SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez MalaMi1001 17 lis 2013, 01:08
evka matko, aż dziwne, że można tak zareagować na esci. Ja brałam przez ok. pół roku i jedyny skutek uboczny był taki, że strasznie mnie mulił. Po sertralinie nie powinnaś tyć. Wiem, że to cecha osobnicza, ale ja np. odkąd biorę ten lek gdyby nie fakt ściskania w żołądku z głodu mogłabym nie jeść w ogóle. Więc głowa do góry :smile:

przez spiderman 17 lis 2013, 02:06
A ja już 4 tygodnie na sertralinie i co ciekawe bez żadnych skutków ubocznych! :D Czy ktoś z Was też tak ma?
Jedyne, co mnie zaczęło zastanawiać, to fakt, że jakby przestało się poprawiać, tzn przestałem odczuwać pozytywne skutki działania leku. Czy to jest czasowe i za jakiś czas znów będzie lepiej? Bo sam nie wiem co o tym myśleć. A było już tak pięknie... :/

przez rinakata 17 lis 2013, 14:01
To dziwne, ja mam wrażenie że ten lek działa jakiś czas, później przestaje - więc zwiększamy dawke. Organizm wtedy się cieszy i jest lepiej.... pozniej znów źle (bo trzeba zwiększyć dawkę) i tak ciąąąle. Ja sobie powiedziałam właśnie że 100 mg jedynie - jeśli znów będzie gorzej lub nie będzie poprawy to wiooo co citronil.

Ale zeby przytyć na escital. ??????? Ja brałam rok citalopram, to niby starsza wersja. Też narzekałam że przytyłam, ale jeśli się je codziennie kebaby lub frytki to nie wolno zwalać tego na działanie leku.
I wiecie co ? Chyba nawet kosztem paru kg wolałabym się czuć psychicznie lepiej. Bo czasem nerwica nie daje żyć. Ja mam dzisiaj dużą imprezę jako goś - 50 ludzi tańce.... nie wiem jak to wytrzymam :/ jeszcze nie brałam serty bo wiem że zaraz po tym mnie muli może wezmę później.
Wczoraj zapomniałam i wzielam dopiero okolo 17. Trzymajcie za mnie kciuki
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez evka 17 lis 2013, 23:20
MalaMi1001 napisał(a):evka matko, aż dziwne, że można tak zareagować na esci. Ja brałam przez ok. pół roku i jedyny skutek uboczny był taki, że strasznie mnie mulił. Po sertralinie nie powinnaś tyć. Wiem, że to cecha osobnicza, ale ja np. odkąd biorę ten lek gdyby nie fakt ściskania w żołądku z głodu mogłabym nie jeść w ogóle. Więc głowa do góry :smile:

W sumie ja po urodzeniu dziecka dostałąm depresji + NN, może to wszystko razem wpłyneło na te 20 kg nadmiaru. Hormony + te leki, nie wiem kurcze. W samej ciążu było super wszyscy mi mówili jak ja super wyglądam, szczupła tylko brzuszek był, urodziłam córkę i dostałam NN a dodatkowo poprzez nn która mnie wykańczała depresji. Zaczełam brac escilatopram 15 mg + pernazinum nie pamietam ile ale po tabletce.

Nigdy nie miałam problemów byłam zawsze szczupła. Waga zawsze była 53-54 kg. Po porodzie 60, czyli nie było źle a teraz jest 80- to jest klęska dla mnie, znajomi głupio dogadują gdy mnie spotkają. Jestem niska 162 cm i wyglądam jak pączek czuje się strasznie z tym.
Chodzę na siłownię od miesiąca i staram się mniej jeśc.. Może to coś da ;)
Sertralin 50 mg

przez MalaMi1001 17 lis 2013, 23:34
evka hmm, statystycznie rzecz biorąc powinnaś z biegu zrzucić te zbędne kilogramy, jeśli były spowodowane przez lek. Inna sprawa to to, że teoretycznie nie powinno Ci chcieć jeść po sertralinie aż tak bardzo. Mnie np. w zupełności wystarczają teraz tylko 3 posiłki dziennie, zmuszam się żeby jeść więcej bo schudłam, a nie lubię być taki kościotrup. W każdym razie jak mam dużo na głowie o jedzeniu przypomina mi ścisk w żołądku charakterystyczny dla głodu. Powinnaś zatem nie przytyć, a wręcz schudnąć. No i siłownia na pewno zrobi swoje, bo ruch podobno korzystanie wpływa na nastrój, więc pozostaje mi tylko Ci zazdrościć mobilizacji i życzyć udanych treningów ;)

przez Reiben 17 lis 2013, 23:37
Zamierzam sprawdzić czy faktycznie od 150 mg działa na dopaminę, byłem za krótko na dawkach 200 i 250mg. Przedwczoraj zacząłem od 200, dziś 250, pewnie znów ktoś napisze czy chcę się naćpać ssri ;]
Reiben

przez Marek1977 17 lis 2013, 23:47
Ja zacząłem brać dziś sertre od 200mg,jutro wchodze na 300mg.
Conscientia est, necesse est

przez MalaMi1001 18 lis 2013, 00:04
Reiben napisał(a):Zamierzam sprawdzić czy faktycznie od 150 mg działa na dopaminę, byłem za krótko na dawkach 200 i 250mg. Przedwczoraj zacząłem od 200, dziś 250, pewnie znów ktoś napisze czy chcę się naćpać ssri ;]

No fazy przedniej po tym ćpaniu mieć nie będziesz, ale co kto lubi :mrgreen:

przez Reiben 18 lis 2013, 00:09
to może chociaż się nie zajebię do gwiazdki
Reiben

przez ladywind 18 lis 2013, 00:22
Marek1977, ulalaa :D
Już nie nadazam za Toba i Twoimi lekami ;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Marek1977 18 lis 2013, 00:31
ladywind ja tez za sobą nie nadążam ;) mój obecny zestaw to sertralina 300mg i Aripiprazol 7,5mg
Conscientia est, necesse est

przez ladywind 18 lis 2013, 00:45
Marek1977, ja narazie testuje mirte w dawce 30mg , może później będzie 45, się zobaczy .
Zatem powodzenia żołnierzu w tym jakże trudnym boju :mrgreen:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Reiben 18 lis 2013, 01:36
Marek1977, daj znać czy akceptowalnie się czujesz na 300, mnie lekko telepie po 250 przez 1h jakieś ~2h po wzięciu, no ale ja ważę marne 72 kg
Reiben

przez ladywind 18 lis 2013, 01:44
Reiben, dorzuc mirte to nadrobisz braki w wadze .

Sortuj wg