SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Setaloft-skutki uboczne

przez mermaid 21 lip 2008, 17:40
Witajcie,
Biorę Setaloft od ponad miesiąca. Na początku brania leku były skutki uboczne w postaci nadmiernej potliwości i kłopotów ze spaniem. W trzecim tygodniu znaczna poprawa nastroju i zanik wyżej wymienionych skutków ubocznych. Od około dwóch tygodni pojawiła się u mnie nadmierna senność, która paraliżuje moje życie. Dziwne, bo objawia się ona zazwyczaj gdy gdzieś wychodzę. W drodze powrotnej do domu tak mi się chce spać, że ledwo co wchodzę po schodach. W domu senność mija. Oprócz tego swędzi mnie śluzówka w nosie, dość często kicham, drapie gardło i bardzo bolą oczy. Czasami nawet swędzi mnie głowa.
Czy ktoś z Was miał też takie objawy w trakcie terapii Setaloftem?
Pozdrawiam serdecznie :-))).

Re: Dziwnie się czuje po Zoloftcie :/

przez Superbabka 21 lip 2008, 20:34
Dzięki Kochani:)
Po Efectinie czułam się dobrze - objawy uboczne był spore, ale minęły:) Za to odstawiłam go 2 miesiące temu (odstawianie było koszmarem), no i wróciło wszystko:( Wszystkie objawy somatyczne: usuwanie gruntu spo nóg, wbijanie w podłogę, kołowanie itp no i mega lęki, że jestem na coś poważnego chora;/ Blech...zatem poprosiłam psychiatrę o coś łagodniejszego - dała Zoloft:) Od jutra chyba łykam, bo sił mi już brakuje..Buziaki
Nabywając trzy koty nabywasz gratis trzy wierne serduszka :)

przez darecki2402 21 lip 2008, 20:52
witam
jestewm nowy na forum i chcialbym sie poidzielic moimi przezyciami przy zucaniu benzo....okolo poltora miesiaca probowalem zucic sam te tabletki i wyladowalem na 2 tygodnie w szpitalu tam mi zjechali to swinstwo do zera i dostalem tylko na noc remagil od okolo 4 tygodni jestem bez benzo i jakos sobie z tym radze pracuje jako dostawca paczek i wszystko jest ok dopuki nie przyjde do domu i wtedy zaczyna sie dziwnie ze mna zaczynam tracic rownowage i nie moge ustac na nogach czy ktosby mogl mi powiedziec kiedy to sie skonczy czy to sa objawy odwyku czy ktos przezyl cos takiego za kazda informacje bede wdzieczny. dziekuje

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Superbabka 22 lip 2008, 14:02
Wg. mnie może to byc efekt psychologiczny. Wiesz, że odstawiłeś proszki, które Ci pomagały, teraz ich nie bierzesz- i objawy wracają - zwłaszcza gdy masz czas o tym myśleć, jak w domu. Mam podobnie - wszystko wróciło jak tylko odstawiłam leki:( Ale może dla spokoju wróć do swojego psychiatry i zapytaj o to:)

Re: Asentra (----->Asertin)

przez Aleksandra_27 23 lip 2008, 18:05
dora26 napisał(a):witam

mam dziwny problem, od 15 dni biorę asentre, a od 3 dni straszliwie bolą mnie piersi i jest w nich mleko :cry: w ulotce jest napisane, że może wystąpić jako efekt uboczny mlekotok, to jest straszne!!!.
W związku z tym mam pytanie do wszystkich kobitek, czy któraś z was miała takie zaburzenia organizmu? Czy to przejdzie? Kiedy? Dodam, że nie jestem i nigdy nie byłam w ciąży. Do tego od początku miałam wiele innych dolegliwości związanych z zażywaniem asentry. Nie wiem co robić, mój lekarz jest na urlopie i wraca dopiero za dwa tygodnie, a nie znam innego :( nadzieja w tym, że ktoś coś napisze...

pozdrawiam

Hmm, dziwne.
Ja biorę 100mg astentry + 0,5 Fluanxolu nie wiem którego to zasługa ale znikneły ataki paniki. Za to pięknie boli żołądek i na dodatek biegunki mam :-|

przez Superbabka 23 lip 2008, 19:57
Kabaretka..dzięki:) Biorę 2 dzień po 1/4, ale lęki się na maxa nasiliły, zawroty głowy, bujanie i usuwanie gruntu też...ale ponoć to może być normalne...czekam czekam i sie modlę:( Bo zwariuję, jak tak dalej będę się czuła;(((( Kompletny zjazd nastroju i mega strach i panika;(

Re: Zoloft

przez Superbabka 23 lip 2008, 20:02
Biorę 2 dzień po 1/4 więc narazie niewiele, ale objawy somatyczne nasiliły się, a od lękó zwariuję:( Help:(

przez Czupakabra 24 lip 2008, 12:52
Hello Hello, chciałam przywitać wszystkich asentromaniaków :twisted:

Biorę asentrę 10 dzień. Od pierwszego dnia miałam zalew serotoniny i wiecznie szczerzyłam zęby. Po 5 dniach ta radocha minęła i zaczęło się robić normalniej. Efekty uboczne: raz nic nie jem, raz objadam się ponad miarę plus źrenice i dreszcze, oraz senność. Postanowiłam ją zażywać na lekką depresję i delikatne napady leków, kiedyś miałam potężną nerwicę ale sama z niej wyszłam <mistrz>.

Muszę powiedzieć, że czuję zmiany JUŻ. Mogę się wreszcie skoncentrować, zobaczyć w spokoju film w TV, napisać pracę itp. Zaczynam czuć się dobrze i zaczynam słuchać innych.

