, 18:55
miko84 napisał(a):rinakata sertralina rzadko kiedy wykazuje jakieś skutki odstawienne, więc poza tymi prądami które występują na wszystkich SSRI nic się nie powinno dziać. To nie paroksetyna która przy odstawianiu lub dawać w kość.

sertralina za to dość często wywołuje lęki w początkowym okresie brania.
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 16 gru 2013, 19:20
To jak u wszystkich SSRI.
miko84

przez elfrid 16 gru 2013, 19:48
junona napisał(a):miko84, mam podobne objawy jak Ty, dystymia, niechęć do życia, agorafobia i w ogóle brak energii.
Leczono mnie esci póltora roku. Owszem myśli były bardziej pozytywne, zaczęłam wychodzić z domu, ale bardzo brakowało mi energii i nadal mi brakuje osiem miesięcy po odstawieniu escitopramolu.
Czy sertra choć trochę dodaje powera ? No i czy po niej nie tyje się ?

Nie tyję się po niej i jest lekiem aktywizującym tzn. wpływającym na napęd. Na objawy o których piszesz powinien być lepszy od citalopramu.

-- 16 gru 2013, 19:50 --

spiderman napisał(a):Jakiś czas nie pisałem, bo niezbyt było o czym... to znaczy, że wszystko odbywa się bardzo spokojnie. Czuję, że lek działa powoli i delikatnie i z dnia na dzień jest po odrobince coraz lepiej. Brak jakichkolwiek skutków ubocznych i coraz lepsze samopoczucie dowodzą, że sertralina w dawce 100mg, którą przyjmuję od jakichś 6 tygodni, na mnie działa. Jednak co fakt to fakt, że odbywa się to baaaaaaardzo powoli i kolejne nerwicowe objawy zanikają lub łagodnieją, ale bardzo wolno i stopniowo. Trzeba mieć dużo cierpliwości i samozaparcia. Tak chyba powinno być. Nie można tu liczyć na jakiś kop jak po dragach, no chyba że ktoś eksperymentuje z dawkami up 200mg ;) Chociaż przyznam się szczerze, że zastanawiam się czasem, co by było przy zwiększeniu dawki do 150 :P

A bierzesz ją na depresję czy nerwicę?

przez Dżejmson 16 gru 2013, 23:05
elfrid, skąd ta decyzja na monoterapię mianseryną?
Ktoś pisał o problemach z jedzeniem - na samej sertralinie mógłbym nie jeść całymi dniami. Amitryptylina mi poprawiała apetyt, ale nasiliła NN. Przerzucam się więc na minasę.
Dżejmson

przez Mianseryna 16 gru 2013, 23:46
ssri to gówno, każdy jeden z osobna, po odstawieniu(ostatnio z 200 zszedłem do 50) i czuje, że wracam do żywych :-),

przez elfrid 17 gru 2013, 16:52
Dżejmson, na razie zostaje na paroksetynie, skoro już ją biorę ponad 10 dni.

-- 17 gru 2013, 16:53 --

Mianseryna napisał(a):ssri to gówno, każdy jeden z osobna, po odstawieniu(ostatnio z 200 zszedłem do 50) i czuje, że wracam do żywych :-),

Bo SSRI to leki. Leki dla chorych. Jak jest się zdrowym, a bierze się leki, to nic dziwnego, że takie są efekty.

-- 17 gru 2013, 16:54 --

Dżejmson, A jak Ty się w ogóle obecnie czujesz na swoim zestawie, ile go już bierzesz? Chyba kilka miesięcy.

Sortuj wg