SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
199
60%

Nie
76
23%

Zaszkodziła
55
17%

Liczba głosów : 330

przez hania33 24 lis 2013, 11:59
miko84, Ja rowniez chodze senna..ale lepiej to niz lęki..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez elfrid 24 lis 2013, 12:10
miko84, czyli taineptyna i mirtazapina nie sprawdziły się na ZOK? U mnie pregabalina nie sprawdziła się na depresje. Już dawno nie miałem tak negatywnej perspektywy życia, otoczenia jak na przełomie października i listopada.
Brałeś paro przez długi czas. Czy podniesienie dawki powyżej 20mg skutkuje lepszym działaniem przeciwdepresyjnym, zmianą myślenia? Nie chodzi mi tu o objawy fizyczne, tylko całą resztę?

-- 24 lis 2013, 12:11 --

hania33, chyba muszę się z tym zgodzić. Lepsze senność i stłumienie; niż głowa pełna lęków, natrętnych myśli, niepokoju psychoruchowego.
pregabalina, wenlafaksyna

przez magnolia84 24 lis 2013, 12:21
mam identycznie w przypadku paroksetyny jak opisał to miko84. Biorę ją 8 miesiąc i nadal czuję jak lek "pracuje". Ciekawe jak długo potrwa taki stan. W przypadku wenlafaksyny czy fluoksetyny nie miałam tak. No i ta senność po paro... ale jak hania33 napisała, lepsze to niż ciągłe lęki...
Ostatnio edytowano 24 lis 2013, 12:23 przez magnolia84, łącznie edytowano 1 raz
magnolia84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 24 lis 2013, 12:21
hania33 pewnie, że lepiej ale inne SSRI tak na mnie nie działały - sertralina np. nie powodowała senności wcale.

elfrid ani tianeptyna ani mirtazapina ani inny lek typu wellbutrin nie sprawdziły się na ZOK. Za to wszystkie silniejsze SSRI w wyższych dawkach świetnie sobie z tym u mnie radzą. Brałem paro przez długi czas i w różnych dawkach, najdłużej 40 mg. Podniesienie dawki daje lepsze działanie na nastrój i myślenie, nic wtedy nie jest w stanie Cię zdołować. Wraz z dawką zwiększa się jednak senność. U mnie jednak poza ZOK występuje depresja i lęk, muszę czymś wzmocnić działanie SSRI, bo solo te leki sobie nie radzą. Miansa nadaje się do tego bardzo dobrze.

magnolia84 fluo czy wenla w porównaniu z paro to pikusie jeśli chodzi o siłę serotoninową. Nie ma takiej armaty jak paro.
miko84

przez magnolia84 24 lis 2013, 12:26
miko84, tak, wiem ale myślałam, że w przypadku każdego z nich następuje "border", gdzie dalej lek po prostu utrzymuje swoje działanie ale nie "wkręca się" jak w początkach. Nie wiem czy zrozumiale to wyraziłam
magnolia84

przez elfrid 24 lis 2013, 12:29
magnolia84, no to jest to na prawdę obiecujące co napisałaś. Mimo, że racjonalnie zdaje sobie sprawę, że SSRI wymagają czasu to przez życiowe sprawy i kłopoty; oczekuje się tego działania od razu. Jednak przynajmniej przy wprowadzeniu paro nie budzę się w takim pobudzeniu, że nie jestem w stanie rano umyć zęby na stojąco i muszę cały czas chodzić.

miko84, no to może spróbuje podnieść, skoro daje to efekt przeciwdepresyjny. Kiedyś najlepiej czułem się na 150mg wenlafaksyny, więc może minimalna dawka terapeutyczna nie jest tą optymalną.
Ostatnio edytowano 24 lis 2013, 12:35 przez elfrid, łącznie edytowano 1 raz

przez magnolia84 24 lis 2013, 12:32
elfrid, u mnie paroksetyna zadziałała w dawce 10mg już po 6 dniach. Teraz jestem na 30mg
magnolia84

przez elfrid 24 lis 2013, 12:36
magnolia84, Mnie też nawet uspokoiła i zdystansowała, ale co do nastroju, jest jeszcze dużo do zrobienia.

przez magnolia84 24 lis 2013, 12:38
elfrid, u mnie również
magnolia84

przez elfrid 24 lis 2013, 12:39
magnolia84, to trzymam kciuki. Ile czasu już bierzesz paro łącznie, a ile w dawce 30mg?

przez magnolia84 24 lis 2013, 12:45
elfrid, odpowiem w wątku "Paroksetyna", bo tam pytam Cię o to samo :))
magnolia84

przez Marek1977 24 lis 2013, 13:45
Biore narazie 200mg sertry i 100mg amisulprydu,nie najgorzej je toleruje.
Conscientia est, necesse est

przez rinakata 24 lis 2013, 19:44
Powiedźcie mi jeśli kiedyś dwa razy citronil wyciągnął mnie z lęków i depresji to czy teraz też mi pomoże ? Jestem na sertalinie w dawce 100 mg od jakoś tygodnia. Ogólnie biorę to 4 miesiące i nie czuję się zadowolona. Lęki są nadal. Zanim gdzieś wyjdę to się stresuję kręci mi się w głowie....... gdy jestes wsród ludzi ciągle w głowie mam mysli że zaraz zemdleję albo zacznę robić coś głupiego. Natrętne mysli nie zniknęły.

zastanawiam sie czy nie isc do lekarza i poprosic o zmiane leku -sam mowil ze jesli nie bedzie poprawy mam przyjsc do niego.
jak myslicie czy i tym razem by citronil mi pomogł?????
sertalina jakby wyssała mnie z uczuć, jakbym ich nie miała. Taką obojętność czuję. nie odwzajemniam uczuc złoszczę się denerwuję albo po prostu jestem zawieszona jak wieszak. co robic ???
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez Popiół 24 lis 2013, 22:27
rinakata, może tak być że po przebytej kuracji ssri następne nie będą już tak efektywne, być może potrzeba więcej czasu lub większych dawek, wątpię żeby zmiana na citalopram pomogła. Możesz próbować zwiększyć jeszcze dawkę sertry jak to 100mg nie da efektów lub wzmocnić to działanie np mianseryną. Jak nie to jest jeszcze trochę leków do sprawdzenia.
Popiół

Sortuj wg