SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez MalaMi1001 19 lis 2013, 13:21
Dark Passenger napisał(a):No na pewno każe Ci odczekać przy zmiane z fluo(okres półtrwania 4-6 dni, norfluoksetyna 4-16 dni)- pewnie z 2 tygodnie przerwy.

Hę? Ja brałam fluoksetynę przez jakiś czas razem z escitalopramem i żyję. Nie robiłam też żadnej przerwy między fluo a sertraliną. A odstawienie fluo poczułam bardzo wyraźnie, ponieważ przestałam się na wszystko vkoorwiać.

przez marinka-21 19 lis 2013, 13:33
MalaMi1001 napisał(a):
Dark Passenger napisał(a):No na pewno każe Ci odczekać przy zmiane z fluo(okres półtrwania 4-6 dni, norfluoksetyna 4-16 dni)- pewnie z 2 tygodnie przerwy.

Hę? Ja brałam fluoksetynę przez jakiś czas razem z escitalopramem i żyję. Nie robiłam też żadnej przerwy między fluo a sertraliną. A odstawienie fluo poczułam bardzo wyraźnie, ponieważ przestałam się na wszystko vkoorwiać.

A znasz jakies leki przeciwlekowe ktore nie sa kardiotoksyczne i dzialaja na agrofobie rownierz

przez Lord Kapucyn 19 lis 2013, 13:35
MalaMi1001, A kto powiedział, że od tego umrzesz? Co najwyżej(a to i tak trzeba mieć wybitnego pecha) możesz się nabawić ZS- a on nie zawsze jest śmiertelny. Mi lekarz proforma kazał pomiędzy przejściem z fluoksetyny na escitalopram zrobić 2 tygodniową przerwę. Przy przechodzeniu SSRI->SSRI ma to drugorzędne znaczenie, przy przechodzeniu SSRI->IMAO(głównie te I i II generacji)- ma duże znaczenie. Poza tym odstawienia fluoksetyny nigdy nie odczuwa się wyraźnie, dzięki jej długiemu okresowi biologicznego półtrwania- po odstawieniu stężenie tego leku jeszcze długo utrzymuje się w surowicy krwi. Dlatego jest to według badań jedyny SSRI, który w ogóle nie powoduje zespołu abstynencyjnego. Po odstawieniu fluoksetyny trzeba zrobić tzw. wash out period- tak mówi twarda teoria. A czy tego przestrzegacie to nie moja sprawa. :P

Ja miałem 2 podejścia do fluo(w obu przypadkach brałem parę miesięcy odpowiednio 20mg i 40-60mg) i w zasadzie jedynym działaniem niepożądanym było nienormalne ziewanie. Co do pozytywnych efektów- no niby nastrój się ładnie poprawił(szczególnie w mixie z kwetiapiną), ale żadnych rewolucyjnych zmian nie było. Równie dobrze mógłbym jeść mentosy albo tic-tac'i- ze słynnym "Prozaciem" aka pigułką szczęścia niewiele to ma wspólnego. Ale mam sentyment do tego leku.

-- 19 lis 2013, 13:39 --

marinka-21 napisał(a):
MalaMi1001 napisał(a):

A znasz jakies leki przeciwlekowe ktore nie sa kardiotoksyczne i dzialaja na agrofobie rownierz

Z SSRI-paroksetyna, sertralina; moklobemid; buspiron; chlorprotiksen; hydroksyzyna; doraźnie benzo.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marinka-21 19 lis 2013, 14:01
Myslalam ze leki z nowej generacjii to citalopram,escitalopram,paroksetyna ,fluoksetyna,innych lekow nie bralam bo sie boje a fluoksetyna ma dzialac przeciwlekowo w dawce 20mg teraz mam zazywac 20mg a co drugi dzien 40mg ale ja kompletnie nie czuje zadnej nawet iskierki poprawy

