SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez spiderman 05 lis 2013, 19:44
MalaMi1001, nie mam pojęcia co to za skurcze, ja czegoś takiego nie mam. W zasadzie to w ogóle nie mam żadnych skutków ubocznych a biore już po 100mg :P Hmm to może sprobuj jakieś cukierki zamiast wody, przynajmniej nie będziesz biegać tak często ;)

little_girl, sama sobie odstawiłaś bez wiedzy lekarza?? Jesli tak to zdecydowanie bym radził wrócić do niej. Ja np też zaczołem zauważać jakby brak działania, no ale przecież to nie jest extasy ani nic w tym stylu, tu potrzeba dużo czasu żeby jakieś efekty terapeutyczne były zauważalne. Tak myślę, a przynajmniej mam taką nadzieję :)

przez MalaMi1001 05 lis 2013, 21:17
spiderman napisał(a):MalaMi1001, nie mam pojęcia co to za skurcze, ja czegoś takiego nie mam. W zasadzie to w ogóle nie mam żadnych skutków ubocznych a biore już po 100mg :P Hmm to może sprobuj jakieś cukierki zamiast wody, przynajmniej nie będziesz biegać tak często ;)

Myślałam o cukierkach, ale do końca leczenia chyba by mi wszystkie zęby wypadły od próchnicy :P

A co do tego jak działają leki. Nie działają już na mnie tak, jak zadziałała pierwszy raz wenlafaksyna. Wtedy efekt był natychmiastowy. No ale jak już raz pozwoliło się rozregulować mózg, więcej się do tego stanu nie powróci.

przez Reiben 05 lis 2013, 21:28
Jestem obecnie na 50 mg i zmniejszenie potliwości jest znaczne, jak dotąd jedyny ssri, który robił ze mnie takiego bałwanka w pełnym słońcu, wprawdzie jeszcze czuję uderzenia gorąca i przy wysiłku fiz. zrobiłbym się pewnie nadto wilgotny ale, że nie ćwiczę to jest akceptowalnie. Pierwszy raz miałem tak wyraźny i jednostkowy skutek uboczny po leku i jak dla mnie dyskwalifikuje to sertralinę definitywnie, zapewne przez to łapałem też przeziębienia- chłodne powietrze przy spoconym ciele. Wszystkie ssri generalnie powodują zwiększone wydzielanie potu? Ktoś wie co jest tego przyczyną?
Reiben

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez spiderman 05 lis 2013, 21:28
MalaMi1001, ciekawi mnie ta wenlafaksyna bo zastosowanie z tego co wyczytałem jest prawie identyczne jak dla sertraliny. Zażywasz wszystko zgodnie z tym co Ci lekarz przepisał?

przez MalaMi1001 05 lis 2013, 22:01
Reiben napisał(a):Jestem obecnie na 50 mg i zmniejszenie potliwości jest znaczne, jak dotąd jedyny ssri, który robił ze mnie takiego bałwanka w pełnym słońcu, wprawdzie jeszcze czuję uderzenia gorąca i przy wysiłku fiz. zrobiłbym się pewnie nadto wilgotny ale, że nie ćwiczę to jest akceptowalnie. Pierwszy raz miałem tak wyraźny i jednostkowy skutek uboczny po leku i jak dla mnie dyskwalifikuje to sertralinę definitywnie, zapewne przez to łapałem też przeziębienia- chłodne powietrze przy spoconym ciele. Wszystkie ssri generalnie powodują zwiększone wydzielanie potu? Ktoś wie co jest tego przyczyną?

Powiem tak, na początku brania sertraliny po wejściu na drugie piętro byłam cała mokra z łomoczącym sercem. Teraz to przeszło, już się tak nie męczę. Co do innych SSRI to i po wenlafaksynie i po escitalopramie w nocy pociłam się tak, że każdego ranka pościel była do wymiany. Dosłownie co rano pływałam we własnym pocie. W dzień się tak nie pociłam, nawet uprawiając sport. Przeszło po odstawieniu.

spiderman napisał(a):MalaMi1001, ciekawi mnie ta wenlafaksyna bo zastosowanie z tego co wyczytałem jest prawie identyczne jak dla sertraliny. Zażywasz wszystko zgodnie z tym co Ci lekarz przepisał?

No wenlafaksyna tak jak mówię, porobiła mnie konkretnie i zadziałała od razu.

Tak, zażywam tak jak kazał lekarz, codziennie w tej samej dawce już 2 miesiące. Mam okropne wahania nastroju, co mnie zaczyna już bardzo męczyć...

