SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez ( Dean )^2 23 lis 2013, 00:14
magnolia84 napisał(a):a mogę zapytać dlaczego chcesz zmienić Seroxat?

Nie chce,właściwie bardzo nie chce bo jak dotąd tylko on mi pomagał.Ale ostatnimi czasy miałem spadek,mój lekarz uważa że przytłaczają mnie natrętne mysli i taki lek jak Zoloft byłby dla mnie lepszy choć nie jestem jak na razie przekonany i obawiam się jak to bedzie wyglądać.
Najgorszy jest wiatr.

przez magnolia84 23 lis 2013, 00:15
( Dean )^2 napisał(a):
magnolia84 napisał(a):a mogę zapytać dlaczego chcesz zmienić Seroxat?

Nie chce,właściwie bardzo nie chce bo jak dotąd tylko on mi pomagał.Ale ostatnimi czasy miałem spadek,mój lekarz uważa że przytłaczają mnie natrętne mysli i taki lek jak Zoloft byłby dla mnie lepszy choć nie jestem jak na razie przekonany i obawiam się jak to bedzie wyglądać.

rozumiem, a nie proponował Ci jakiegos dodatku do paroksetyny?
magnolia84

przez rinakata 23 lis 2013, 01:44
Tak ?? Nie można ??? A ja nic nie wiedziałam :D Jakiego typu to leki przeciwgrypowe których nie można brać ??
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Reiben 23 lis 2013, 01:47
brałem przez tydzień gripex i żyję...w sumie to szkoda ;p
Reiben

przez rinakata 23 lis 2013, 01:52
Reiben, czyli nic nie koliduje gripex z sertaliną ???

przez magnolia84 23 lis 2013, 01:54
no jak nie? chcesz później koty wpierniczać i być nieustannie niezaspokojoną seksualnie?
magnolia84

przez rinakata 23 lis 2013, 10:50
magnolia84, niezaspokojna sexualnie to ja byłam ostatnio i bez gripexu :D

przez marinka-21 23 lis 2013, 13:52
rinakata masz tak na początku leczenie nowym lekiem ,żę gdzieś coś Ci podpowiada że tym razem te objawy są gorsze od poprzednich i że juz zostaną z Toba i le Ci nie pomoze,pomimo że wiesz że zawsze pomógł,bo w moim przpadku przewaznie dzialal ale ta obawa jest silniejsza ?

-- 23 lis 2013, 12:54 --

przepraszam za pisownie ale dziecko mi tu skacze:)

przez rinakata 23 lis 2013, 15:43
marinka-21, u mnie jest troszke inaczej. W sumie to dopiero dzisiaj się troszkę więcej dowiedziałam. Z lekami bywało różnie. Zawsze cital pomagał pare lat temu. We wrzesniu escitalopram nic nie pomógł więc przesłam właśnie na sertalinę. 25/50 i teraz 100. I nie jestem zadowolona nadal - bo lęki są stres i jakieś dziwne ogólnie rozbicie.

ALEEEEEEEEEEEEEEEEEE bylam dzis u endokrynologa prywatnie bo kiedys wyszlo ze mam podwyzszone ft3. Zrobilam wyniki na tarczyce testosteron i dehaso4. Tak jak kazala lekarka. Poszlam wiec dzisiaj z wynikami, opowiedzialam jej doklanie o moich problemach o nerwicy lękach stresie. Powiedziala ze to wlasnie moze byc od problemow z hormonami. Dostalam skierowanie do szpitala w przyszlym roku bo dlugo sie czeka - podejrzenie PCO. I mam zrobic test na kortyzol jak dobrze pamietam. I przyjsc do niej. I brac lek o nazwie letrox codziennie rano 25mg - i niby nie koliduje z sertalina. Wiec moze u mnie problemy są przez hormony?????????

kto mial podobny przypadek ??????

przez Mason44 23 lis 2013, 20:05
Witam, mam pytanie...Czy można brać sertralinę w dawce 9 mg?Na wiki pisze : "Sertralina silnie hamuje wychwyt zwrotny serotoniny (stężenie Ki = 3,3 nM)[4]. Dawka zaledwie 9 mg wystarcza, aby zahamować zwrotny wychwyt serotoniny w 50%" , ale czytałem gdzieś że branie ssri w małych dawkach nie jest bezpieczne.
Dzięki.

przez marinka-21 23 lis 2013, 21:24
rinakota wiem ze przy tarczycy moze tak byc ,a u mnie znowu doszedl bardzo niski poziom witaminy D3 i to ma tez ponoc zwiazek z samopoczuciem naszym:-)

przez rinakata 23 lis 2013, 21:30
marinka-21, a widzisz, czyli dużo robi gospodarka hormonalna przy nerwicy. Ja i tak już się gubię w szpitalu powiedzieli że mam podejrzenie nadczynności a dzisiaj się dowiedziałam że niedoczynność i z tego względu dostałam tabletki na to. TSH mam mieszczace sie w normie ale wg lekarki i tak duże 3coś. Zawsze myślalam że mam coś z głową, a jednak się moze myliłam. I lęki moje wahania nastrojów może są od hormonów. A od dużej ilosci testosteronu i dehaes też może być nerwica???

najgorsze są lęki :( Chciałabym robić tak dużo a nawet boje sie wyjsc albo zaprosic kogos do siebie bo sie boje ze mnie złapie coś. 4 miesiące na sertalinie (od jakiegos czasu100mg) i nie ma dużych postepów. Ale endokrynolog powiedziala ze mam dalej brac sertaline i to co mi dała

przez spiderman 23 lis 2013, 21:50
Mason44 napisał(a):Witam, mam pytanie...Czy można brać sertralinę w dawce 9 mg?Na wiki pisze : "Sertralina silnie hamuje wychwyt zwrotny serotoniny (stężenie Ki = 3,3 nM)[4]. Dawka zaledwie 9 mg wystarcza, aby zahamować zwrotny wychwyt serotoniny w 50%" , ale czytałem gdzieś że branie ssri w małych dawkach nie jest bezpieczne.
Dzięki.

9mg?? niebezpieczne pewnie dlatego, że to za mała dawka i jeśli masz poważny stan to strzelisz sobie samobója, dlatego może piszą na wszelki wypadek ;)
Największym problemem było by tu chyba odmierzenie takiej dawki, bo chyba w jednej pigułce jest min 50mg. A o sertralinie w postaci płynnej nie słyszałem.

przez renee.madison 23 lis 2013, 22:00
spiderman napisał(a):
9mg?? niebezpieczne pewnie dlatego, że to za mała dawka i jeśli masz poważny stan to strzelisz sobie samobója, dlatego może piszą na wszelki wypadek ;)
Największym problemem było by tu chyba odmierzenie takiej dawki, bo chyba w jednej pigułce jest min 50mg. A o sertralinie w postaci płynnej nie słyszałem.

czemu chcesz brać sertraline? 9mg to chyba placebo ;)
istnieje sertralina w płynnej postaci (zoloft jest na 100%), ale chyba nie w polsce...
(1ml=20mg, w butelce jest 60ml w szwecji kosztuje coś ok. 160 zł)
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

Sortuj wg