SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez marinka-21 20 lis 2013, 15:02
cheval napisał(a):Marinka-21 pisałam tutaj jakiś czas temu właśnie z takim samym zapytaniem jak Ty- czy zmienić fluoksetynę na sertralinę. Fluo jem już jakieś 5tyg. chyba (też 20mg na dzień) i na początku też miałam mieszane uczucia- kilka razy wpadałam w dużą panikę, czasami miałam kiepski humor (w ogóle na mnie ten lek nie działał jak "pigułka szczęścia"). Ale postanowiłam jeszcze poczekać, a nuż coś się zdarzy. Co prawda Fluoksetyna nie eliminuje do końca lęków (a właściwie to zastanawiam się czy taki lek w ogóle istnieje), ale u siebie zauważyłam, że stałam się odważniejsza. Czyli potrafię pokonać swoje lęki i fobie i zrobić coś wbrew temu, co mi głowa
podpowiada. Rodzina twierdzi, że jestem szczęśliwsza, ale wydaję mi się, że to jednak zasługa moich działań w :bezradny: :bezradny: walce z nerwicą :) Czytałam tutaj też, że fluo nie działa na lęki, ale prawda jest taka, że to my :bezradny: sami musimy z tym walczyć, bo żaden lek nas nie wyleczy- co najwyżej może uspokoić trochę. Decyzja należy do Ciebie co zrobić, ja na razie zostaję z fluoksetyną, bo jakieś efekty są. Może za jakiś czas zmienię na sertralinę, bo to proponowały mi 2 lekarki, ale na razie jakoś daję radę. No i sporadycznie, na uspokojenie mam Afobam, ale z tym ostrożnie, bo uzależnia właśnie.

Mam zmieniony lek na sertraline pierwsze dwa dni mam zazywac polowke z 25mg a pozniej 10 dni 25mg kurcze troche sie boje bo przechodze z dnia na dzien z fluoksetyny na sertraline ,zdanie lekarki odzywiscie to samo ze lki podobnie dzialaja , a jesli chodzi o spamilan to nie dostalam bo nie ma takiej potrzeby i znowu to samo

przez cheval 20 lis 2013, 15:14
Są podobne to fakt, ale wydaję mi się, że sertralina jest chyba mocniejsza. Będzie dobrze, ja też zawsze boję się skutków ubocznych, dlatego zmieniać leki wolę wtedy, kiedy nie muszę gdzieś wychodzić. Daj koniecznie znać jak się czujesz i oczywiście po miesiącu czekam na raport czy jest lepiej niż na fluoksetynie :D
There's an old voice in my head that's holding me back

przez Lord Kapucyn 20 lis 2013, 15:17
Zależy co rozumieć przez "moc". Jeżeli siłę blokowania wych. zwrot. 5-HT to masz rację- tylko wydaje Ci się- bo paroksetyna jest silniejszym SRI.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 20 lis 2013, 15:23
Dark Passenger, to jak to jest, ze Paro mi nie pomogło wcale tylko Sertra skoro Paro jest mocniejsze? :shock:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Lord Kapucyn 20 lis 2013, 15:27
Bo te leki oprócz parametru określającego siłę inhibicji wychwytu zwrotnego różnią się jeszcze milionem innych rzeczy- w tym selektywnością w odniesieniu do transportera serotoniny, wchłanianiem, osiąganym stężeniem terapeutycznym, profilem terapeutycznym(np. umiarkowany, przeciwlękowy, aktywizacyjny itp.), różnymi dodatkami(jak to, że fluoksetyna jest antagonistą 5-HT2c, a fluwoksamina wpływa na receptory sigma), wpływem na poszczególne enzymy wątrobowe itd.

A Wy byście chcieli, żeby 2+2=4. Strasznie redukcjonistyczne myślenie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez marinka-21 20 lis 2013, 15:43
Dark Passenger napisał(a):Bo te leki oprócz parametru określającego siłę inhibicji wychwytu zwrotnego różnią się jeszcze milionem innych rzeczy- w tym selektywnością w odniesieniu do transportera serotoniny, wchłanianiem, osiąganym stężeniem terapeutycznym, profilem terapeutycznym(np. umiarkowany, przeciwlękowy, aktywizacyjny itp.), różnymi dodatkami(jak to, że fluoksetyna jest antagonistą 5-HT2c, a fluwoksamina wpływa na receptory sigma), wpływem na poszczególne enzymy wątrobowe itd.

