SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez miko84 19 lis 2013, 08:35
MalaMi1001 nie napalam się bo to co oferuje ten lek można osiągnąć dziś zastosowaniem dwóch, więc chodzi tylko o kwestie przyjmowania mniejszej ilości leków. (no i być może z czasem jak patent wygaśnie także kosztów).
miko84

przez MalaMi1001 19 lis 2013, 09:05
miko84 zanim wygaśnie patent może się okazać, że nie będziemy już potrzebować leków ;) A przynajmniej mam taką nadzieję, że życie nie zmusi mnie do przyjmowania chemicznych nowinek. Zawsze jeszcze można po ciuchu liczyć na to, że w naszym kraju zacznie się dziać tak, że nowe, drogie leki będą refundowane ;) Ale prędzej mój dziadek zmartwychwstanie niż NFZ zafunduje nam drogi lek :twisted:

przez marinka-21 19 lis 2013, 09:29
Powiedzcie mi co sadzicie o takiej sytuacji ,bralam fluoksetyne 4tyg pozniej mialam laparoskopie i odstawilam lek na dwa i pol tygodnia po tym czasie nie brania wrocilam do leku i bralam go przez pierszy miesiac 20mg co drugi dzien a teraz juz prawie czwarty tydzien jak biore systematycznie 20 mg dzennie i jakos dziwnie zaczelam sie czuc niestabilnosc ,ataki leku itd.Prosilam lekarke o zmiane leku na sertraline ale ona twierdzi ze te leki podobnie dzilaja i mam jeszcze czekac na efekt leczenia.Zaznacze iz jestem osoba ktorej leki zazwyczaj dzialaly bardzo szybko i nie mialam na poczatku nigdy jakis silnych dzialan ubocznych,fluoksetyne bralam osem lat temu i wtedy jakos tam dzialala

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 19 lis 2013, 09:49
Ja miałam dokładnie tak samo na fluoksetynie. Wahania nastroju, potworna senność, często rozdrażnienie. Po 2 miesiącach zamieniłam właśnie na sertralinę, bo dłuższe czekanie na fluo nie miało sensu. Możesz poczekać, może się ustabilizuje. A z tego co wiem sertra jest silniejsza od fluo, ale mogę się mylić.

przez miko84 19 lis 2013, 09:58
MalaMi1001 to tylko jak Piecha z pisu będzie ministrem zdrowia.

Sertra silniej działa na serotoninę do fluoksetyny i ma dodatkowe działanie dopaminowe. Zaletą fluoksetyny jest dodatkowe działanie antagonizujące 5-HT2c.
miko84

przez marinka-21 19 lis 2013, 11:17
Najbardziej mnie zastanawia fakt ze rownoczesnie wziecie kolejnej dawki,powoduje silniejsze objawy a nigdy tak nie mialam przy leku!myslicie ze sertralina jest lepsza na leki od fluoksetyny ?

przez ladywind 19 lis 2013, 11:23
marinka-21, niekoniecznie lepsza. Musisz sama wypróbować, ponieważ każdy lek bedzie działał odminnie na osobę, mimo tej samej choroby. Nie ma leków lepszych czy gorszych. Różnią się poprostu mechanizmem działania.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Lord Kapucyn 19 lis 2013, 12:01
marinka-21,
Czyli brałaś 4 tygodnie 20mg fluo, potem nie brałaś 2,5 tygodnia nic, potem brałaś przez miesiąc co drugi dzień 20mg, a teraz bierzesz codziennie 20mg fluo. No cóż, jest tylko jedno wyjaśnienie- jesteś nieodpowiedzialną pacjentką. Żeby jakikolwiek lek zadziałał musi osiągnąć stabilny zakres pomiędzy minimalnym, a maksymalnym stężeniem terapeutycznym w krwi/surowicy. Poza tym w przypadku SSRI musi jeszcze dojść do zmian na poziomie receptorowym(wpisz w google "why ssri take long to work"). A przez to, że bierzesz leki w kratkę u Ciebie stężenie leku w surowicy wygląda zapewne jak sinusoida odzwierciedlająca nastrój kobiety w czasie pms. Ani Ci to nie pomoże- a dodatkowo to strata pieniędzy i czasu lekarza. W przypadku fluo ma to mniejsze znaczenie, bo fluo ma nietypowy(długi) half-life, ale dopiero przy chronicznym zażywaniu- i wtedy niektórzy zalecają jak ktoś zbyt mocno odczuwa działanie leku to faktycznie można pobrać co drugi dzień. Ale jednak wciąż ma to znaczenie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez marinka-21 19 lis 2013, 12:09
Zawsze bralam systematycznie leki tylko z powodu zabiegu musialam odstawic a pozniej poniewaz dobrze sie czulam bralam przez miesiac 20 mg co drugi dzien .Wydaje mi sie ze fluoksetyna ma dlugi okres poltrwania to nie powinno byc az tak zle a w pelnej dawce jestem juz 4tyg ,nie wiem co robic?

przez Lord Kapucyn 19 lis 2013, 12:13
To za krótko- poczekaj do 6-8 tygodni. Poza tym nie zawsze jest tak, że lek brany niegdyś który działał dobrze za drugim razem zadziała tak samo. Odpowiedź kliniczna może osłabnąć albo zaniknąć z czasem.

Moderator/ R2 - D2

przez marinka-21 19 lis 2013, 12:34
Nie wiem wszystkie SSR1 mam wyprobowane ,tylko sertraline jeszcze nie bralam,moja lekarka twierdzi ze to ta sama substancja nie wiem. co robic mam male dziecko i musze jakos funkcjonowac ,boje sie takze tego ze kaze mi odczekac troche czasu przy zmianie na sertraline

przez Lord Kapucyn 19 lis 2013, 12:38
No na pewno każe Ci odczekać przy zmiane z fluo(okres półtrwania 4-6 dni, norfluoksetyna 4-16 dni)- pewnie z 2 tygodnie przerwy.

Moderator/ R2 - D2

przez marinka-21 19 lis 2013, 13:00
No to mnie pocieszyles przy innych lekach z tej grupy robila mi przerwy jeden dzien dwa ,dziwne se po xanaxie 0,5 czuje sie lepiej ale nie chce tego zazywac boje sie uzaleznienia ,8 lat lecze sie u jednej lekarki zadnych problemow z lekami nie bylo ale zalamuje mnie pani doktor jak mowi to ten sam lek nic sie nie zmieni dopoki nie zmienisz myslenia a ja staram sie myslec pozytywnie tylko te objawy nie pozwalaja mi normalnie funkcjonoac

przez Lord Kapucyn 19 lis 2013, 13:03
Inne leki z tej grupy mają half-life na pułapie 1-1,5 dnia- więc można od razu przeskoczyć na inny lek.

Nie wiem czy przejście z fluoksetyny na sertralinę przyniesie jakieś zauważalne benefity. Sertralina jest silniejszym i selektywniejszym SSRI niż fluoksetya(plus dodatkowo ta niewielka blokada wych. zwrt. dopaminy), ale brałaś już tyle SSRI, że może to nie jest po prostu grupa leków dla Ciebie.

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg