SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez khaleesi 12 lis 2013, 17:23
Jakie odpowiedniki Sertralinum bierzecie? Zoloft,Asentre czy inne?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez rinakata 12 lis 2013, 17:31
Ja biorę zotral, ale myślałam czy by nie zmienic na inny odpowienik, czy jednak to wszystko to jest to samo?????

Mam pytanie, otoz biore lek juz 4 miesiace całkiem zadowolona nie jestem, od 3 dni z 75 mg przeszlam na 100 i od tej pory, od wczoraj mam straszne bóle głowy, dzisiaj obudzilam sie z takim bolem ze masakra, wzielam apap i poszlam spac i glowa nadal boli. Zasypiajac mialam dziwne prądy które przechodziły mi przez ręce i usta.......takie dziwne wrazenie czy to jest od tego że biorę 100 i czy przejdzie ?????????ogolnie zastanawiam sie czy przejsc na citronil 20 mg chyba....
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez khaleesi 12 lis 2013, 17:35
rinakata, to Zotral w sprzedaży jest jeszcze?
Mam pytanie masz recepte jakie substancje pomocnicze zawiera? To bardzo ważne.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rinakata 12 lis 2013, 17:47
khaleesi, tak dziwnie napisane jest inne składniki : rdzen tabl. laktoza jednowodna celuloza mikrokrystliczna povidon k30 karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu sterybian, otoczka 50 mg hypromeloza 6 talk glikol popylenowy tytanu dwutlen.E171

Poświęciłam się dla Ciebie czytając ulotkę bez oklarów dałam radę ;p ;)
A czy to jest duża różnica w lekach ? bo tak myślę ze moża mi tak nie pomaga po 4 misiącach bo ten zotral jest jakiś nieudany????ja dostaję receptę na to od psych i płacę około 8 zł

przez khaleesi 12 lis 2013, 17:54
rinakata napisał(a):khaleesi, tak dziwnie napisane jest inne składniki : rdzen tabl. laktoza jednowodna celuloza mikrokrystliczna povidon k30 karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu sterybian, otoczka 50 mg hypromeloza 6 talk glikol popylenowy tytanu dwutlen.E171

Poświęciłam się dla Ciebie czytając ulotkę bez oklarów dałam radę ;p ;)
A czy to jest duża różnica w lekach ? bo tak myślę ze moża mi tak nie pomaga po 4 misiącach bo ten zotral jest jakiś nieudany????ja dostaję receptę na to od psych i płacę około 8 zł

Dzięki wielkie. Po prostu dla mnie bardzo ważne te substancje pomocnicze. Brałam zotral a ulotki nie mam ale dobrze działał na mnie.
Wiesz co substancje pomocnicze mają tutaj wpływ zauważyłam
Mistrz Avatara

przez rinakata 12 lis 2013, 18:01
khaleesi, a jaki najlepszy lek polecisz który jest na sertalinie ???

-- 12 lis 2013, 18:04 --

Jeśli ja biorę ten lek już 4 miesiące i nie działa całkiem dobrze ???? Wychodze z domu normalnie, jest w sumie duża poprawa, nie boję się jeździć autobusem itp. Nie tyje. ALE mam myśli nadal chyba natrętne, ze coś ze mną nie tak, gdy coś robię to łapię się na tym że myślę wciąż że zrobię coś głupiego lub powiem coś nie na miejcu, a nigdy mi sie to nie zdarzyło, ale są te myśli a za tym idą takie że uważam że jeśli leki niedziałają to znaczy że mam coś z głową. I zaczyna się koło chorób psychicznych typu schizofrenia lub chad a lekarze zawsze mi mowili ze nie choruję na żadną z tych chorób, że to nerwy, i mysli ale jeśli biorę leki to chyba powinno się poprawić. Ja juz nie wiem co mam robić, tracę nadzieje :(

przez swistak2112 12 lis 2013, 18:21
rinakata napisał(a):khaleesi, a jaki najlepszy lek polecisz który jest na sertalinie ???

