SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Mason44 23 lis 2013, 22:14
Dzięki za odpowiedzi :) Lekarz mi ją kiedyś przepisał i był lipton, pewnie dlatego że brałem za krótko- ok 5 tygodni.Teraz cierpię na uderzenia gorąca i w sumie sam się leczę, czytałem, że uderzenia gorąca mogą być spowodowane niskim poziomem serotoniny, a zostały mi trzy tabletki asentry po 50 mg, więc na tej dawce starczy mi na 15 dni, a potem sobie załatwie.A blokowanie wychwytu w 50 % to i tak całkiem sporo...

przez MalaMi1001 23 lis 2013, 23:42
Mason44 napisał(a):Dzięki za odpowiedzi :) Lekarz mi ją kiedyś przepisał i był lipton, pewnie dlatego że brałem za krótko- ok 5 tygodni.Teraz cierpię na uderzenia gorąca i w sumie sam się leczę, czytałem, że uderzenia gorąca mogą być spowodowane niskim poziomem serotoniny, a zostały mi trzy tabletki asentry po 50 mg, więc na tej dawce starczy mi na 15 dni, a potem sobie załatwie.A blokowanie wychwytu w 50 % to i tak całkiem sporo...

I tak sam z siebie pakujesz sobie antydepresanty? A nie boisz się, że od takiego eksperymentowania z "uderzeniami gorąca" Ci się w główce niepoprzewraca? To nie są cukierki...

przez spiderman 24 lis 2013, 01:06
A ja mam takie pytanie: czy jest jakiś konkretny punkt, czas, odczucie, kiedy należy uznać maksymalny efekt zażywania sertraliny i że lepiej już nie będzie? Bo z tego co zauważyłem wiele osób próbuje różnych leków. Macie jakieś rady ile konkretnie dać czasu lekowi? Po prostu wydaje mi się, że ciężko ocenić samopoczucie, bo chyba jest tak, że zawsze może być jeszcze lepiej i trudno do końca wyczuć, czy na pewno ten lek zadziałał maksymalnie dobrze. Co o tym myślicie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 24 lis 2013, 11:10
Trzeba sobie uzmyslowic, ze tabletka z sertralina po polknieciu nie teleportuje sie w magiczny sposob do mozgu tylko musi przebyc okreslona droge. Trafia do zoladka, potem leci do dwunastnicy, nastepnie do jelita krezkowego, nastepuje rozpad postaci leku, rozpuszczenie substancji aktywnej i dyfuzja do miejsca wchlaniania. Leki sie moga wchlaniac zarowno w zoladku i jelicie cienkim. Lek wchlania sie do krwi i tu pojawia sie pierwszy problem. Krew z naczyn wlosowatych jelit jest zbierana i przez zyle wrotna trafia do watroby. Tam zachodzi efekt pierwszego przejscia. Lek jest silnie metabolizowany i duza jego czesc jest unieczynniana. Dalej na serce i obwod do tkanek trafia juz mniejsza ilosc. Dwa- lek wiaze sie z albuminami w osoczu krwi, a czastki leki zwiazane z albuminami sa nieaktywne biologicznie. Tylko czastki wolne, niezwiazane sa aktywne. A sertralina niestety obficie wiaze sie z bialkami, bo bodaj w 98,5%. Dlatego ustalono zakres dawek terapeutycznych na 50-200(400)mg, bo widocznie ponizej efekt terapeutyczny jest za slaby, a powyzej za bardzo rosna dzialania niepozadane albo toksycznosc.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 24 lis 2013, 11:25
Myślę, że czas także robi swoje, u mnie np. mimo upłynięcia 6 miesięcy jak byłem na paro, to działanie stale się zmieniało, postępowało, nie było tak, że lek doszedł do pewnego momentu i dalej już koniec. Chociaż pewnie większość tego co obserwowałem to był efekt zmiany myślenia, postępowania itp. na które oczywiście miał wpływ lek.
miko84

przez elfrid 24 lis 2013, 11:39
miko84, serotonina głupcze? To co bierzesz?
pregabalina, wenlafaksyna

przez hania33 24 lis 2013, 11:46
miko84, To dobrze czy zle , paro dzialala , ponieważ kazdy lek , jak dotąd przeczytałam , nie dla każdego jest dobry..ja juz szukac nie chce , wiec zostaje na paro..