przez Lord Kapucyn 19 lis 2013, 14:05
Tam dalej wstawiłem średnik- te dalsze leki nie są z grupy SSRI. Z SSRI są: fluoksetyna, citalopram, escitalopram, fluwoksamina, sertralina, paroksetyna(te dwa ostatnie mają ładny profil przeciwlękowy). Moklobemid jest inhibitorem MAO III generacji- skuteczność porównywalna do SSRI, mało działań niepożądanych. Buspiron jest agonistą 5-HT1a, może wzmocnić przeciwlękowe działanie SSRI. Chlorprtoiksen jest słabym neuroleptykiem/anksjolitykiem stosowanym w nerwicach/zab. lękowych- ładnie uspokaja, nie zamula(choć pewnie koleżanka MalaMi1001 się nie zgodzi, bo po małej dawce miała zgon :P ), hydroksyzyna to silny odwrotny agonista rec. H1- uspokaja, benzodiazepiny- działają przeciwlękowo, uspokajająco, ale stosować krótko, bo uzależniają.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez MalaMi1001 19 lis 2013, 14:16
Dark Passenger napisał(a):Chlorprtoiksen jest słabym neuroleptykiem/anksjolitykiem stosowanym w nerwicach/zab. lękowych- ładnie uspokaja, nie zamula(choć pewnie koleżanka MalaMi1001 się nie zgodzi, bo po małej dawce miała zgon :P )
No masz rację, nie zgodzę się :P Zgon, jak zgon, ale dzień po to była prawdziwa senna przygoda :P

przez marinka-21 19 lis 2013, 14:26
Tak sobie mysle to moze do tej fluoksetyny ten buspiron. Dolaczy byle to nie bedzie jakies kardiotoksyczne a tych MAO tak sie boje

przez MalaMi1001 19 lis 2013, 14:48
marinka-21 napisał(a):Tak sobie mysle to moze do tej fluoksetyny ten buspiron. Dolaczy byle to nie bedzie jakies kardiotoksyczne a tych MAO tak sie boje
Ha! Widzisz Dark, widzisz, nie tylko ja jestem taka panikara :P IMAO mogłabyś się bać gdybyśmy Ci proponowali nieselektywne nieodwracalne, ale np. moklobemid jest i selektywny i odwracalny, nie musisz nawet stosować specjalnej diety, bo nie powoduje on zagrożeń z związku z zawartą w jedzeniu tyraminą. Ja nawet przez 2 dni łączyłam moklobemid i fluoksetynę, czyli robiłam coś czego się robić kategorycznie nie powinno i żyję, ale czułam się tak choojovo, że razem z lekami zmieniłam psychiatrę ;)

przez marinka-21 19 lis 2013, 15:00
Jak to jest u Was sami lekarzowi podpowiadacie jakies leki ,bo ja malo jestem obeznana w lekach i tak jak od osmiu lat lekarka mi zapisywala tak zazywalam i pomimo tego ze nie zawsze byla jakas taka mocna poprawa to walczylam z tymi objawami i nie wiedzac np ze poloczenie z SSR1 z innym lekiem moze pomoc mi w walce z nerwica,fobia spoleczna i ze moze byloby odrobine lzej

przez spiderman 19 lis 2013, 19:42
marinka-21 napisał(a):Jak to jest u Was sami lekarzowi podpowiadacie jakies leki ,bo ja malo jestem obeznana w lekach i tak jak od osmiu lat lekarka mi zapisywala tak zazywalam i pomimo tego ze nie zawsze byla jakas taka mocna poprawa to walczylam z tymi objawami i nie wiedzac np ze poloczenie z SSR1 z innym lekiem moze pomoc mi w walce z nerwica,fobia spoleczna i ze moze byloby odrobine lzej

"sami podpowiadacie...." wtf?? ja współczuje osobom, które tak robią, bo to średnio świadczy o ich lekarzach, że przepisują lek na życzenie pacjenta.

przez magnolia84 19 lis 2013, 19:44
spiderman napisał(a): "sami podpowiadacie...." wtf?? ja współczuje osobom, które tak robią, bo to średnio świadczy o ich lekarzach, że przepisują lek na życzenie pacjenta.

