SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

 
Liczba głosów : 317

Re: Asentra (----->Asertin)

przez absinthia 24 cze 2008, 22:24
Dziękuję za odpowiedzi. Mam nadzieję, waga mi się szybko ustabilizuje, choć nadal ubywa jej. Natomiast lek zaczął działać... w zasadzie to już w pierwszych dwuch dniach odczułam poprawę... Może to kwestia pewnej autosugestii, ale po 6 tabletkach czuję, że zaczynam wracać do siebie :)
Ulala spokojnie, skutki uboczne też miną. Ja przez te dni czułam się naprawde fatalnie, a teraz już prawie normalnie... jeszcze troche mnie głowa boli i szybko robię się senna, ale inne mineły. Tobię również szybko przejdą...
"Panie, dlaczego stworzyłeś mnie kobietą,
zamiast zostawić kwiatem jaśminu,
który umiera o świcie i nie wie
co to rozpacz..."
Offline
Posty
13
Dołączył(a)
19 mar 2008, 00:20

Re: Zoloft

przez mermaid 25 cze 2008, 11:35
Biorę Zoloft już trzeci tydzień. Lęki się zmniejszyły, ale nadal bardzo ziewam, zaczęło zatykać mi sie lewe ucho i wieczorem robi mi się blokada w okolicy gardła. Tak jakby coś mnie ściskało. Czy Wy też mieliście takie dolegliwości w trakcie brania Zoloftu?
Pozdrawiam Was serdecznie :-).
Offline
Posty
38
Dołączył(a)
10 mar 2008, 13:30

Re: Asentra (----->Asertin)

przez dora26 26 cze 2008, 16:20
witam

mam dziwny problem, od 15 dni biorę asentre, a od 3 dni straszliwie bolą mnie piersi i jest w nich mleko :cry: w ulotce jest napisane, że może wystąpić jako efekt uboczny mlekotok, to jest straszne!!!.
W związku z tym mam pytanie do wszystkich kobitek, czy któraś z was miała takie zaburzenia organizmu? Czy to przejdzie? Kiedy? Dodam, że nie jestem i nigdy nie byłam w ciąży. Do tego od początku miałam wiele innych dolegliwości związanych z zażywaniem asentry. Nie wiem co robić, mój lekarz jest na urlopie i wraca dopiero za dwa tygodnie, a nie znam innego :( nadzieja w tym, że ktoś coś napisze...

pozdrawiam
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
26 cze 2008, 15:50

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Asentra- PROBLEM

przez laryssa 29 cze 2008, 11:07
witajcie biore asentre jakis rok i jest super jednak ostanio przez 4 dni jej nie brałam i wzielam na 5 dzien i odczówam dzialania niepozdane jak na poczatku brania... ?? to dziwne i przerazajace przeciez nie bralam tylko 4 dni i mam dzialania uboczne czy ktos tak mial ??
Offline
Posty
18
Dołączył(a)
07 mar 2007, 00:15
Lokalizacja
legnica

Re: Asentra- PROBLEM

przez Holek85 29 cze 2008, 14:13
Ja zwariowałem po tym leku...
Offline
Posty
23
Dołączył(a)
10 sty 2007, 17:25
Lokalizacja
Gdańsk

Re: Asentra- PROBLEM

przez laryssa 29 cze 2008, 16:23
co masz na mysli
Offline
Posty
18
Dołączył(a)
07 mar 2007, 00:15
Lokalizacja
legnica

Re: Asentra- PROBLEM

przez Holek85 29 cze 2008, 17:14
Bardzo pogorszyl moj stan. Nie spalem przez tydzien dostalem strasznych napadow paniki, natretnych mysli, mdlalem ze strachu.. Spedzilem w szpitalu psychiatrycznym 2 miesiace. Ogolnie mialem ponad rok w plecy az wrocilem do stanu poprzedniego.. Bardzo mozliwe ze bylem uczulony na jakis skladnik bo w sumie kazdy lek dziala inaczej na kazdego. No coz psychotropy to nie cukierki..
Offline
Posty
23
Dołączył(a)
10 sty 2007, 17:25
Lokalizacja
Gdańsk

Re: Asentra- PROBLEM

przez macki_11 29 cze 2008, 17:42
:roll:
Offline
Posty
6
Dołączył(a)
20 lut 2008, 19:56
Lokalizacja
torun

