SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez spiderman 02 lis 2013, 21:16
MalaMi1001, ile bierzesz tej sertraliny?

przez lunatic 02 lis 2013, 21:58
Brałem bardzo długo ten lek, pierwsze miesiące rewelacja, bardzo szybko wyciągnął mnie z depresji, ale po paru miesiącach wywołał bardzo dziwne skutki uboczne które dopiero po 2 latach wszelkich mozliwych badan udało sie przypisac do tego leku. Najpierw pojawiły sie objawy grypopodobne, osłabienie i stany podgorączkowe, pozniej doszła jakas alergia w postaci swedzacej wysypki. Stany podgorączkowe do 37,5 stopnia i oslabienie byly juz przez cały czas, nikt nie wiedział co jest tego przyczyną, dopiero po bardzo długim czasie sam sie zorientowałem ze wina tego wszystkiego jest ten lek jak podwoiłem dawke, wzrosłą temperatura do ponad 38 stopni i juz wiedzialem ze to od sertraliny to wszystko.

przez MalaMi1001 02 lis 2013, 22:09
spiderman napisał(a):MalaMi1001, ile bierzesz tej sertraliny?

75mg + 4mg reboksetyny. Nic z tego nie rozumiem :?:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez spiderman 02 lis 2013, 23:42
lunatic, z tego co piszesz, wygląda to na jakieś reakcje alergiczne w Twoim przypadku, a jak wiadomo, zależą ode już od konkretnej osoby jak reaguje na dany lek, no ale to tylko moje domysły bo nie jestem lekarzem (na szczęście ;) )
MalaMi1001, a może u Ciebie chodzi o to? "Preparaty dostępne handlowo są mieszaniną racemiczną izomerów (S,S) i (R,R). W tej formie reboksetyna może wywoływać interakcje z innymi lekami oraz powodować niepożądane efekty uboczne. " - znalazłem w necie. Bo same dawki z osobna nie są jakieś duże. Ja od poniedziałku sertry będę brał 100mg. Trochę się boje uboków no ale może jeśli dotąd się nic nie działo, to jakoś wytrwam w spokoju ;)

przez MalaMi1001 03 lis 2013, 00:39
Myślę, że nie bo reboksetyna jest zalecana w kombo z innymi SSRI oprócz fluoksetyny. W każdym razie reakcja zaszłaby od razu, a nie po miesiącu stosowania. Fakt, na fluoksetynie i reboksetynie miałam mega nasilenie fantazji, potwornego doła, przy tym non stop byłam poirytowana i rozdrażniona. Dlatego przeszłam na sertralinę. I było przez miesiąc wspaniale.

-- 03 lis 2013, 22:52 --

A powiedzcie mi czy to normalne, bo zaczyna mnie to już solidnie męczyć i martwić. Mam takie dziwne, zupełnie bezbolesne skurcze np w talii, barku, szyi, nogach, palcach. Widać to troszeczkę, wybudza mnie to przy zasypianiu i jest coraz częstsze. Coś jest nie tak? Miałam tak podobnie prze wenlafaksynie i escitalopramie, przeszło po ok 5 miesiącach, ale teraz się boję, ze może zostanie mi to na stałe? Co to może być?

przez magdana 04 lis 2013, 11:41
Cześć
Nazywam sie Magda i jestem nowa na forum. Mam stwierdzoną nerwicę. Czytam to forum od jakiegos czasu i postanowiłam napisaxc. Ja miałam kilka ataków paniki( miałam kołatanie serca, takie dziwne uczucie jakby mi sie miało za chwilę cos stac, dreszcze, biegunka). Okropnie sie czułam. W tym samym czasie zbiegła mis ie operacja tarczycy. Doszła również lekka arytmia i z nerw podnosi mi sie ciśnienie. I to główna przyczyna moich nerwów, bałam sie ze dostane wysokiego ciśnienia, ze stanie sie coś z moim sercem i takie błędne koło. Na kołatanie dostałam propranolol, działa tez na nerwy. Czułam sie super. Potem mi odtsawiono, bo za bardzo serce mi zwalniało. Generalnie po odstawieniu miałam tylko 1 atak paniki, ale do opanowania, poniewaz juz wiedziałam co to jest. Mam rowniez problem z jazda winda, pociągiem i autobusem. Musze wiedziec, ze w każdej chwili mogę wyjsć, bo inaczej wpadam w panike. W sierpniu stwierdziłąm, ze nie bede sie tak męczyła i poszłam do psychiatry. Powiedział, ze to nerwica i ze czesto kobietom w moim wieku to sie zdarza. Powiedziął, ze 6 miesiecy leczenia i bede zdrowa. Dostałam od niego Setaloft 50mg, miałam brac pół tabletki przez 7 dni potem po całej. Dodatkowo przepisał mi Alprox jak dostane ataku paniki. Ja wykupiłam tylko Setaloft bo stwierdziłam, ze juz nie mam ataków paniki, a dodatkowo wezme Setaloft to wszystko bedzie git:). Leki wzięłam dopiero 1 listopada. I po 2 tabletkach miałam mdłości, ból głowy, wyższe ciśnienie poza tym ok. Wczoraj wzięłam trzeci dzien Setaloft i dostałam ataku paniki, przy czym czulam dodatkowo takie goraco w całym ciele. Trwało to krotko bo jakos sobie poradziłam. Przez jakies pół godzinki jeszcze nachodził mnie lęk, ale juz mniejszy. Po godzinie odeszło zupełnie i czułam sie taka spokojna i wyczerapana. Spałąm super, i teraz tez czuje sie bardzo spokojna. Ale mam szum w uchu i takie uczucie rozpierania w prawym uchu. I nie wiem czy mam brac go dalej? Przyznam szczerze, ze miałąm nastawienie ze rezygnuje, i w rezultacie nie wziełam leku do pracy, powinnam go wziąsc ok.11. Nie wiem co mam robic. Poradźcie mi, bo macie większe doswiadczneie z tym lekiem.