przez rinakata 07 lis 2013, 00:54
Jakoś ponad 2 miesiące na 75 mg sertaliny i co ??? dziwnie. Kiedys bralam citronil 20 mg i juz po takim czasie było lepiej.........zastanawiam sie czy noe poprosić lekarza o ten lek, ale stwierdzil ze jesli podziałał to znaczy ze jest dobry ale musiałam zwiekszyć z 50 do 75 i co dalej ? jest poprawa ale lęki mam nadal i czesto natrętne mysli że zaczne robic dziwne miny albo że przestane oddychac, mam uczucie ucisku w gardle co robic ?????Czekac jeszcze ????
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez spiderman 07 lis 2013, 01:00
MalaMi1001, być może to po prostu siła sugestii, ale..... coś mnie dzisiaj suszyć zaczęło ;P

rinakata, to dlaczego przerzuciłas się z tamtego leku na sertralinę? Z tego co czytam w necie sertralina wydaje się być jednym z najłagodniejszych środków jesli chodzi o skutki uboczne, czego jestem chodzącym przykładem, ale równocześnie dośc długo trzeba czekac na efekty terapeutyczne. Tym niemniej 2 miesiące to już kawałek czasu, dlatego najlepiej jeśli skontaktujesz się z lekarzem i uzgodnicie co robić dalej.

przez rinakata 07 lis 2013, 01:12
spiderman, citronil brałam z dwa lata temu..... teraz mialam nawrót przed sertaliną dał mi escitaslopram 5 mg ale miesiac brałam i nic nie dzialal, jutro bede do niego pisac bo nie wiem na prawde co robic z tego co pamietal przytylam na citronilu ale efekt terapeucztyny byl szybki i dobry, a tu ????czuje niedosyt, ale czy czekać mam.... ????

przez MalaMi1001 07 lis 2013, 09:01
Ja muszę czekać miesiąc do następnej wizyty i ten cały miesiąc będę się jeszcze męczyć ze zmiennymi nastrojami. Mam już tego po dziurki w nosie, ile można czekać?! Jak mnie to wkurwia, że leczę się już 4 miesiące, przetestowałam na sobie tyle chemii i nadal czuje się jak w myślowym kołowrotku! Gdyby to była choroba serca po 4 miesiącach takiego "działania" leków mogłabym już nie żyć! Jak ja bym chciała, żeby ktoś wymyślił jakiś sposób operacyjnego leczenia tych beznadziejnych chorób, bo na koncerny farmaceutyczne z ich pazernością nie ma co liczyć. Po co wyprodukować lek, który zadziała do razu skoro można zmusić pacjenta do kupienia kilku opakowań, "bo może po paru miesiącach zadziała".

przez rinakata 07 lis 2013, 15:24
MalaMi1001, a jak wygląda historia Twojej choroby i co bierzesz od 4 miesięcy??? Mnie też to mega strasznie wkurwia wrecz że męcze się też. Sertalina w dawce 75 mg pomogła mi na depresję- tak czuję ale jeśli chodzi o natrętne myśli to nic a nic i co dalej

przez sniezka74 07 lis 2013, 18:13
Witam

Pilnie potrzebuje porady. Biorę asertin 50 17 dni.. dziś powinien być 18 dzień.. ale miałam bardzo ciężką noc i wylądowałam rano na pogotowiu.. z drżeniem , okropnym niepokojem zawrotami głowy kołataniem serca... generalnie od jakiegoś tygodnia bardzo ze się czuje.. miałam konsultacje psychiatryczną i pytam doktorki czy powinnam nadal brać asertin czy nie.. nie umiała mi odpowiedzieć.. pytam czy może tak być ze dopiero teraz daja mi sie we znaki objawy uboczne tez nie odpowiedziala.. co mam zrobic.. błagam pomożcie nie mam kontaktu do mojej psychiatry prowadzącej.. juz i tak dzis nie wziełam i niewiem co teraz.. brac dalej.. wziąśc pominietą dawke..czy odpuścic bo bedzie jeszcze gorzej. Bardzo proszę o odowiedz

-- 07 lis 2013, 18:15 --

Bardzo prosze poradzcie.. przeczytalam tutaj mnóstwo stron ale nie znalazlam odpowiedzi na moje pytanie.. tak bardzo boje sie jutrzejszego dnia:-(

przez cheval 07 lis 2013, 20:32
A ja mam takie pytanie- czy sertralina faktycznie lepiej pomaga przy nerwicy lękowej niż fluoksetyna? Bo jeden lekarz przepisał mi fluo (którą biorę lekko ponad 3 tygodnie), a drugi stwierdził że nie pomoże mi to przy lękach i fobiach i dał Asentrę. I teraz zastanawiam się co robić... Może Wy macie jakieś rady?
There's an old voice in my head that's holding me back

przez hania33 07 lis 2013, 21:16
cheval, mi znow powiedział , ze paro najlepsze na lęki..nie nadążymy za lekarzami..

-- 07 lis 2013, 21:20 --

sniezka74, Ja biore paroksetyne a skutki uboczne mialam przeszło miesiąc i teraz po zwiększeniu dawki tez mam, lecz najlepiej by było gdybyś poszukała innego lekarza,,,
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez rinakata 07 lis 2013, 21:21
sniezka74, moim zdaniem to reakcja organizmu taki szok........... ale było aż tak źle że wylądowałaś na pogotowiu ??? ja bym kontaktowała się z lekarzem, lub poszła do nowego, ale chyba i póki co zmniejszyła dawkę do 25 ??? powinno przejsc albo trzeba zmienic lek. Ja tez z początku okropnie sie czułam, wymiotowałam po 5 razy dziennie i nie mogłam chodzić tak bardzo bolały mnie mięśnie, jak wyszłam na miasto to musiałam siadać.

Sortuj wg