Jeśli ja biorę ten lek już 4 miesiące i nie działa całkiem dobrze ???? ale są te myśli

Z tego co mi wiadomo to odnośnie zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych dawki LPD (niezależnie czy TLPD czy SSRI) są większe niż w przypadkach depresyjnych o umiarkowanym charakterze. Sertralinę można brać do 200 mg, więc może to kwestia za małej dawki??
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez rinakata 12 lis 2013, 18:30
swistak2112, Brałam najpierw 50 było ok - znów źle po czasie wiec przeszlam na 75 i było jakoś ale znow po czasie zrobiło się mega strasznie że pare dni temu musialam sie ratowac sedamem 3 mg bo myślalam że przy ludziach oszaleje. napisalam do lekarza i kazal zwiekszyc dawkę do 100 dzis 3 dzien i umieram z bolu glowy i zastanawiam sie czy w ogole ten lek mi calkiem pomoze???????kiedys bralam cital a mialam podobne objawy i szybko mi przeszło po nim juz po 2 miesiacach nie meczyly mnie takie mysli.
moze wiec warto wrocic do tego leku????

przez swistak2112 12 lis 2013, 19:34
rinakata napisał(a):swistak2112, Brałam najpierw 50 było ok - znów źle po czasie wiec przeszlam na 75 i było jakoś ale znow po czasie zrobiło się mega strasznie że pare dni temu musialam sie ratowac sedamem 3 mg bo myślalam że przy ludziach oszaleje. napisalam do lekarza i kazal zwiekszyc dawkę do 100 dzis 3 dzien i umieram z bolu glowy i zastanawiam sie czy w ogole ten lek mi calkiem pomoze???????kiedys bralam cital a mialam podobne objawy i szybko mi przeszło po nim juz po 2 miesiacach nie meczyly mnie takie mysli.
moze wiec warto wrocic do tego leku????

W tego typu chorobach niestety nie ma jawnego badania typu morfologia, rezonas- leczenie opiera sie na profilach, które statystycznie powinny pomóc. A czy pomogą czy nie- to kwestia jak organizm zareaguje na konkretny lek. Ja dostałem kiedyś jako normotymik topiramat- nie mogłem go brać z uwagi na totalne bóle głowy. Tymczasem w zaleceniach jednym z zastosowań są właśnie bóle głowy i migreny. Więc ten lek mi nie podpasował. Znowuż po gabapentynie czuję się extra, żadnych działań ubocznych.
Dawka sertraliny to 50-200 mg, więc bez problemu można zwiększyć- chyba, że pojawią się objawy uboczne niemożliwe do zaakceptowania.
Uwaga, sertralina nie pomoże w myślach o charakterze wytwórczym- wtedy potrzebne są neuroleptyki.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez khaleesi 12 lis 2013, 19:42
rinakata, oryginalny jest najlepszy Zoloft ;)
Mistrz Avatara

przez rinakata 13 lis 2013, 14:43
Neuroleptyki - przeciez to leki dla schizofreników chyba prawda????:/:(

-- 13 lis 2013, 14:46 --

Ja chyba aż takich leków nie potrzebuję, bo psychoz nie mam, ale mysli jakieś dziwne podchodzące pod lęk przed czym ? Przed dniem, przed tym że cos mi się stanie itp. Dwa dni temu wzielam 1,5mg sedamu do tej pory było ok ale dzisiaj znów jakoś dziwnie. Dusze w sobie płacz. Musze się polozyc bo wtedy zasne i nie bede myslec a czulam sie juz tak dobrze wczoraj siedzialam ze znajomymi zaprosilam ich nawet do siebie itp czulam sie wolna od stresu a dzisiaj znów......zastanawia mnie to czy to faktycznie tarczyca albo zaburzenia hormonu dehaes wyniki dopiero za tydzien nie chce brac dzis znow sedamu bo nie chce sie uzaleznic czuje ze bedzie przykry dzien

przez khaleesi 13 lis 2013, 16:44
rinakata, nie wiem nie miałam okazji zażywać więc sie nie wypowiadam na ten temat. ja zażywam samą Sertralinę ale może nie ten odpowiednik co powinnam bo te substancje pomocnicze chyba mi nie służą :? albo sobie wkręciłam
Mistrz Avatara

przez rinakata 13 lis 2013, 19:52
khaleesi, Wiesz, tez tak myśle, ale jeśli lekarz jeszcze bedzie chciał ciagnać mnie na tej setce zotralu to głupio mi chyba będzie zapytać żeby mi dal coś innego ale z tym samym składnikiem.słyszałam ze setaloft też dobry jest. Ale ogolnie to chyba chcialabym citronil w dawce 20 mg brał ktos kiedys ???

przez spiderman 14 lis 2013, 21:36
rinakata, z tego co widzę nikt nie brał ;)

Mam natomiast pytanie dotyczące tematu, który był już wcześniej poruszany, ale chciałbym spytać o Wasze indywidualne doświadczenia jeśli chodzi o osłabianie działania sertraliny. Może ktoś coś jadł lub robił, co jego zdaniem osłabiło działanie leku? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Sortuj wg