Pozdrawiam

przez freda 04 lis 2013, 12:00
magdana, bierz kochana,i tak dość dobrze to znosisz,takie są początki,ale po ok.dwóch tygodniach będzie dobrze.najgłupsze co możesz zrobić to przerwać leczenie :smile:
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez magdana 04 lis 2013, 13:39
dzięki za odpowiedz. Tak zrobie, wezme go. A powiedz mi bo brałam Setaloft od 3 dni o godz.11. A teraz jestem w pracy i go nie wzięłam, bede mogła wziąść go dopiero o 18. W takim razie jak go wziąśc jutro? czy o 18 czy juz normalnie o 11?

przez freda 04 lis 2013, 16:05
magdana, weż też dziś,ale pamiętaj o godzinach kochana :D jak zwiększysz dawkę to możesz mieć zwiększone skutki uboczne,to tak na potem :P

przez magdana 04 lis 2013, 16:42
dzieki. A myslałam, ze wezmę lek i od razu bedzie lepiej:). Ja nie miałam ataku paniki od kilku miesięcy stąd moje zdziwienie, ze dostałam w trakcie brania leków. Tak to jest jak nerwicowiec musi wprowadzic nowe leki, których sie boi:)

przez freda 04 lis 2013, 18:36
magdana, niestety,ale leki te działają z opóźnieniem,ale jak już zaczną działać,to o nerwicy można zapomnieć :D

przez MalaMi1001 05 lis 2013, 14:44
Jak mnie też wkurzają te skurcze!!! Co to do diabła jest? Nie mogę się na robocie skupić.
Poza tym suchość w ustach mnie wykańcza. Nic nie daje ciągłe picie czegokolwiek, bo tylko do kibelka latam, a jak w japie sucho miałam tak mam :? Jakieś skuteczne sposoby?

przez little_girl 05 lis 2013, 15:05
lunatic napisał(a):Brałem bardzo długo ten lek, pierwsze miesiące rewelacja, bardzo szybko wyciągnął mnie z depresji, ale po paru miesiącach wywołał bardzo dziwne skutki uboczne które dopiero po 2 latach wszelkich mozliwych badan udało sie przypisac do tego leku. Najpierw pojawiły sie objawy grypopodobne, osłabienie i stany podgorączkowe, pozniej doszła jakas alergia w postaci swedzacej wysypki. Stany podgorączkowe do 37,5 stopnia i oslabienie byly juz przez cały czas, nikt nie wiedział co jest tego przyczyną, dopiero po bardzo długim czasie sam sie zorientowałem ze wina tego wszystkiego jest ten lek jak podwoiłem dawke, wzrosłą temperatura do ponad 38 stopni i juz wiedzialem ze to od sertraliny to wszystko.

hejka
ciekawe, ja też miałam objawy grypopodobne przy rozpoczęciu kuracji sertrą i przy zwiększeniu dawki. Leki, które zawsze mi na takie symptomy pomagały, w tych wypadkach nie dawały rady... Przeszło samo, gdy organizm się przyzwyczaił.
Mam do was pytanie, brałam już sertralinę fluoksetynę i paroksetynę. Jestem ponad miesiąc bez żadnego antydepresantu i średnio daję radę. Jak sobie o tym wszystkim myślę, sertralina bardzo mi pomogła tylko zbyt pochopnie ją odstawiłam stwierdzając że działanie "wypaliło się". Myślicie, że jest sens w powrocie do sertraliny?

przez oluska39 05 lis 2013, 15:06
Witajcie :)

A ja po wizycie u doktora...zapisał mi DOGMATIL/ SULPIRYDA/ powiedział,ze bóle w plecach..somatyczne powinny minac.

Mam do Was Kochani pytanko: czy po tej tabsie chce sie spac? duzo jeżdże autem i nie moge sobie pozwolic na rozluznienie.

A tak na marginesie to czeka mnie kolonoskopia...chyba skonam ze strachu:)

Sortuj wg