:brawo:
magnolia84

przez MalaMi1001 19 lis 2013, 19:54
spiderman napisał(a):"sami podpowiadacie...." wtf?? ja współczuje osobom, które tak robią, bo to średnio świadczy o ich lekarzach, że przepisują lek na życzenie pacjenta.
Serio? Wybacz, ale jeśli doktorek upiera się na jakiś lek, albo na grupę leków KTÓRA MI NIE POMAGA to sugeruję lek z innej grupy. Oni tego nie biorą, nie wiedzą jak się człowiek kiepsko czuje na fatalnie dobranym leku. Jeśli lubisz się męczyć, nie ma sprawy, łykaj co każe doktorek. Ja pewnego razu weszłam do gabinetu z karteczką, na której było napisane "Edronax" i powiedziałam, że to chce, bo czytałam, że pobudza a wszystkie SSRI mnie mulą. Poczytał i wypisał. Gdyby nie moja interwencja nadal męczyłabym się z sennością i zamuleniem powodowanym przez każdy SSRI jaki brałam. A tak biorę Edronax razem z sertraliną i jestem w stanie normalnie funkcjonować. Więc nie traktuj nas jak ćpunów, bo każdy stara się sobie pomóc szukając odpowiedniego leku, skoro lekarze tego nie potrafią.

przez marinka-21 19 lis 2013, 20:21
MalaMi1001 napisał(a):
spiderman napisał(a):"sami podpowiadacie...." wtf?? ja współczuje osobom, które tak robią, bo to średnio świadczy o ich lekarzach, że przepisują lek na życzenie pacjenta.
Serio? Wybacz, ale jeśli doktorek upiera się na jakiś lek, albo na grupę leków KTÓRA MI NIE POMAGA to sugeruję lek z innej grupy. Oni tego nie biorą, nie wiedzą jak się człowiek kiepsko czuje na fatalnie dobranym leku. Jeśli lubisz się męczyć, nie ma sprawy, łykaj co każe doktorek. Ja pewnego razu weszłam do gabinetu z karteczką, na której było napisane "Edronax" i powiedziałam, że to chce, bo czytałam, że pobudza a wszystkie SSRI mnie mulą. Poczytał i wypisał. Gdyby nie moja interwencja nadal męczyłabym się z sennością i zamuleniem powodowanym przez każdy SSRI jaki brałam. A tak biorę Edronax razem z sertraliną i jestem w stanie normalnie funkcjonować. Więc nie traktuj nas jak ćpunów, bo każdy stara się sobie pomóc szukając odpowiedniego leku, skoro lekarze tego nie potrafią.

Zgadzam sie z Toba w 100% przecierz jesli lekarz chce mi przepisac cos co mysle ze mogloby byc za silne jeszcze dla mnie bo sama wiem przecierz jakie objawy mam i czy wole sprobowac np.na poczatek cos slabszego to moja lekarka zawsze to dokladnie analizuje

przez MalaMi1001 19 lis 2013, 20:32
marinka-21 napisał(a):Zgadzam sie z Toba w 100% przecierz jesli lekarz chce mi przepisac cos co mysle ze mogloby byc za silne jeszcze dla mnie bo sama wiem przecierz jakie objawy mam i czy wole sprobowac np.na poczatek cos slabszego to moja lekarka zawsze to dokladnie analizuje
No dokładnie, bo na tym to przecież polega, że pacjent musi współpracować ze swoim lekarzem i odwrotnie. Gabinet lekarski to nie musztra, że pacjent musi przyjmować rozkazy i pod żadnym pozorem nie sugerować nic lekarzowi, żeby przypadkiem nie urazić jego dumy. To moje zdrowie, to ja się truję tymi pigułami i jeśli nie ma efektów szukam innych rozwiązań, które nie zawsze muszą sie pokrywać ze schematem leczenia na siłę realizowanym u każdego pacjenta z podobną dolegliwością.

Sortuj wg