SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez miko84 29 lis 2013, 15:26
Ja wiem? Poczytaj w ulotce może. Najczęstsze to nasilenie lęku i napięcia, pobudzenie. 25 mg działa przeciwdepresyjnie, nie każdy potrzebuje pełnej dawki.
miko84

przez khaleesi 29 lis 2013, 17:53
Ahma, ja zażywałam ten lek. Wiesz w zasadzie najlepiej nie sugeruj się skutkami ubocznymi bo mozesz miec inne niz ja. mnie np nie chciało się zupełnie jeść po Sertagenie. To co zażywasz to akurat minimum więc będzie dobrze. To bardzo dobry lek nie martw się.

-- 29 lis 2013, 20:08 --

Ahma, kupujesz Sertagen 50 mg czy 100 mg bo doczytałam, że nie sprecyzowałaś. Napisałaś biorę pół tabletki ale to może być 25mg jak i 50 mg.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Lusesita Dolores 29 lis 2013, 22:45
khaleesi dostaje na oddziale 25mg :)
dwie godziny temu wzielam i jak na razie czuje sie dobrze, bez skutkow ubocznych , oby tak zostalo:)

-- 30 lis 2013, 09:08 --

przeżyłam noc i nie czuje sie zmulona także bede brała te 25mg.. może mi pomoże na depresje..
a jaka jest dawka maksymalna?
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 30 lis 2013, 09:38
200 mg
miko84

przez marinka-21 30 lis 2013, 12:14
Witam Was dzisiaj zaczynam czwarty dzien z. dawka 50mg i czuje. sie bardzo slabo ,wszystko. mam tak dziwnie. Slabe rece,nogi ,tak jakbym nie czula miesni mial ktos podobnie tak?

przez freda 30 lis 2013, 12:21
marinka-21, no niestety,trzeba to przeżyć.tylko nie myśl o odstawieniu :lol:

-- 30 lis 2013, 11:23 --

miko84, a jak paro ma się do sertraliny.ja biorę paro,czy gdybym przeszła na sertre ta zadziała słabiej,czy inaczej??bo wszędzie piszą że paro na lęki najlepsza.co sądzisz :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez marinka-21 30 lis 2013, 12:44
freda napisał(a):marinka-21, no niestety,trzeba to przeżyć.tylko nie myśl o odstawieniu :lol:

-- 30 lis 2013, 11:23 --

miko84, a jak paro ma się do sertraliny.ja biorę paro,czy gdybym przeszła na sertre ta zadziała słabiej,czy inaczej??bo wszędzie piszą że paro na lęki najlepsza.co sądzisz :D

Postaram sie ale jest ciezko:-)

przez miko84 30 lis 2013, 13:46
freda no paro jest najmocniejsza, czuć to. Zależy jeszcze na jakiej dawce jesteś.
miko84

przez marinka-21 30 lis 2013, 14:58
Ja na paro mialam takie wariacje serca ,doprawdy nie czulam lekow ale serce bardzo zle na nia reagowalo,powiedzcie mi czy 0,5 mg xanaxu sr jest to malo?bo ja jakos nadzwyczaj nie czuje sie po nim spokojna:-) a biore sporadycznie robie przerwy :-)

przez khaleesi 30 lis 2013, 18:31
Ahma, dawka maksymalna w Polsce to 200mg. Sama w tym momencie zażywam 100 mg i czuje się lepiej niż na wcześniejszej dawce co miałam do niedawna a było to 150 mg.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez olivia22 30 lis 2013, 20:39
mirunia napisał(a):
olivia22 napisał(a):mirunia ja brałam ponad rok seronil i afobam, potem sam afobam, a teraz jestem tylko na sertralinie.

olivia22, codziennie brałaś tak długo afobam, czy tylko doraźnie? Jak Ci się udało go odstawić? Na pewno to był afobam?
A jak teraz czujesz się na sertralinie?

tak, codziennie. Odstawiałam go stopniowo. Teraz sertalinę biorę dwa tyg i juz lepiej, choc na początku drżały mi ręce i serce łomotało.

przez mirunia 30 lis 2013, 20:57
olivia22 napisał(a):tak, codziennie. Odstawiałam go stopniowo. Teraz sertalinę biorę dwa tyg i juz lepiej, choc na początku drżały mi ręce i serce łomotało.

Witaj olivia22. Długo brałaś ten afobam, myślę, że to było już uzależnienie. Ja go biorę od 2 miesięcy w dawce 0,5mg (na noc) na zmianę z połówką estazolamu i już się denerwuję, że wpadłam w uzależnienie. Mimo brania lerivonu mam kłopoty ze snem, nie mogę usnąć, a jak usnę to czasami przebudzam się w nocy i ciężko mi znowu zasnąć. Tak bym chciała spać tylko na samym lerivonie.
Napisz proszę jak odstawiałaś afobam i w jakiej dawce najwyższej go brałaś.

przez olivia22 30 lis 2013, 22:11
mirunia napisał(a):
olivia22 napisał(a):tak, codziennie. Odstawiałam go stopniowo. Teraz sertalinę biorę dwa tyg i juz lepiej, choc na początku drżały mi ręce i serce łomotało.

Witaj olivia22. Długo brałaś ten afobam, myślę, że to było już uzależnienie. Ja go biorę od 2 miesięcy w dawce 0,5mg (na noc) na zmianę z połówką estazolamu i już się denerwuję, że wpadłam w uzależnienie. Mimo brania lerivonu mam kłopoty ze snem, nie mogę usnąć, a jak usnę to czasami przebudzam się w nocy i ciężko mi znowu zasnąć. Tak bym chciała spać tylko na samym lerivonie.
Napisz proszę jak odstawiałaś afobam i w jakiej dawce najwyższej go brałaś.
Kurcze, w jakiej dawce to Ci nie powiem, nie pamiętam bo to było ponad 5 lat temu, ale wiem, że odstawiałam stopniowo żeby oraganizm się odzwyczaił.

przez Dżejmson 30 lis 2013, 23:33
Moje wrażenia po dłuższym czasie stosowania sertraliny, od niedawna w maksymalnej dawce - 200mg
Przeciwdepresyjne działanie - 10/10. Najlepszy antydepresant jaki brałem. Zero otępienia, braku motywacji czy senności.
Działanie przeciwlękowe - 6/10. Niestety sertralina nie zwalcza u mnie niepokoju a i z napadami lęku nie zawsze sobie radzi. Zwalczyła za to derealizację i stąd chyba "aż" 6pkt.
Brak działania na OCD. Natręctwa jak były tak dalej są, w takim samym stopniu. Natrętne myśli na porządku dziennym.
Libido na poziomie 80% ;) Trochę stępione, ale chyba w największej mierze przez depresję, która jeszcze nie minęła.
Dżejmson

Sortuj wg