SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
199
60%

Nie
76
23%

Zaszkodziła
55
17%

Liczba głosów : 330

przez olivia22 30 lis 2013, 20:39
mirunia napisał(a):
olivia22 napisał(a):mirunia ja brałam ponad rok seronil i afobam, potem sam afobam, a teraz jestem tylko na sertralinie.

olivia22, codziennie brałaś tak długo afobam, czy tylko doraźnie? Jak Ci się udało go odstawić? Na pewno to był afobam?
A jak teraz czujesz się na sertralinie?

tak, codziennie. Odstawiałam go stopniowo. Teraz sertalinę biorę dwa tyg i juz lepiej, choc na początku drżały mi ręce i serce łomotało.

przez mirunia 30 lis 2013, 20:57
olivia22 napisał(a):tak, codziennie. Odstawiałam go stopniowo. Teraz sertalinę biorę dwa tyg i juz lepiej, choc na początku drżały mi ręce i serce łomotało.

Witaj olivia22. Długo brałaś ten afobam, myślę, że to było już uzależnienie. Ja go biorę od 2 miesięcy w dawce 0,5mg (na noc) na zmianę z połówką estazolamu i już się denerwuję, że wpadłam w uzależnienie. Mimo brania lerivonu mam kłopoty ze snem, nie mogę usnąć, a jak usnę to czasami przebudzam się w nocy i ciężko mi znowu zasnąć. Tak bym chciała spać tylko na samym lerivonie.
Napisz proszę jak odstawiałaś afobam i w jakiej dawce najwyższej go brałaś.
Życie to dobry nauczyciel, ale trochę dużo bierze za lekcje...

przez olivia22 30 lis 2013, 22:11
mirunia napisał(a):
olivia22 napisał(a):tak, codziennie. Odstawiałam go stopniowo. Teraz sertalinę biorę dwa tyg i juz lepiej, choc na początku drżały mi ręce i serce łomotało.

Witaj olivia22. Długo brałaś ten afobam, myślę, że to było już uzależnienie. Ja go biorę od 2 miesięcy w dawce 0,5mg (na noc) na zmianę z połówką estazolamu i już się denerwuję, że wpadłam w uzależnienie. Mimo brania lerivonu mam kłopoty ze snem, nie mogę usnąć, a jak usnę to czasami przebudzam się w nocy i ciężko mi znowu zasnąć. Tak bym chciała spać tylko na samym lerivonie.
Napisz proszę jak odstawiałaś afobam i w jakiej dawce najwyższej go brałaś.
Kurcze, w jakiej dawce to Ci nie powiem, nie pamiętam bo to było ponad 5 lat temu, ale wiem, że odstawiałam stopniowo żeby oraganizm się odzwyczaił.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dżejmson 30 lis 2013, 23:33
Moje wrażenia po dłuższym czasie stosowania sertraliny, od niedawna w maksymalnej dawce - 200mg
Przeciwdepresyjne działanie - 10/10. Najlepszy antydepresant jaki brałem. Zero otępienia, braku motywacji czy senności.
Działanie przeciwlękowe - 6/10. Niestety sertralina nie zwalcza u mnie niepokoju a i z napadami lęku nie zawsze sobie radzi. Zwalczyła za to derealizację i stąd chyba "aż" 6pkt.
Brak działania na OCD. Natręctwa jak były tak dalej są, w takim samym stopniu. Natrętne myśli na porządku dziennym.
Libido na poziomie 80% ;) Trochę stępione, ale chyba w największej mierze przez depresję, która jeszcze nie minęła.
Dżejmson

przez marinka-21 01 gru 2013, 22:16
Poczatki brania leku sa straszne czasami ,wczoraj czulam sie bardzo dobrze bylam w duzym sklepie itd a dzisiaj znowu nogi jak z waty humor do niczego ,trudno zrozumiec dzialanie tych lekow

przez Lusesita Dolores 01 gru 2013, 23:40
Czy po sertralinie nie chce sie jesc?
bo ja mam wieczorne napady głodu jak zwykle :/
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

riflessione.blog.pl

przez khaleesi 02 gru 2013, 00:03
Ahma, ja po Sertra schudłam bardzo miałam 100 mg. Od kiedy zażywasz?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez PJT 02 gru 2013, 00:07
zalezy, niektorym blokuje apetyt
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

przez rinakata 02 gru 2013, 01:40
Mi np.blokowała na początku chęć jedzenia. Byłam głodna strasznie, dusiło mnie z głodu, szłam do lodówki, ale na nic nie mogłam patrzeć a co dopiero zjeść.. Nawet moje ulubione frytki :)
Ale....po czasie się zmieniło. Jest dziwnie, bo np. mogę nic nie jesc do 16, róznie a później się zaczyna !!!!Żarłoczność!!!!!!!!!! Szczególnie w nocy a wcześniej tak nie miałam. jak juz np sobie wroce, to się klade biore komputer i pełno jedzenia, ciasta pomieszanego z kanapkami z szynka.... ahhhhhh
Przytyłam niecale5 kg, ale wiadomo jest zima, czlowiek tez ma mniej ruchu i to tez sie przyczynia. I mam brak okresu, wczesniej tez mialam problemy nie raz. nawet nie mialam przed ponad 2 miesiace, i teraz spoznia mi sie z okolo 13 dni teraz jakos. do tego doszla tarczyca jakby...AHH
ale chyba setka powoli zaczyna dzialac oby nie chwilowo jak 50 i 75 bo to juz komptelnie sie załamie.

a powiedzcie mi bo pisaliscie ze np sertalina dziala jeszcze na DOPAMINE, fluoksetyna zamiast tego to na jakieś receptor 5coś tam - czyli roznica jest.
A CITALOPRAM ???jaka tu roznica?????
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez Lusesita Dolores 02 gru 2013, 06:18
khaleesi biore dopiero 3 dzien, ale chcialabym schudnac a nie przytyc :(
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

riflessione.blog.pl

przez Vizir 02 gru 2013, 07:44
Ahma napisał(a):khaleesi biore dopiero 3 dzien, ale chcialabym schudnac a nie przytyc :(

Przytyć to możesz po tym Solianie i Abilify, gdzie prolaktynę masz pewno grubo powyżej mieszczącej się w normie. Chociaz nie powiem, sam na 200mg sertraliny żre słodkie jak dziecko z przedszkola - chyba cofam się w rozwoju na dobre :D

przez Lusesita Dolores 02 gru 2013, 08:21
Vizir no masz racje prolaktyne mam wysoka, myslisz ze to od niej tyje?
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

riflessione.blog.pl

przez marinka-21 02 gru 2013, 08:44
Zastanawiam sie na dawkami lekow ,moja lekarka zawsze przepisywala mi ta minimalna dawke ssri ,twierdzac ze jest to wystarczajaca dawka ,moze ja rzeczywiscie potrzebuje wiekszej dawki?ale zastanawiam sie jak to jest na wiekszych dawkach czy nie sa wtedy bardziej aktywizujace i bardziej wzmagaja lek?

przez miko84 02 gru 2013, 08:50
rinakata różnica jest ale obydwa leki mogą działać podobnie na dopaminę, to akurat wyróżnia fluo i sertrę, że są czasami bardziej energetyczne od reszty SSRI.

marinka-21 trudno powiedzieć, musiałabyś sprawdzić na sobie.
miko84

Sortuj wg