Wlasnie nic nie bierzesz obecnie?
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez miko84 24 lis 2013, 11:54
elfrid aktualnie klomi z mirtą, docelowo sertra z miansą.

hania33 paro działała, robiła swoje na OCD i inne objawy mojej depresji i lęku. Z działania na nastrój i anhedonię nie byłem zadowolony. Poza tym ten lek powodował u mnie senność w ciągu dnia.
Ostatnio edytowano 24 lis 2013, 11:56 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez elfrid 24 lis 2013, 11:56
miko84, o kurde, to chyba męczy Cię sporo uboków. Skoro chcesz brać sertraline, czemu zacząłeś męczyć się z klomi? W jakich dawkach je bierzesz?

przez miko84 24 lis 2013, 11:57
elfrid nie mam nic innego a jestem w kiepskim stanie by iść do lekarza, chcę się podleczyć i pójdę po sertrę z miansą. Uboki mam, problem z oddawaniem moczu, suchość w ustach. No i nasilenie lęku, ale ratuję się benzo. Moje OCD wymaga serotoniny i już zdałem sobie sprawę z tego, że nie mogę normalnie funkcjonować bez silnego leku serotoninowego. Na każdym innym wracam do zajmowania się głupotami zamiast pracą, mam natrętne myśli na których się zapętlam, mam przymus zapisywania, zero wolności.

Biore 150 mg klomi i 45 mirty.
Ostatnio edytowano 24 lis 2013, 12:00 przez miko84, łącznie edytowano 3 razy
miko84

przez hania33 24 lis 2013, 11:59
miko84, Ja rowniez chodze senna..ale lepiej to niz lęki..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez elfrid 24 lis 2013, 12:10
miko84, czyli taineptyna i mirtazapina nie sprawdziły się na ZOK? U mnie pregabalina nie sprawdziła się na depresje. Już dawno nie miałem tak negatywnej perspektywy życia, otoczenia jak na przełomie października i listopada.
Brałeś paro przez długi czas. Czy podniesienie dawki powyżej 20mg skutkuje lepszym działaniem przeciwdepresyjnym, zmianą myślenia? Nie chodzi mi tu o objawy fizyczne, tylko całą resztę?

-- 24 lis 2013, 12:11 --

hania33, chyba muszę się z tym zgodzić. Lepsze senność i stłumienie; niż głowa pełna lęków, natrętnych myśli, niepokoju psychoruchowego.

przez magnolia84 24 lis 2013, 12:21
mam identycznie w przypadku paroksetyny jak opisał to miko84. Biorę ją 8 miesiąc i nadal czuję jak lek "pracuje". Ciekawe jak długo potrwa taki stan. W przypadku wenlafaksyny czy fluoksetyny nie miałam tak. No i ta senność po paro... ale jak hania33 napisała, lepsze to niż ciągłe lęki...
Ostatnio edytowano 24 lis 2013, 12:23 przez magnolia84, łącznie edytowano 1 raz
magnolia84

przez miko84 24 lis 2013, 12:21
hania33 pewnie, że lepiej ale inne SSRI tak na mnie nie działały - sertralina np. nie powodowała senności wcale.

elfrid ani tianeptyna ani mirtazapina ani inny lek typu wellbutrin nie sprawdziły się na ZOK. Za to wszystkie silniejsze SSRI w wyższych dawkach świetnie sobie z tym u mnie radzą. Brałem paro przez długi czas i w różnych dawkach, najdłużej 40 mg. Podniesienie dawki daje lepsze działanie na nastrój i myślenie, nic wtedy nie jest w stanie Cię zdołować. Wraz z dawką zwiększa się jednak senność. U mnie jednak poza ZOK występuje depresja i lęk, muszę czymś wzmocnić działanie SSRI, bo solo te leki sobie nie radzą. Miansa nadaje się do tego bardzo dobrze.

magnolia84 fluo czy wenla w porównaniu z paro to pikusie jeśli chodzi o siłę serotoninową. Nie ma takiej armaty jak paro.
miko84

Sortuj wg