Alkohol plus asentra = błogostan, ale UWAGA - tylko 1 małe piwko i to raz w tygodniu. Nie wolno sobie pozwolić na kaca przy asentrze, zresztą przy moich kacach to bym na orbitę ze strachu wyleciała.

Ogólnie czasem dopadają mnie lęki większe niż dotychczas. Jest to zapewne efektem serotoniny, która powoduje wiele doznań pozytywnych czy negatywnych, ale jak wiadomo przy nerwicy każde ekstremalne wzloty są później okupywane napadami lęków.

Pozdrawiam, zobaczymy co będzie dalej:)

Re: Zotral

przez Smutna... 25 lip 2008, 16:54
Już 2 tydzień...dodam że brałam 5 dni...ale czułam się tak że musiałam odstawić...zawroty głowy odrętwnie...jakieś dziwne poczucie...oderwania, ból serca...trzęsę się jak galreta...do tego nasiliły mi się myśli samobójcze popadałam w tragiczne doły...nie wiem czy to skutek brania tyvh leków...czy zwyczjanie doły mnie dopadały tak jak za czasów gdy ich nie brałam. Zrobiłam 4 dniową przerwe...i czulam się tak fatalnie jeśli chodzi o nastrój że wróciłam do brania....myślałam sobie że zrobie wszystko by choć 1 dzień poczuć się dobrze...i poczekam może wreszcie pomoże. Biorę 4 dzień od przerwy i na początku było tragicznie...znów nasiliły się myśli, trzęslam się...niedobrze mi i odpycha od jedzenia..., schudłam...dziś tak jakby było odrobinę lepiej...pomimo bólu serca, odrętwienia, braku apetytu...nastrój jakby powoli się poprawiał ale zmiana ta jest nieznaczna...w porównaniu do skutkow ubocznych. Poczekam<cry>

Re: Zotral

przez Smutna... 25 lip 2008, 20:51
Czy bolało kogoś serce w trakcie brania tego leku? Bo mnie boli bardzo, to taki uczucie kłucia od kilku godzin.

przez Szczur 25 lip 2008, 22:03
Lada moment minie pół roku jak biorę Asentrę. W tej chwili jest to 100mg na dzień. Mogę powiedzieć, że zmieniło się bardzo dużo i -mimo, iż czasem wydaje mi się, że lek działa słabiej i mam gorszy nastrój - to całe moje otoczenie zauważyło zmianę. Od pół roku nie miałem żadnych większych epizodów lękowych. Także depresja tak jakby odpuściła. Wszystkim, którzy dopiero zaczynają terapię Asentrą życzę wszystkiego dobrego! :mrgreen:
Szczur (Rattus) - rodzaj gryzonia z rodziny myszowatych.

"Piekło to inni" Jean-Paul Sartre

przez Aleksandra_27 26 lip 2008, 00:53
Czy ktoś ma też problemy żołądkowe po Asentrze ??
Często mam biegunkę i bóle żołądka :(

przez zygy 26 lip 2008, 19:53
Witam wszystkich,

Biorę Asentrę 4dzień po 1tabletce wieczorem i szczerze powiedziawszy nie czuję się najlepiej.
Od samego początku mam drżenia różnych mieśni, głównie rąk i nóg, które nasilają się wieczorami.Oprócz tego mam jakieś takie dziwne dreszcze i lekkie kłopoty z oddychaniem.
Wczoraj wyskoczyła mi gorączka ale na szczęście przeszła po zażyciu aspiryny.

Oprócz tego cięgle jest mi niedobrze i wydaje mi się że zaraz zwymiotuję, ale na szczęście pomimo tego jem dosyć regularnie.
Co gorsze mam praktycznie zerową koncentrację, nic nie chce mi się robić, o czytaniu czy pisaniu wogóle nie wspominając.
Mam kłopoty nawet z oglądaniem tv, wczoraj ledwo zmusiłem się do oglądania Ligi Światowej w Siatkówce, ale i tak nic mnie to nie wciągało co jeszcze do niedawna było nie do pomyślenia.

Czuję się jakiś taki otępiały, żeby w miarę zrozumieć nawet jakiś głupi artykuł w gazecie to muszą go chyba z 3-4razy przeczytać a i tak za jakiś czas niewiele z niego pamiętam, czyli mam także kłopoty z pamięcią.
Mam także wogóle kłopoty z tworzeniem myśli, co się nad czymś zastanowię to i tak nic mnie nie wciąga, czasem zdarza się też że mam kłopoty z wysłowieniem się, ale nie wiem na ile to jest wina samej depresji a na ile leku, gdyż tego typu kłopoty mam już od dość dawna ale po zażyciu Asentry uległy one jeszcze nasileniu.

Jeśli chodzi o stany lękowe to dalej mam lęki, boję się zasnąć w nocy, chociaż w ostatnią noc spałem w miarę dobrze, ciągle też mam wrażenie że niedługo umrę .
Na razie po Asentrze nie widać żadnej poprawy a tylko same skutki uboczne i możecie mi napisać czy raczej odstawić ten lek czy przemęczyć się jeszcze te kilka dni i poczekać na jego pozytywne działanie?
Acha i na ulotce piszę że w miarę czasu te skutki uboczne powinny ustępować i czy to jest prawda a jeśli tak to ile mniej więcej to może jeszcze trwać?

pozdrawiam

przez _Amelka_ 26 lip 2008, 21:05
4 dni to za mało by lek zadziałał. mówi sie, że po 2, 3,tygodniach można odczuć działanie leku. Dlatego polecam cierpliwość w znoszeniu skutków ubocznych , które są na początku zawsze, ale w różnym nasileniu, bo to sprawa indywidualna, jak organizm działa na lek. Nie radze odstawiać tak nagle leku, bo to podobo jeszcze gorsze, jeśli chodzi o objawy.

Sortuj wg