Dziwnie się czuje po Zoloftcie :/

Avatar użytkownika
przez Mandragorka 29 cze 2008, 18:59
Hej ! Byłam we wtorek u psychologa bo mam depresje i nie potrafie sobie z nią poradzic a ostatnio nawet mam kłopot żeby wyjść z domu sama, więc zdecydowałam się na leczenie farmakologiczne ale teraz żałuje :/
Od 5 dni biore Zoloft 50 mg wiem że to bardzo krótko ale juz czuje negatywne skutki tzn jeszcze bardziej boje się wyjsc z domu a jak już wyjde np. z psem to mam dziwne wrarzenie jakbym nie stąpała po ziemi , trudno to opisac ale czuje sie strasznie niepewnie . Cały czas chce mi sie płakać i mam potwornego doła . Jedynym plusem jest to że nie chce mi sie spac bo wczesniej przesypiałam prawie cały dzień . Doradzcie prosze ! co mam zrobic , może jednak odstawic leki i isc na psychoterapie poprostu . Za dwa tygodnie mam obrone pracy licencjackiej a po tych tabletkach naprawde jest słabo i to bardzo ...

Jesli bym chciała je teraz odstawić ( brałam 5 dni ) to musze schodzic z dawki żeby nie było skutków odstawiennych ??? bo tego tez sie boje , ogólnie to mam problem z braniem jakichkolwiek leków .

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Offline
Posty
45
Dołączył(a)
13 lis 2006, 23:32
Lokalizacja
Gdańsk

Re: Dziwnie się czuje po Zoloftcie :/

przez celineczka3 29 cze 2008, 19:08
Mialam to samo po tym leku, ale nie che Ci niczego sugerowac, wydaje mi sie ze o takich rzeczach powinien decydowac Twoj lekarz, co nie zmienia faktu ze ja po 5 dawkach odstawilam ten lek od razu. Wiem tylko ze jesli podczas brania SSRI do ktorych zalicza sie zoloft, pojawia sie jeszcze silniejsze objawy depresji czy mysli samobojcze w pierwszych dniach leczenia, to trzeba te leki odstawic i skonsultowac sie z lekarzem. Powodzenia:):):)
celineczka3
Offline

Re: Asentra- PROBLEM

Avatar użytkownika
przez mefiboszet 29 cze 2008, 20:13
Normalna rzecz, że po 4 dniach przerwy masz objawy uboczne jak na początku brania. Też tak miałem.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg
Avatar użytkownika
Offline
Posty
272
Dołączył(a)
03 mar 2008, 20:38

Re: Dziwnie się czuje po Zoloftcie :/

Avatar użytkownika
przez adam_s 29 cze 2008, 20:31
Jeśli chodzi o Zoloft, jest to chyba najgorszy z możliwych leków. Mnie osobiście nic nie pomógł, miałem mnóstwo objawów ubocznych. Wiadomo że po 5 dniach nie będą widoczne żadne skutki więc może jeszcze trochę poczekaj, a nuż pomoże? Jeśli chodzi o odstawianie, to ja zrezygnowałem z dnia na dzień , bez żadnego zmniejszania dawki. I czuję się lepiej bez leku no i nie mam tej świadomości że coś mnie wspomaga ( ale to już inna sprawa ). Ja bym na Twoim miejscu jeszcze zaczekał a jaknie pomoże to wywal to w pieruny, jak zrobiło wiele osób, które się nim leczyły.
Pozdrawiam
GG: 5988000
Avatar użytkownika
Offline
Posty
852
Dołączył(a)
01 kwi 2008, 22:01
Lokalizacja
Górny Śląsk

Re: Dziwnie się czuje po Zoloftcie :/

przez Holek85 30 cze 2008, 01:50
Ten lek bardzo pogorszyl moj stan. Nie spalem przez tydzien dostalem strasznych napadow paniki, natretnych mysli, mdlalem ze strachu.. Spedzilem w szpitalu psychiatrycznym 2 miesiace. Ogolnie mialem ponad rok w plecy az wrocilem do stanu poprzedniego.. Bardzo mozliwe ze bylem uczulony na jakis skladnik bo w sumie kazdy lek dziala inaczej na kazdego. No coz psychotropy to nie cukierki..
Offline
Posty
23
Dołączył(a)
10 sty 2007, 17:25
Lokalizacja
Gdańsk

Re: Asentra- PROBLEM

Avatar użytkownika
przez mariogangsta 30 cze 2008, 13:06
Holek85
Ja też miałem takie jazdy po tym leku,że po kilku dniach odstawiłem bo myślałem ,że zwariuję.PObudzenie jak po jakiejś amfie i kilka nieprzespanych nocy pod rząd(takie objawy miałem jeszcze przez 2 dni po odstawieniu , w sumie to brałem go może ze 4 dni-niepamiętam dokładnie) :(
Avatar użytkownika
Offline
Posty
131
Dołączył(a)
29 maja 2008, 09:15
Lokalizacja
Kraków

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: achino2017, Baidu [Spider], NoMoreDepression i 36 gości

Przeskocz do