SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez marinka-21 04 gru 2013, 10:36
Jak myslicie czy dawka 50mg sertraliny to mala dawka ,czy wieksza powinna bardziej podzialac na depresje i leki ,skonczylam juz tydzien na tej dawce i zero efektu

przez miko84 04 gru 2013, 10:44
Tydzień to za mało, tydzień to za mało, choćby z 4 by się zdało ;)
miko84

przez marinka-21 04 gru 2013, 14:23
Wiem ze nawet 6tyg sie zaleca odczekac ale widze ze tu malo kto na 50mg ,to moze rzeczywiscie zwiekszyc dawke ,moze cos sie ruszy bardziej:-)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychotropka`89 04 gru 2013, 18:45
Też jestem na 50tce od ok 2 miesięcy. Cudów nie ma ale nie zamierzam zwiększać dawki bez porozumienia z lekarzem. Takie moje zdanie.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez rinakata 04 gru 2013, 19:23
Mam pytanie i proszę o odpowiedź jeśli ktoś już próbował.
Otóż chodzi o alkohol. Wiem że na ulotce pisze że nie można łączyć takich leków z alkoholem. Za każdym razem kiedy zaczynałam brać, pytałam się lekarza czy można coś wypić. Zawsze mówił ... ''niedużo (...) max 3 piwka(...)'' ... Kiedyś nie piłam wcale będą na paroksetynie (rok czasu). Później brałam cital, z początku też nie piłam, ale zmniejszałam później już dawkę, bo schodziłam z leku i spróbowałam, piwo.. dwa.. i nic mi nie było. Ogólnie nie myślałam o chorobie, nie miałam dziwnych myśli. Potrafiłam nawet wypić pół litra z kumplem. Albo po prostu nie brałam wtedy tabletki.

A jak teraz ???Biorę od 4 miesięcy lek, 100 mg dopiero od około 2 tygodni. I mam za tydzien duza impreze i jednocześnie chęć wypicia paru kielonków ze wszystkimi, badź drinki. Na piwo nie mam smaku.. I co teraz ??? Trochę się boję, że na drugi dzien będę mieć znów lęki, płacz, nie bedzie mi się chciało żyć.. Bo chyba jest lepiej, chociaz dzisiaj mam jakby gorszy dzien. Moze dlatego ze nie miesiaczkuje od miesiaca. Do tego zaczelam brac leki na tarczyce.

CZY ktos probowal pic na lekach ? Czy coś się dzieje gdy sięwypije ????
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez khaleesi 04 gru 2013, 19:25
rinakata, ja nie piję % wcale więc Ci nie pomogę. Może wzmocnić działanie lub osłabić
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez barsinister 04 gru 2013, 19:27
albo upijasz się mocniej niż zwykle albo słabiej, jakieś grubsze jazdy przy braniu SSRI zdarzają się rzadko
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez elfrid 04 gru 2013, 19:38
Dżejmson napisał(a):Sertralina coraz gorzej działa przeciwlękowo.
Paroksetyna była mistrzem jak chodzi o lęki. Ale niestety tumiwisizm był na porządku dziennym. Zastanawia mnie czy dołożenie mianseryny do paro mogłoby coś tu zmienić. I tu liczę na opinię ze strony osób, które na takim miksie były.

A jaką dawkę sertraliny bierzesz? Było dobrze i przestało, czy od początku działała za słabo. Jeżeli to pierwsze to może podniesienie dawki da pożądany skutek?
Chociaż moim zdaniem fluoksetyna i sertralina działając pozytywnie na napęd średnio pomagają na lęki. Tzn. trudno osiągnąć na tych lekach jakieś wewnętrzne odprężenie, luz, wyciszenie. Osobiście zawsze mi towarzyszyło jakieś poczucie mobilizacji i stresu.
Wątpię aby przy paroksetynie mianseryna spowodowała aktywizację. Jeżeli już to po pewnym czasie, raczej w dawkach powyżej 60mg. Z tego co pamiętam brałeś ją jakiś czas, więc już wiesz w jaki sposób na Ciebie działa. Czysto teoretycznie dodanie reboksetyny lub bupropionu powinno motywować do działania?
Innym wyjściem jest spróbowanie solo np. escitalopramu. Jest wskazany przy wielu zburzenia lękowych, a jednocześnie mniej sedatywny niż paro.
pregabalina, wenlafaksyna

przez rinakata 04 gru 2013, 19:47
Hm... no to nie wiem co robić.. .
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez Radek3 04 gru 2013, 20:09
Jade na 50mg od jakiegos tygodnia... mam skurcze i jestem roztrzesiony psychicznie i fizycznie. Kiedy to przejdzie?
Co mam zrobic zeby zmniejszyć efekty uboczne?? Nie daje rady. Dzis o 1:30 sie obudzilem i prawie nie spalem do rana.

przez marinka-21 04 gru 2013, 20:14
Powiedzcie mi co sie dolacza do ssri jak ma sie dalej lek przed wyjsciem do ludzi ,a trzeba wyjsc jest cos co dziala bardziej uspokojajaco niz ssri ,nie chodzi mi o xanax itp ,cos co nie uzaleznia?

przez miko84 04 gru 2013, 20:20
Mianseryna/mirtazapina - często się je dodaje do SSRI, gdy nie ma pełnego działania.
miko84

przez marinka-21 04 gru 2013, 20:30
miko84 napisał(a):Mianseryna/mirtazapina - często się je dodaje do SSRI, gdy nie ma pełnego działania.

A nie wiesz jak one wplywaja na serce,bo ja mam stwierdzona lagodna arytmie ,paroksetyna mi strasznie podraznila serce:-)

przez miko84 04 gru 2013, 20:33
Raczej bez wpływu, ale zawsze lekarz powinien zdecydować.
miko84

Sortuj wg