A Wy byście chcieli, żeby 2+2=4. Strasznie redukcjonistyczne myślenie.

Ja bym chciala zebym mogla normalnie funkcjonowac ,dzisiaj np na fluoksetynie mialam takie ataki leku ,ktore ostatnio mialam 8lat temu,zadko kiedy mialam skutki uboczne od leku a teraz tak nagle mam i to w dodatku na leku ,to cos chyba jest nie tak w dodatku dziwi mnie to ze przy fluoksetynie moje libido jest bardzo dobre ale to tylko z jego efektu terapeutycznego :D

przez rinakata 20 lis 2013, 17:42
a czy ktos sie orientuje coś na temat zbyt wysokiego hormonu dhea SO4 i testosteronu??? Czy to może być przyczyną nerwicy i depresji ???? zaburzenia pracy nadnercza.......??????????
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez khaleesi 20 lis 2013, 17:50
rinakata, czytałam, ze nerwicowcy natręctw mają nadaktywny jakiś płat czołowy w mózgu
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez rinakata 20 lis 2013, 19:15
khaleesi, hmmm ale akurat te hormony produkowane są bodajże właśnie w nerkach i wątrobie albo się myle.... ???

-- 20 lis 2013, 19:18 --

ps. zastanawiam sie czy jest jakas roznica bo gdy mialam zwiekszyc dawke z 75 na 100 mg sert.to brałam dwie tabletki po 50 mg a teraz kupilam nowa paczke to od razu jedna o wartosci 100 mg sert. To chyba nie jest zadna roznica prawda ???? to juz ktorys dzien gdy jestem na 100. Zauwazylam ze zapominam brac lek o porannej porze i biore zawsze roznie o 10 o 16 o 14. To moze szkodzic ? nie wiem co nadal robic czy byc na tej setce czy zmienic lek. Mam dziwne mysli znowu wkrecam sobie ze mam schizofrenie....... :/

-- 20 lis 2013, 19:20 --

niby jest ok ale sa momety kiedy łapię się na głupim mysleniu, ze zrobie coś głupiego, że zrobię głupią minę, zacznę się wykrzywiać a nigdy tego nie robie.........jakie to cholerstwo~!!!!!!!

przez swistak2112 20 lis 2013, 19:24
rinakata napisał(a):a czy ktos sie orientuje coś na temat zbyt wysokiego hormonu dhea SO4 i testosteronu??? Czy to może być przyczyną nerwicy i depresji ???? zaburzenia pracy nadnercza.......??????????

Niedobory DHEA i testosteronu mogą powodować depresje i apatię, spadek motoryki. Leki stosowane w nowotworach np. prostaty, które blokują wydzielanie DHEA a zwł. testosteronu mają działąnie depresjonotwórcze (np. analogi GNRH, finasteryd, flutamid, cyproteron).
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez rinakata 20 lis 2013, 19:29
swistak2112, mówisz o obniżonych wartościach tych hormonów. Ja mam dużo ponad normę :( ...

przez miko84 20 lis 2013, 19:40
DHEA będzie wysoka w depresji z nadaktywnością osi HPA a co za tym idzie nadnerczy. Wtedy będziemy mieli wysokie DHEA i kortyzol bo obydwa są produkowane w nadnerczach.
miko84

przez rinakata 20 lis 2013, 19:44
miko84 napisał(a):DHEA będzie wysoka w depresji z nadaktywnością osi HPA a co za tym idzie nadnerczy. Wtedy będziemy mieli wysokie DHEA i kortyzol bo obydwa są produkowane w nadnerczach.

Nadaktywnością osi HPA - czyli co to dokładnie ?????

-- 20 lis 2013, 19:51 --

a więc gdzie znajdują się dokładnie nadnercza ???bo już od tego czytania się gubię

przez marinka-21 20 lis 2013, 20:31
Tak sobie mysle ze chyba raczej dobrze arobilam zmieniajac na sertraline 'bo przy fluoksetynie libido nie jest za dobre a ja mialam bardzo dobre ,moze zeczywiscie nie dzilala fluoksetyna tak jak powinna?jak myslicie?

Sortuj wg